Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:39 27.06.24 
Кучета
   >> Хъски
*Кратък преглед

Тема Епилепсиянови  
АвторДжecи (Нерегистриран)
Публикувано28.01.04 09:53



Незнам къде да попитам на имам куче коли, страда от епилепсия - получава припадъци, гърчове, схващания..
Какво да правя в подобна ситуация? Знам, че трябва да му разтривам крайниците, нали? Какво друго? И след като отмине пристъпа какво да правя???



Тема Re: Епилепсия [re: Джecи]  
Автор dma (irq)
Публикувано29.01.04 12:27



Здравей Джеси, предишното ни куче също страдаше от епилепсия. Аз лично никога не съм я виждала в криза, но съпруга ми (всъщност сетерката беше негова) ми е разказвал. Като започне кризата не можеш нищо да направиш, освен да внимаваш за езика и да не се удари някъде в гърчовете. Като премине кризата, трябва да внимаваш да не си мориш кученцето, защото знаеш, че кризите са адски изтощителни.

Инъче, сетерката ни Чара пиеше допоследно хапчета - успокоителни. Дори една година след смъртта и (не беше заради епилепсията, да не се притесняваш) още ги пазя и ще ти дам дори името им - Mysoline. Това е комерсиална марка на лекарството primidone. НО първо и преди всичко се консултирай с ветеринаря си. Тези лекарства се дават само под лекарско предписание и кучето продължава да се наблюдава. Трябва да знаеш, че има привикване към лекарствата и е възможно, но не и задължително, да се увеличава дозата с годините. Затова непременно говори с ветеринар, който ще прецени дали кризите са толкова тежки, че да се започне медикация.

Ето ти една страница за епилепсията при кучетата, но е на английски. Ако не разбираш, ще се постарая да преведа част от нея.



There's no place like 127.0.0.1

Тема Re: Епилепсиянови [re: dma]  
АвторДжecи (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 14:02



Много ти благодаря!! С превода мисля че ще се справя.
От месеци не и беше ставало така и съм малко объркана какво може да ги предизвиква



Тема Re: Епилепсиянови [re: Джecи]  
Автор dma (irq)
Публикувано29.01.04 14:14



За причините мисля, че не се знае с точност какви са. Не мога да ти кажа. Но едно знам, можеш да следиш точно при какви обстоятелства започват кризите. Например при Чара (сетерката) са се получавали само когато е била сама. Ако забележиш някаква пряка връзка между дадена ситуация и кризата, можеш след това да направиш така, че да избягваш или да намалиш честотата на кризите. Ако засега не си забелязала, започвай да си записваш всеки път като има криза какво точно е станало преди това. Всяка най-малка вариация на нормалното обкръжение може да отприщи криза.

Успех и късмет!

There's no place like 127.0.0.1



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.