Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:37 25.09.24 
Мобилни комуникации
   >> GSM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Български оператор с авт. сверяване на часа (NITZ)нови  
Автор aruba_man_ban_delete (*антитрол*)
Публикувано21.10.09 22:52



При някои Нокия телефони има функция часовника да се сверява автоматично от мрежата (NITZ). Поддържа ли се тази фунция от някой български оператор?



Тема Re: Български оператор с авт. сверяване на часа (NITZ)нови [re: aruba_man_ban_delete]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано23.10.09 22:32



С мтелска карта работи. Пита дали да свери при влизане в интернет, ако съм го разрешил и часовникът не е верен. Може и в други случаи да го прави, ама не съм забелязал. Обикновено тая опция я държа изключена.



Тема Re: Български оператор с авт. сверяване на часа (NITZ)нови [re: aruba_man_ban_delete]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано26.10.09 18:12



Днес няколко колеги (на МТел) казаха, че часовниците им автом. са сменили времето.
На моят СЕ си го смених ръчно, но пък имам една опция "Лятно време", която ми е изключена, може би затова не ми се смени.



Тема Re: Български оператор с авт. сверяване на часа (NITZ)нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано09.11.09 00:31



Тя ти е просто, как да кажа - да знаеш, че си на лятно време. :)
Иначе, като я избереш, часовникът се превърта час напред. Съответно, при станд. време - час назад. И така. Не бараш часовника, а само превключваш. Което всъщност е нищо. Аз лично все пак си я ползвам.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Български оператор с авт. сверяване на часа (NITZ)нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано09.11.09 18:26



Аз още от Мотото знам, че опцията лятно/стандартно време само премества напред/назад часовника.
Но няколко човека казаха, че авт. им се е сменило времето и допуснах, че в телефона е зададен алгоритъма на смяна на датите (както в компютрите) и ако е включена тази опция...
Нищо не ми пречи да върна днес датата, да включа опцията и да видя утре какво е станало.
То кога беше смяната? Май на 31.10



Тема Re: Български оператор с авт. сверяване на часа (NITZ)нови [re: Cтepн™]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано09.11.09 21:40



тази екстра я има на мтел, и работи на апарати сони-ериксон(за нокиа не съм сигурен)
който не вярва да си мръдне часовника с произволни часове и минути, след изкл./вкл. ще бъде запитан за сверяване на часа



Тема Re: Български оператор с авт. сверяване на часа (NITZ)нови [re: Пeтъp_]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано10.11.09 17:56



Ами аз на СЕ770и чукнах опцията "Лятно време" и ме пита дали да смени часа на...текущия + 1..., дадох не и часовникът остана непроменен, но вече беше избрано "Лятно време".
Абсолютно същото и после при избор на стандартно - само пита дали да върне с час назад и го прави, ако е да.
Това хич не ми прилича на автом. смяна на часа, а само на спестяване ровичкането за ръчна смяна с час напред/назад.



Тема Re: Български оператор с авт. сверяване на часа (NITZ)нови [re: Cтepн™]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано10.11.09 18:20



нямах предвид лятно време, а да си сложиш часовника на некоректни час и минути
при мен работи на G502 и K610 с мтел



Тема Re: Български оператор с авт. сверяване на часа (NITZ)нови [re: Пeтъp_]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано10.11.09 18:49



Мда, аз се увлякох по лятното време.
Наистина сработи - обаче трябва да е зададена коректно часовата зона (GMT+2) и да е включена подопцията в "час и дата" за автом. настройване на часовника по часова зона.
В инфото пише, че се ползва при смяна на часовите зони, но след смяна на часа и минутите и рестарт на тела МТел веднага попита дали да го настрои по GMT+2 и коректно свери часовника.
Не го бях ползвал това.



Редактирано от Cтepн™ на 10.11.09 18:49.



Тема Re: Български оператор с авт. сверяване на часа (NITZ)нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано15.11.09 01:24



аха.

------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.