Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:19 23.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GSM
*Кратък преглед

Тема линукс телефонинови  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано17.10.11 22:42



привет,

до днес си мислех че само Андроид е линукса за телефони, ама нещо цъкнах адвансед търсене в гсм арена и гледам отделен итем "линукс". цъкам го и гледам Nokia N900 в началото на списъка. гледам на Маемо върви. цъкнах го в Уикипедия и гледам то Линукс.

някой има ли опит с тая нокиа и това Маемо спрямо Андроида как е? верно стар телефон е, но по-нов на тая ОС не видях. някой навътре с клюките да каже дали се очаква нещо да излиза скоро?

аз съм на ХТЦ Леджънд от 1 година, но установих че тъч-скрийна не е за мен. оглеждам се за следващ телефон с клавиатура за след нова година и въпроса е:

1) маемо / меего (ако има излезнало нещо с него)
или
2) андроид
?

Гледам вече има наизлезнали Андроидни телефони с клавиатура, та ме блазнят. освен това нещо на Леджънда ми приемника май е по-слаб от на стария ми телефон, нещо такива подозрения ме гонят...



Тема Re: линукс телефонинови [re: OgnenDemon]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.10.11 01:49



Няма и да видиш. Все пак нокия ги купиха МС. По скоро някоя друга компания може да опита нещо, ама не ми се вярва - ще видим.

Bеer? Mоre?




Тема Re: линукс телефони [re: bira_more]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано18.10.11 16:57



опс това съм го изпуснал, но е нормално предвид че от година и половина не гледам ТВ и избягвам новини.

обаче Уикипедия не пише че са ги купили, а само че партнират:

"On 11 February 2011, Nokia announced a partnership with Microsoft which will mean most future Nokia smartphones will be powered by the Windows Phone 7 operating system."



ама иначе май верно линукса при тях умира, щото следващия абзац е че пускат телефони с уин


баси. начи отново в изходна позиция и остава само андроиден тел с клавиатура... пак е нещо. когато си купувах мойто хтц с андроид имаше само десетина телефона, сега в гсм арена има повече от една страница от които с клавиатура са няколко

а ми изскачат и някви мотороли с линукс в гсм арената ама едва ли някой би ми ги препоръчал това. поне не съм чул никой да се радва на моторола...



Тема Re: линукс телефонинови [re: OgnenDemon]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.10.11 18:47



Ми моторола пък ги купиха гугъл - та знае ли човек. Иначе и аз избрах хтц

Bеer? Mоre?




Тема Re: линукс телефонинови [re: bira_more]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано20.10.11 00:02



абе то мойто е срамота - купих си тел с ОС, от 1 г го ползвам и за какво го ползвам - смс, разговори и календара естествено но в страни от тях само нет в някое кафе и супер рядко игра.

тоя тъч скрийн колкото и да изглеждаше гъзария и удобство поне за мен се оказа удобство само при навигация

и досега щях да си стоя със старото к750и щото беше перфектна машина, просто нямаше уифи, а мен само това ми липсваше в него.

вчера четох в гсм арената че доста време не съм се интересувал, има наизлезли много нови неща.

и изненада - точно един телефон дето не е смартфон ужасно ме грабна - сони ериксон тхт - изглежда точно като блекбери, тежи само 10г близо повече от старото ми к750и, има куерти кбд и уифи. какво повече да му искам... поне по спецификация е супер. няма 3G ма не съм заритал за него. и на снимката супер ме кефи, особено в синия цвят е много спортен. само камерата му не е на ниво - 3мп спрямо 5мп на сегашното ми хтц, ма смятам да си взимам от новите апаратчета на сони, много ми харесаха вчера ходих в магазина и са пуснали някви пише влаго/водо/прахоустойчиви и са 16.2мп HD.

ама тук още го няма докаран и немога да го видя. ще поизчакам половин година да се появят мнения за него. инак гледах новите експерии с клавиатура, някои ги има вече тук, но ще видим след половин година цените.

основното в което се целя - клавиатура, ако може формфактора да е стандартен кенди-бар или както се казваше и да не е боздуган че мойто хтц в гсм арената го дават 136г срещу 145г на едната от новите експерии с клавиатура, бахти а аз мойто хтц го имам за тухла а с тва мога човек да убия.

ти за следващ телефон засега какво си харесваш и на кое хтц си в момента?



Тема Re: линукс телефонинови [re: OgnenDemon]  
Автор Strikercho (минаващ)
Публикувано30.10.11 23:38



Нокиа не са купени от Майкрософт. Приеха за високия си клас смартфони Уин Фоун. Иначе ако търсиш такъв телефон, какъвто описваш в последния ти пост - трудна работа. Нокиа изкараха много яки телефони със Симбиан С40 преди няколко дни, точно кенди бар. Иначе можеш да се прежалиш за куерти като не искаш тъчскрийн, там е най-добре все още Блекбъри, виж посления Болд 9900 мисля, че беше.



Тема Re: линукс телефонинови [re: Strikercho]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано01.11.11 19:48



бе аз тъкмо го написах тоя пост и същата вечер какво влезнах в еидн магазин и гледам ХТЦ точно по мой вкус - кенди бар, куерти клавиатура и една идея по-лек и пак на андроид, че и цената беше леко по-тънка.

оказаха се 2 почти еднакви телефона като гледах гсм-арената - Чача и Статус. четейки спецификациите са почти еднакви а по снимки са си близнаци

все пак ще изчакам още. сега приоритетите ми за пазар са други





Тема Re: линукс телефонинови [re: OgnenDemon]  
Автор Einsteins cock (***)
Публикувано23.11.11 15:45



Нокиа Е6 е твоя телефон ...





Тема Срамота!нови [re: OgnenDemon]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано13.02.12 22:49



Уж си в Канада, а за БлекБеритата не ти идва наум


Едни от най-сполучливите телефони с клавиатура, бързи и удобни за мейли и навигация примерно!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.