Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:41 30.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GSM
*Кратък преглед

Тема магнит може ли да увреди акселерометъра?нови  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано02.10.10 17:30



привет

имам следното питане, купих си тел с акселерометър, внезапно акселерометъра отказа да работи. оказа се че магнитната закопчалка на калъфа ми му пречи (калъфа ми е такъв дето не се налага да вадиш телефона от него, има прорез за екрана и мога да си ползвам телефона както си го държа в калъфа в ръката).

предполагам че за малко няма да е проблем. въпроса е в дългосрочен план - да речем година и повече закопчалката може ли да ми увреди телефона? за първи път имам телефон с такова и нямам идея какво може да го скапе.

мерси



Тема Re: магнит може ли да увреди акселерометъра?нови [re: Ognen_Demon]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.10.10 10:38



И аз съм с такъв калъф.
Нз какъв е твоя, но при мен телефона ляга в пластмасово гнездо, а кожата на калъфа е след него. Също и магнитната закопчалка. И аз се сетих за същото и проверих - от вътрешната страна на пластмасовото легло за телефона магнитът не се усеща, няма поле. Дали е добро изчисление (аз калъфа си го поръчах точно за модела) или в пластмасата има вграден магнитен екран не зная, но не пречи на работата.

А ти как разбра, че не бачка акселерометъра? Да не си изключил приложенията му, ровичкайки менютата? Обикновено за всички апарати с такъв датчик има приложение "Нивелир", което работи директно с него, а не през меню...виж дали то работи, че е най-достоверно.

Редактирано от Cтepн™ на 03.10.10 10:43.



Тема Re: магнит може ли да увреди акселерометъра?нови [re: Cтepн™]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано03.10.10 16:43



ами случайно разбрах. значи купихме 2 броя htc legend за мен и жената кажи речи по 1 и също време. тук (Торонто) проблема е че блекберито и айфона са монополисти и има всичко за тях а другите се оправят както могат. и аз намерих само един единствен калъв за легендата от ebay и междудругото калъфа е супер готин. мен много ме кефят магнитните закопчалки щото като няма кво да правя ме кефи да си кликам с нея като отварям и затварям



както и да е това встрани от темата. та за жена ми също взех калъф. преди да пристигнат калъфите и на двата тела бачкаха акселерометрите. сложихме калъфите и в началото не забелязахме разликата. едва след няколко дни. не сме правили нищо особено - просто забелязахме че снимките не се въртят. аз тогава пуснах една игра дето върви с легендата и използва акселерометъра и гледам и там неработи. вначалото се шашнахме и решихме че има хардуеърен проблем с телефоните а неможехме да ги сменим защото ги бяхме отключили а това нарушава гаранцията. аз почнах да ровя гугъл да вида дали други имат този проблем и случайно след 2 дни в едно кафе жена ми си цъкаше телефона докато беше изваден от калъфа и забеляза че работи. като погледнах моя - неработеше но аз не го вадя от калъфа щото играе роля на много добър протектор също. в следващия момент се сетих за закопчалката и тествах и моя без калъф. така открихме номера. дори мислех да пиша на производителите на калъфа да сменят закопчалката с велкро или секретно копче но ме домързя. може и да го направя по късно.

иначе си бях купил и силиконов протектор - тука 90% от телефоните това им слагат много е хитово. и е готин. ама калъфа стои хиляда пъти по-добре а и понеже е леко по голям от самия телефон и действа доста по добре като проектор. вече без да искам го тествах

та така го засекохме това с акселерометъра. много тъпо но поне се успокоихме че телефона си е здрав и работи. проблема е че друг калъв за легендата не съм намерил ни в амазон ни в ибей - само един е и е този който имаме а е толкова готин че неискам да го сменям. и това с акселерометъра не ми пречи чак толкова че неработи. само се притеснявам в дългосрочен план дали магнита ще повлияе на телефона понеже неразбирам

това ми е въпроса всъщност



Тема Re: магнит може ли да увреди акселерометъра?нови [re: Ognen_Demon]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.10.10 18:46



Защо не пишеш мейл до производителя? Кой друг може да знае най-добре?
Аз се съмнявам, че би влиял. Едно, че тези калъфи с магнитни закопчалки са масови и все щеше да се разчуе. И друго, че производителите са предвидили, че телефоните няма да работят в стерилна среда и все може да им се случи да попаднат в магнитно поле.
Специално акселерометъра...датчиците им са два вида - индукционни и пиезоелектрични. Първите биха се влияели от магнитно поле, вторите - не.
Може би при мен (Виваз) е пиезо, може да е настрани, но магнита не ми влияе и си бачка. Макар, че понякога се замислям дали да не го изключа. На теория е чудесно нещо - завърта в пейзаж снимки и видео с едно врътване настрани, изключва звука при повикване с обръщане наопаки. Обаче в практиката се вижда, че е несъвършен - понякога върти екраните с менюта само при поставяне на масата или леко врътване при вземане.

Редактирано от Cтepн™ на 03.10.10 19:01.



Тема Re: магнит може ли да увреди акселерометъра?нови [re: Ognen_Demon]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано04.10.10 01:17



Силиконовите калъфи ги махнах, пречат да се виждат златните панели и освен това телефона прилича на презерватив





Тема Re: магнит може ли да увреди акселерометъра? [re: DTMF]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.10.10 15:52



По скоро на уй в презерватив.



Bеer? Mоre?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.