Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:36 24.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GSM
*Кратък преглед

Тема Гори батерията като ламянови  
Автор Oт тpън нa rлor (новак)
Публикувано21.10.10 19:41



За втори път ми случва телефон изведнъж да започне да гори батерията за по-малко от ден. Първия беше с Нокия 6230i, а сега - със Сони Ериксон К800i. Проблемът не е от батерията, тъй като веднага я смених с нова.

Първия път занесох телефона на два различни сервиза. Влачиха го доста дни, върнаха ми го и казаха, че няма никакъв проблем. Сега не ми се иска да давам пари за поправка на ериксона, без да знам дали въобще е възможно да се поправи. Някой има ли представа на какво може да се дължи това?



Тема Re: Гори батерията като ламянови [re: Oт тpън нa rлor]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано21.10.10 23:05



на много неща може да се дължи - телефона е мокрен, сим картата ти е дефектна и прави комуникация с клетката през минута, повреда в чипа който излъчва, повреда в друг чип, неподходящо приложение, фонова картинка, тема или скрийнсейвър...
и това са само нещата за които се сещам веднага





Тема Re: Гори батерията като ламянови [re: Oт тpън нa rлor]  
Автор Чo :)Модератор (търси Дипл. раб)
Публикувано23.10.10 13:02



Там където си през по-голяма част от времето покритието е слабо (или сградата е екранира) и телефона ти постоянно търси сигнал или трябва да се връзва на по-далечна клетка.

Постави карта на друг оператор и виж как е издръжливостта.

Ако това се окаже причината, има вероятност и картата ти да е дефектна/дефектирала и затова телефоните ти да харчат повече.
Пробвай и с друга карта на твоя оператор.




Тема Re: Гори батерията като ламянови [re: Чo :)]  
Автор Панчо владигеров (новак)
Публикувано23.10.10 18:34



Да, наистина интересни идеи, но и в двата случая няма никакви подобни обстоятелства. Живея в Младост, работя из южните квартали и навсякъде имам пълен обхват. Цели три години телефонът няма никакви проблеми. Изведнъж започва да гори батерията за един ден. Сменям батерията - същата работа. Пробвам с друга сим карта - батерията пак изфирясва за по-малко от ден. Това се случи с Нокията, сега същото се случи и с Ериксона. Започвам да се съмнявам дали няма някакво мистично обяснение

. Чух едно мнение, че е възможно калъфката с магнитна заключалка да ги скапва, но това просто няма как да се докаже.

Най-жалкото е, че и двата телефона работят перфектно и никога не съм никакви оплаквания. Бих си ги ползвал още дълго време, ако не беше този проблем с горенето на батерията. Не съм чувал това да се е случило на някой друг, а на мене - с цели два и то качествени телефона, които никога не са били мокрени или подлагани на екстремни условия. Просто го намирам за странно.



Тема Re: Гори батерията като ламянови [re: Панчо владигеров]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.10.10 19:46



Чух едно мнение, че е възможно калъфката с магнитна заключалка да ги скапва, но това просто няма как да се докаже.
Аз съм СЕ и калъф с магн. закопчалка...не пречи на каквото и да е; специално батерията трае 4-5 дена, както и преди калъфа.



Тема Re: Гори батерията като ламя [re: Панчо владигеров]  
Автор Стоил (Apple user)
Публикувано02.11.10 06:38



Аз съм с БлекБери, което има магнитна закопчалка на калъфа за телефона (идеята е да заключва клавиатурата, когато е в калъфа). Трети апарат имам, но проблеми с батерията нямам. Опада и тази вероятност.

www.rosecosmetics.info
Всичко за парфюмерията и козметиката.


Тема Re: Гори батерията като ламянови [re: Панчо владигеров]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано02.11.10 10:48



Погледни си мемори картата. Навремето сони ериксон к750 ми хабеше така и като смених картата проблема изчезна.



Тема Re: Гори батерията като ламянови [re: Oт тpън нa rлor]  
Автор gkkkk (непознат )
Публикувано16.01.11 23:25



Нова нокия 5800 ми гореше батерията за половин ден,купих втора да я сменям,оказа се че проблема е в зарядното -оригиналното за 5800 нокия-напрежението е 5волта, на останалите ми 3 зарядни пак за нокия ,но други модели напрежението е 8,4 волта и зареждат нормално.Изхвърлих зарядното с 5-те волта и батериите траят по 4-5 дни.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.