Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:35 03.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GSM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Някой с Vivaz?  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано21.07.10 22:54



Ако има някой с този телефон, нека се обозначи, че е толкова различен от предния ми К770*, а в описанието, по традиция, има описано какво ли не, само не и това, което би ме заинтересувало.
Та да обменяме опит.

* Толкова са различни, че Сюитата, която инсталирах от картата на тела прие всички контакти от К770, но после Виваза каза, че формата не му е познат. Иначе разширението на бекъп-файла си беше каквото Виваз иска. Та се наложи да донаждам Оутлук към Офиса, че през него да синхронизирам веднъж от К770 към него и после от Оутлук към Виваз.

Редактирано от Cтepн™ на 21.07.10 22:58.



Тема Re: Някой с Vivaz?нови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано22.07.10 00:18



В СЕ има опция за изпращане на всички контакти (накуп или поотделно)по блутут,мисля че че е най -лесно като вариант. От друга страна виваз е симбиан и не съм пробвал такъв вариант.

Като още един вариант е синхронизация на контактите през акаунт в google.mail, макар че и това не съм пробвал за прехвърляне на контакти от един на друг тел.

Стефан Пан май има същия модел.

Революционен Бг двигател,има нужда от спонсори.

Редактирано от DTMF на 22.07.10 00:19.



Тема Re: Някой с Vivaz?нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано22.07.10 11:48



Проблемът е, че Виваз не приема директно контактите от по-стария модел.
Опитах през Сюитата, през Мобил Мастер Про, чрез вградения бекъп на контактите в К770. При всички опити Виваз казва, че му е непознат формат. Стана като добавих Оутлук в Офиса. Чрез Сюитата К770 синхронизира с компа през Оутлук (даже не го отворих да видя къде и как са записани), после включих Виваз и синхронизирах с компа и се получи



А къде изчезна Стефчо...да помага. Макар, че малко по малко ми се изяснява. Вчера 1 час рових из менютата за да му намеря МАС-а, докато се сетя да се вържа за рутера си и там да го видя



Тема Re: Някой с Vivaz?нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано22.07.10 22:09



Вече не си спомням как го направих - май синхронизирах компа с К770, а след това Виваза с компа. И така.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Не става с блутут,нови [re: DTMF]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано22.07.10 22:11



пълен ташак - първо че ги изпраща един по един, второ, че във Виваза влизат като съобщение, което требе да четеш...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: И все пакнови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано22.07.10 22:13



не мога да повярвам



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Не става с блутут,нови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано22.07.10 23:44



Ми така са "умните" симбиан

Инсталирахте ли си Sygic, много добра програма за навигация)

Революционен Бг двигател,има нужда от спонсори.


Тема Re: И все пакнови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.07.10 08:20



И аз останах учуден, че не си четат форматите, но уви.





Тема Re: Не става с блутут,нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.07.10 08:28



И още по-голям ташак - изпращаш си нещо през ВТ, то задължително идва като ново съобщение и се записва във Входящи съобщения, както всеки СМС, само че с икона на ВТ. Оттам задължително ги местиш в Съобщение-->Мои папки и чак тогава можеш да ги сложиш където им е мястото, т.е. чак тук те пита къде да се копира/премести. Хем играчка, хем ако ти пратят нещо голямо, то няма да се приеме, защото Съобщения с подпапките си е в телефонната памет, а тя не е голяма-60 МВ в нов телефон.

К770 още като получи файл през ВТ и пита къде да се запише. Ама, както казва ДТМФ -Симбианси шит.

Редактирано от Cтepн™ на 23.07.10 08:30.



Тема Re: Някой с Vivaz?нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.07.10 08:51



И аз така успях.
Искам да те питам за някои неща. Още не съм чел до край PDF-а и ако там е описано, само кажи, ще го видя като го прочета целия.

1. Засега още не мога да намеря, ако въобще има възможност, откъде да включа на снимките да излизат час и дата? И още нещо за фотото - наистина ли няма иконка/бутонче за включване/изключване на лампата по време на снимане? През менюто видях, ама е дървено.

2. Има ли из менютата възможност да се видят техническите спецификации на тела? Трябваше ми основно като търсих МАС-а, но ще е хубаво да мога да разгледам.

Редактирано от Cтepн™ на 23.07.10 08:53.



Тема Re: И все пакнови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано23.07.10 17:03



Имах предвид, че и ти със Виваз. И преди това с К770.


Наздраве. Но с Бекс.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Не става с блутут,нови [re: DTMF]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано23.07.10 17:05



Я, я кажи за Сигиц.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Не става с блутут,нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано23.07.10 17:08



Не ми се е налагало да приемам големи файлове през БТ-то и не знам какво ще се получи.
Иначе - верно тъпня. Без коментар.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Някой с Vivaz?нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано23.07.10 17:16



И аз не съм чел ръководството, само от тук, от там...
По впечателнията ми към този момент - Виваз няма светкавица при снимане!!!, язък му за 8-те МП камера

, няма бутон за включване и изключване на осветлението, не може да се записва дата и час на самата снимка.
За техническите специафикации - имам спомен, че някъде съм гледал версията на софтуера, но за техническите спецификации нямам представа.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: И все пакнови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.07.10 19:32



Доста се колебах м/у Експерия 10, HD2 и Виваз. Първите два са хем над хилядарка, хем огромни и тежки. Обаче са с по-нормални ОС. В крайна сметка взех Виваз, че е по-малък, компактен и лек. Основният му недостатък е, че е със Симбиан, ама се преглъща, особено както вече не съм на възраст да си играя.
К770 си е желязна машинка и си го пазя. Имам и 2 Мотороли, също в отлично здраве. Май е време за втора карта, ама каква? Имам няколко контакта на Гл, но рядко ги ползвам и не си струва. А на Виваком нямам ни един. Трябва да помисля дали няма да ми е по-изгодно да спра Войсбокса и да видя някоя Вивакомска карта с поне 150 мин./месец само към фиксираната мрежа и да е до 5 лв. Само така мога да компенсирам бокса.

Щом си казал - наздраве. Но с бира, не с Бекс





Тема Re: Някой с Vivaz?нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.07.10 19:37



Верно язък му за многото пиксели. Лампата е силна и става за близки снимки в стая. А за нощни снимки на открито уж си има нощен режим, ама да видим. Хубаво е, че можеш ръчно да местиш фокуса и експозицията, става за трикови и ефектни снимки...доколкото са възможни с това обективче, де.

Вифито му е много добро, работи стабилно и при много слаб сигнал; има си и удобен зуум на страниците.

Доста тъпо е, че АдобРийдъра му е 15-дневно демо, а софта е безплатен. За сметка на това разглеждането с КуикОфиса е свободно, но не и редактирането. Ако имаш изпробвани джави или сис-ове с пълен, а не демо Рийдър-свиркай. Също и Офис-четец (поне уорд и ексел 2007, ма няма да е лошо да има и аксес), който и да е с възможност за редакция на документите.

Айде, ако изникнат въпроси ще те питам.



Редактирано от Cтepн™ на 23.07.10 19:43.



Тема Re: И все пакнови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано24.07.10 13:52



К770 първо мислех да го подарявам. Но след това егоизмът ми надделя и хвърлих служебната пръчка в чекмеджето и натоварих К770-то с нейните функиции.


Относно смяната на войсбокса - не съм запознат с него и не знам какво ти дава... Но май мобилна вивакомска тарифа с посочените от тебе параметри няма да ти върши работа.
Оптимата за 5 лв. има само 100 минути, и то само в мрежата на Виваком (мобилна и фиксирана).
Със 150 мин. към фиксирани мрежи е най-евтиния уникол, но пък той е 10 лв. Има и 120 минути към мобилните на Виваком, но стана ясно, че те не те топлят (макар че, сигурен съм, може и на тях да се намери някакво приложение, хората са луднали да се чудят как да парират мобилните оператори в опитите им да затварят в мрежите си и май е масова практика да се държат резервни карти на всички оператори).
Има обаче и 30 мин. към други мобилни - виж, тях може да ги приемеш като компенсация за 5-те лева горница над желаната от тебе такса от 5 лв. Така тези минути ти се връзват на 17 ст./мин. (5/30) - една доста приятна цена (и, твърде вероятно, по-ниска от тази в собствената ти ментелска мрежа към номера извън СИП ).
10-те МБ нет подарък също не звучи лошо. За някои дребни неща, например разпознаване на музика, са перфектни, без да ти броят стотинки (или левчета) само щото не си на нет-ориентирана тарифа.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Не става с блутут,нови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано25.07.10 01:39



Това с файловете дето влизат в съобщения, е наследство от глупавите нокии- и обикновенните, и симбиан телефоните им са така.
Аз ползвам файлов менижър X-Plore , и с него си ги местя където искам, това си е направо задължителна програма за симбиан телефон. В противен случай можеш да получиш да речем файл PDF,RAR, и др. и след като няма с какво да ги отвориш(според телефона) , няма и как да ги преместиш някъде за по-нататъчна обработка.

Програма за показване на пълно инфо за телефона е примерно Phonetinfo-показва МАК адрес,Блутут адрес,процесор,РАМ,GSM клетка на която сте закачени и каквото още се сетиш.

След като имате симбиан телефон, е почти задължително да си извадите сертификат за телефона, с който да си подписвате стотиците безплатни и кракнати програми за него. Сертификат най-лесно се вади тук:


След като получите сертификата, ще имате нужда от програмата Freesigner, с която да си подписвате повечето програми,като да речем Phonetinfo,или пък PDF и Word програми.

Sygic към момента е най-добрия софтуер за истинска навигация за симбиан 9.4
Кое как е написано примерно тук
http://www.ipmart-bg.com/showthread.php?t=18437


Скоро видях виваз на живо, много симпатично и малко телефонче сравнено примерно със Satio или с произволна Нокиа като 5800 или другата тухла X6.

Революционен Бг двигател,има нужда от спонсори.

Редактирано от DTMF на 25.07.10 01:49.



Тема Re: И все пакнови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано25.07.10 09:00



Ами войсбокса ми дава или за 9.90/месец 150 мин. към всички фиксирани и после по 5 ст./мин. + 2000 мин. към 3 СиП или за 4.90 - само към фиксираните и после пак по 5 ст./мин.
Имам го от почти 2 год. и Ексел казва, че средномесечно говоря към фиксирани, разбирай бтк, по 154 мин. от 39 набирания, т.е. по около 4 мин. на разговор (благодарение на щерката, аз рядко говоря повече от 30 сек. по какъвто и да е телефон), а към СиП-овете - горе-долу същото, те са наистина номера от семейството.
Това потребление ми затваря пътя към бтк (такса "разговор" или пък доста по-висока мес. такса при повее безплатни мин.), но пък нали все рекламират мобилни планове с неограничени минути към себе си, та реших да видя как е с минути към фиксираната.
Оптима 100 е добра, но минутата е 15 ст. след 100-те, 250 по ми хваща око с 250 мин. за 10 лв. Но губя СиП-а. А в мобилните ми планове няма СиП, има безплатни към МТел и после евтини в мрежата, доста по-ниски от сметнатите от теб 17 ст./мин.

. Но пък ако откажа ползването на тези СиП от фиксирания телефон, то по-добре войсбокс-бейзик за 4.90.
Горе-долу същите сметки излизат и при Уникол S. Тя дори изглежда по-добра, ама аман ти е работата, ако надскочиш безплатните - 25 ст./мин. Че аз от мобилния си МТелски номер говоря на толкова с бтк

Абе с 2 думи - изгодните тарифи са само в рекламите или ако говориш малко в собствената мрежа.



Тема Re: Не става с блутут,нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано25.07.10 09:27



А, мерси, инфото е ценно.
Само ще те помоля за малко разяснения - никога съм нямал Нокия и това ми е първия Симбиан. Освен това не знам добре руски.
- Обясни малко повече за работата и целта на сертификата?
- IMEI на тела ще го вкарам в полето на сайта, ама какво означава другото поле - Введите ответ:....отнимите от числа один число двa? Като какво идва този сертификат - файл на компа, който се слага в тела или директно в телефона?
- FreeSigner - това в телефона ли трябва да го инсталирам? Има разширение sisx, явно не е за комп; кога се пуска - преди да почна инсталация на приложение или по време на инсталацията? Само за симбиански файлове ли е нужно или и за джави? Понеже пише, че с негова помощ не е необходима транслация на файловете в компа, то нужно ли е, ако инсталирам ОТ компа...поне така досега съм правил с джавите с Мотороли и СЕ-та? А може ли симбианско приложение да се инсталира директно от компа, а не да се слага инсталацията в тела и да се пуска там?
- PhoNetInfo - свалих неподписана версия, това ще свърши ли работа? То пък се оказа с разширение sis



С GPS сега не ми се занимава.

ПП: Има ли някъде описание как точно се работи със Симбиан, какви файлове приема (включително джави, ако е по-различно от другите телефони), инсталации чрез и без компютър, сертификати? Ей такива начални въвеждания в Симбиан.



Тема Re: И все пакнови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано25.07.10 09:51



Да те питам още нещо, ако си го ползвал.
Пробвах слушалките - добър звук. Като ми звъннат, звукът изчезва и почва да звъни телефона - дотук нормално. Обаче греда - слушалките нямат бутонче за приемане на разговора?!?!?!?! Трябва да извадя телефона и да приема от него. Другата опция е да му включа "автом. отговор", но не останах убеден, че важи само при закачено ХФ, а не изобщо за телефона.
И при теб ли е такава дивотия?

Свързвал ли си го с телевизор през 3.5 мм жак и може ли така да се гледат клипове и снимки? В gsmarena пише, че има видеоаут, ама искам първо някой да потвърди и тогава да купувам кабел.



Тема Re: И все пакнови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано25.07.10 11:22



Ха сега де - ти знаеш ли, че си загубих слушалките и така и не обърнах внимание имат ли го това бутонче или го нямат. Но със сигурност нямат щипка, а също и силата на К770. В тази връзка - като уолкмен телефона също е пълен ташак. Не може да се усилва и намалява, ако му е заключена клавиатурата, нито пък да се използват бутоните за усилване и намаляване за превъртане на песни напред-назад.

С телевизор не съм го свързвал, играя си предимно на лаптопа и не съм проявявал интерес. Но се опитвам да си представя как би изглеждала една яка снимка на някоя плазма. Снощи обикалях из Търново и понаправих доста нощни снимки. Мисля че стават, разбира се по осветените улици само.


Току що ги прегледах и на лаптопа. Липсата на светкавица си казва думата. С 8 МП би трябвало да прави чудеса, но имам чувството, че К770-то прави по-хубави нощни снимки.
Признавам, че ползвах автоматичен режим, при нощен трябва ръката ти да не трепва, за да не стават размазани, което при мен е невъзможно. И все пак.


И срам, ама не мога да открия къде има режим на приемане - автоматично. Няма в настройите на профилите, няма и в настройките за повиквания. Не го намирам. Срам.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: И все пакнови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано25.07.10 14:14



Ами май доста набързо са го правили и има недомислени неща.
Твърдо слушалките нямат бутонче, нито щипка; само микрофонче има. Верно е и за усилване/намаляване при заключена клавиатура, а прехвърляне/превъртане става само с контролите на плеъра.
Сега разгледах автом. приемане на разговор, наистина работи само при свързано ХФ, не е валидно без тях. Меню-->Настройки-->Телефон-->Аксесоари-->Слушалки-->Авт. отговор - вкл. или изкл.
При включено и без ХФ заглушава звука от плеъра или радиото (ако е на Вг), свири мелодията на телефона и чака реакция. Ако и ХФ е включено пак заглушава звука на радиото или плеъра (него го паузира), приема повикването и при разпад на връзката възстановява свирнята.

Там е и настройката за ТВ изхода - 16:9 или 4:3, PAL или NTSC.

За снимане не знам...за 2,5 г. с К770 направих около 20 снимки, с този още нито една, освен за проба.

Още нещо установих, но още не схващам зависимостта - при някои приложения, като ме мързи да връщам назад менютата, излизам директно с червения бутон и после се оказва, че приложението си седи скрито и работеща на бекграунд. Добре, че такива приложения се обозначават със звездичка и се вижда, че не са изключени.

И още нещо впеатляващо - взех го преди 5 дена и като изключим няколко кратки вързвания с лаптопа не съм зареждал батерията, а тя не е още паднала и наполовина. При това още си играя доста. Това определено е голямо предимство.



Тема Re: И все пакнови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано25.07.10 21:52



Задържането на средния бутон показва активните приложения. Винаги ползвайте "ИЗХОД" от програмите. В противен случай с червената слушалка е вероятно програмите да останат активни, а от там и по-голяма консумация на ток и забавяне на телефона.

Революционен Бг двигател,има нужда от спонсори.



Тема Re: Не става с блутут,нови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано25.07.10 22:03



Във второто поле се попълва отговор на аритметична функция,направено е против спам вероятно.

Сертификата представлява 2 файла КЕY + CER. Слагат се някъде из паметта на телефона, после се инсталира Freesigner(в телефона) , и в менюто и се посочват къде се намират горните 2 файла. Също в менюто и се посочва новия файл който ще се сертифицира.

Несертифицираните програми са SYS,а сетифицираните SYSX.

Без сертификат телефона става само за телефония и снимки, болшинството програми трябва да минат през сертифициране-програми за работа със ЗИП,РАР,Уорд,ексел и всякакви други,даже и темите за телефона свалени от интернет искат сертификат за да се инсталират. в противен случай излиза надпис "грешка в сертификата" и нищо не може д асе качи.

Безплатните програми които не искат сертификат са прекалено малко- примерно опера.

Има и някакви програми за сертифициране на компютър, но за мен е неудобно понеже винаги имаш нужда от допълнителен комп. където да сертифицираш, и чак после да качваш в телефона.

За джавите няма нищо особенно , качват се лесно.

Революционен Бг двигател,има нужда от спонсори.



Тема Re: И все пакнови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано25.07.10 23:54



Верно ли това за батерията? Моя му вземам тока само за няколко часа и съм много разочарован - все пак е 1200 мА. Може ли да е бъг на самата батерия?

Относно зависимостта - при смарт фоните (цитирам, не знам дали при всички или само при симбиан) трябва да излизаш от приложението или от съответното меню с изход или назад. Червеният бутон в случая служи за нещо като минимизиране, ма не точно. Например "минимизиран" гугълмапса не работи, или поне не мести картата докато се придвижваш. Мисля, че и със сателитите се разкача. Или пък контакти - "минимизиран" си остава на името, на което си бил при минимизирането, а не те връща в началото. От друга страна пък плейъра се изклчва директно с червен бутон. Въобще и в това отношение - пълен ташак.

Благодаря за останалото инфо.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: И все пакнови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано26.07.10 08:23



Ами нз за твоята батерия, но моята като гледам днес за първи път ще изпробвам зарядното



И аз забелязах, че с червената някои приложения се затварят, а други остават активни.

Как се закачаш за сателити? Още не съм си играл с gps-a. Директно ли се закача или трябва първо да получи данните през мрежата на оператора?



Тема Re: Не става с блутут,нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано26.07.10 08:27



Вкарах многократно ИМЕИ-то в полето и отговора на антиспам-въпроса, но все ми връщ
Результат операции
Неверно введен IMEI, Вы должны ввести все 15 цифр кода


А го вкарвам коректно, всичките 15 цифри. Да не би да работи само с Нокии?



Тема Re: И все пакнови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано26.07.10 08:38



Лошото е, че в някои случаи веригата на изходите е с 5-6 клика


А най-лошото е, че задържането на средния бутон показва активните приложения, но не ти дава възможност да затвориш такова приложение. Можеш само да го изкараш отпред и пак изход-изход-изход...



Тема Re: И все пакнови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано26.07.10 14:12



Хм, интересен въпрос - за Гугъл мапс трябва нет непременно - докато търси сателити, точи и нет. Но ако е за изчисляване на позиция, не му трябва нет. Почти съм сигурен, щото съм му задал на в настройките, като ше ползва нет, да ме пита. А не ме пита.
В тази връзка - май наистина превъзходен ГПС. Имаше такъв коментар в някакво ревю, че в близост до прозореца на стаята успява да намери достатъчно сателити. И че доста бързо, в сравнение с очакваното за ГПС в телефон. На 1-2 метра от прозореца в кухнята ме позиционира без проблем (вярно, че тя е с южно изложение, но все пак.
Не разбирам нищо от инсталации и не знам как да си сложа Гармин. Обещали са ми, че ще ми сложат, но не мога да стигна до Сф. А сам направо ми се струва непосилна задача, без да имам най-подробно ръководство стъпчица по стъпчица, като за човек, който няма елементарна компютърна грамотност.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: И все пакнови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано26.07.10 14:30



Днес стигнах до ГПС-а, но ще чета утре, че ме домързя.

И аз му зададох да ме пита преди всяко ползване на ИНет...още не съм си взел пакет за данни, а без него МТелския ИНет точи колкото данни, толкова и джоба.

Виж какво ми се получава...не за карти, а за позициониране(настройката е да ползва вътрешния GPS):
Меню-->Карти-->Местоположение--> GPS данни.
Телефона казва, че търси GPS устройства, изкарва иконата за GPS горе и после ми казва, че се изисква връзка с мрежовия сървър за позициониране и че това означава да платя за трансфера на данните през оператора ми. И пита дали да продължи въпреки това?
Аз казвам НЕ (т.е. да не взема данни от операторския сървър за позициониране) и тела продължава с "Пресмятане на GPS данни".
И спира да прави каквото и да е. Но GPS-иконата си седи.
Сега нямам време да чакам, но ако нещо не правя както трябва казвай. Или ако се налага да поизчакам в горния случай.

А за карти ще питам гаджето на щерката, той е с някаква Нокия със Симбиан 9.2 и вътре е вложено само работа с Гугъл мапс, но е успял да вкара софт и карти на Гармин и не тегли нищо.

Редактирано от Cтepн™ на 26.07.10 14:39.



Тема Re: Не става с блутут,нови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано27.07.10 02:53



Би трябвало да става и за синиериксон, понеже от същия сайт вадих сертификат за сатио,който ползва същата операционна система.

Оръжието на 21 век-бедствия



Тема Re: И все пакнови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано27.07.10 02:55



Гугъл мапс може да работи и без ГПС,когато се ползва в град с много клетки, позиционира доста точно и без гпс.

Оръжието на 21 век-бедствия



Тема Re: И все пакнови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано27.07.10 02:58



За гармин не ти трябва много комп.грамотност, потърси с гугъл и ще намериш много подробни ръководства. Лошото е че официонално поддържа старите симбиан,и в новите телефони често блокирва.

Оръжието на 21 век-бедствия



Тема Re: Не става с блутут,нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано27.07.10 09:28



Почетох из форума им. Оказа се, че формуляра не приема 0 в началото, а моя ИМЕИ почва точно с 0.
За такива случаи предлагат в специална тема във форума им да им дам ИМЕИ и те да ми генерират сертификат и доколкото разбрах ги оставят в ЛС.


Поръчах си, пък да видим.

Открих още един сайт за поръчка (s60 нещо си) и там също заявих. Все от някъде трябва да се получи

Редактирано от Cтepн™ на 27.07.10 11:13.



Тема Re: И все пакнови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано27.07.10 18:56



Но със сигурност нямат щипка
Вече имам щипка...свалих от слушалките на К770, пасна идеално.
А за силата на звука - не намирам да е по-слаб от К770, усилвам го до 60-70% за да чувам нормално радиото/плеъра в градски условия...а слухът ми не е вече толкова добър.
Вързах го и към ТВ, но нещо им куца синхронизацията - на екрана излизат трептения и черти и само загатва, че нещо се движи; трябва да пробвам с по-нов ТВ.
Вграденият GPS намери 6 спътника за около 3-4 мин., на открито и без
получаване на данни от синхросървъра на оператора

. Координатите са точни, но слъгва за надморската височина - дава 34 м., а аз съм на не повече от 12-15 над морето. Но пък и точността е 15 м., така че влиза в норми. Обещаха ми софт и карта на Бг, 95 МВ, за Симбиан 9.4, доста подробна и говори на български. И не се нуждае от сертифициране

Като казах сертифициране...как си с този въпрос? Чрез форума на сайта, посочен от ДТМФ си поръчах сертификат и ключ и рашън-админът ми отговори да ги чакам в ЛС.
Направих си регистрация точно на сайта, откъдето и руснаците генерират сертификати - http://cer.opda.cn/en/, прие ми регистрацията и почна да връща, при логване, че бъркам име/парола...голяма греда.
На s60certkey.com ми ги генерира за около 2 часа, но първо иска да инсталирам някакъв хотбар и оттам да си ги дръпна, не дава директно. Но НОД не дава, спира инсталацията, че имало вредители. Ще пробвам през виртуалната, дано стане. Или ще почакам руснакът да ми ги подготви



Тема Re: И все пакнови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано27.07.10 21:51



Интересно, че и на мене ми се случи сега, след фабрични настройки. И след като му потвърдих, следващите пъти въобще не ме пита. Та, може наистина да точи и нет, знам ли.
Има нещо друго интересно - отначало, сравнително бързо, намираше по 4 - 5 сателита и ме позиционираше. След това му стана нещо и повече от 3 сателита не можеше да намери. И така близо 2 седмици. Направих му актуализация на софтуера, комбинирана с фабрични настройки и се отпуши. За броени секунди ми откирва по 7 - 8 сателита, а понякога и до 10.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: И все пакнови [re: DTMF]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано27.07.10 21:56



Да, ползвах такъв на К770-то, преди да го преназнача за служебен. Но в София ме позиционираше на 2 преки от нас, все на едно и също място в един строеж.


Може да служи само за съвсем груба ориентация. Но аз пак му се кефех - не като навигатор, а като доста полезна и удобна карта.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: И все пакнови [re: DTMF]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано27.07.10 21:57



Аз даже го имам свален на компа, но така и не мога да намеря сили да се пробвам.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Не става с блутут,нови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано27.07.10 22:00



Преди години си поръчвах сертификат от един китайски сайт,но е много сложно- трябваше да се прочетат инструкции на китайските йероглифи(инструкцията е с картинки). По добре изчакай руския сайт.


Всички ГПС-и лъжат за надморската..
Оръжието на 21 век-бедствия

Редактирано от DTMF на 27.07.10 22:01.



Тема Re: И все пакнови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано27.07.10 22:10



Инсталираш чрез кабел или четец на карти .
Влизаш в файловия менажер и ако гармин не е инсталиран го инсталираш ръчно.
Стартираш и се съгласяваш че имаш оригинален гармин гпс, за да излезе менюто,след това май в настройки търсиш About за да видиш серийния номер на паметта,
Стартираш кей генератора, въвеждаш сериала,и получения код записваш в текстов файл,редактираш текстовия файл с име SW.UNL.
Компа трябва да е настроен да не крие разширенията на файловете,иначе стават грешки- мислиш че разширението на файла е UNL, но реално е TXT

Файла SW.UNL се слага в главната директория ГАРМИН на картата памет...До тук си отключил програмата. С картите е подобно

Оръжието на 21 век-бедствия

Редактирано от DTMF на 27.07.10 22:12.



Тема Re: И все пакнови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано27.07.10 22:29



Ндаа, щипката на К770 е универсална. :)
Но от звука (на Виваз) не съм доволен, както на високоговорител, така и на слушалки.
За надморската височина - в Позиц. услуги -> Местопол. -> ГПС данни -> избираш Опции -> Настройки и там има Калибр. надм. равнище. Но не съм сигурен каква точно е ролята на тая опция.
За сертифициране - не ме питай. Изпадам в безсилно отчаяние само като ви чета със ДТМФ говорите на непознат за мен език.

Та камо ли да мога да ти дам некви напътствия.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: И все пакнови [re: DTMF]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано27.07.10 22:32



Само заради твоето старание, дето въобще не си длъжен... Ще се пробвам, макар, че половината от това, което прочетох ми е абсолютно непонятно...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: И все пакнови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано28.07.10 01:06



Играчка си е, щом не си го инсталирал трябва да отделиш поне час във четене.
Ако все пак ще почваш да ти копирам от един форум малко инфо за начало))

за да имате пълноценна GPS навигация на мобилния си телефон, трябва да инсталирате програмния продукт Garmin MobileXT, както и допълнителното приложение Garmin MobileXT Support Files, което включва допълнителни езици на интерфейса и гласовите команди на програмата.

Последната версия на Garmin MobileXT и Garmin MobileXT Support Files може да намерите на адрес:

http://www8.garmin.com/support/collection.jsp?product=010-10844-00





Ще разгледаме инсталация на продукта за операционна система Symbian S60v3, S60v5.

Свържете телефона си с компютъра в режим за пренос на данни „Data transfer“.

Стартирайте сваления инсталационен файл GarminMobileXTforSymbianS603rdEdition_xxxxx.exe и следвайте стъпките на инсталатора.
След като завършите горната инсталация, стартирайте сваления инсталационен файл GarminMobileXTSupportFiles_4xxxx.exe и следвайте стъпките на инсталатора.
След завършване на инсталацията, продуктът вече е инсталиран в телефона Ви.

Използвайте инструкциите, описани по-горе, за да генерирате отключващ код за програмата и го запишете във файл с наименование SW.UNL. Последният трябва да бъде записан в картата памет на телефона в папка X:\Garmin, където с „Х:“ е буквата, с която е обозначена картата памет (при телефони Nokia – E:\Garmin ).

Картите във формат *.IMG и ключовете във формат *.UNL се записват в картата памет на телефона в папка X:\Garmin, където с „Х:“ е буквата, с която е обозначена картата памет (при телефони Nokia – E:\Garmin ).


Препоръчително:




Оръжието на 21 век-бедствия


Тема Re: И все пакнови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано28.07.10 08:18



Всеки път ме пита дали да се свърже с операторския сървър, но е нормално, така съм му задал - да пита преди всяко свързване с точка на достъп. И за ИНет, и за вифи.
И когато му отказвам НЕ тегли трафик, вързва директно със сателитите, но по-бавно. Навън му трябват до 1,5-2 мин., в къщи - повече. Сега го пробвах в стаята - мисли към 5 мин., изкара едно съобщение, че ГПС-услугата работи слабо в затворени и оградени помещения, но си продължи да търси. Изкарах го на балкона и се върза бързо.

Редактирано от Cтepн™ на 28.07.10 08:24.



Тема Re: Не става с блутут,нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано28.07.10 09:39



Пишман станах с този Симбиан...ама какво да правя като телефоните с Уин мобайл са или слабички или скъпички.

Така. Руснаците ми пратиха файловете - IMEI.cer и IMEI.key (IMEI са 15-те цифри на номера ми). Следвайки инструкциите ти...Слагат се някъде из паметта на телефона ги сложих в подпапка в папката Others на меморикартата. после се инсталира Freesigner(в телефона) , и в менюто и се посочват къде се намират горните 2 файла - сложих Freesigner в Others\Installs в меморикартата и пуснах да се инсталира (Опции-->Отваряне). Тела каза, че подготвя инсталацията и почти веднага след това, че сертификатите са с изтекъл срок.

Аз ли бъркам или проклетия Симбиан се гъбарка с мен?


ПП: А, не Симбиана, ти се гъбаркаш с мен

. Прочетох статията в руския сайт. Там има версия за Freesigner, но е sis, а не sisx, която ти предложи. С нея стана и си инсталирах ФонНетИнфо.

В тази връзка имам 3 тъпи въпроса:
1. Мога ли да си продължа с Freesigner.sis или да сложа Freesigner.sisx в/у него?
2. След като подписах НетФонИнфо, то се появи втора инсталация, освен NetPhonInfo.sis и NetPhonInfo_signed.sisx и всъщност тя се инсталира; мога ли да изтрия оригиналния нетФонИнфо.сис от картата? Засега имам над 7 ГБ свободни, ама нататък.
3. По време на подписването ме пита дали да ползвам личния сертификат, дали общия или въобще да му махна сертификата. Какъв е смисъла от сертифициране в такъв случай? За банковите си каунти разбирам, но тук???

Редактирано от Cтepн™ на 28.07.10 14:02.



Тема Re: Не става с блутут,нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано28.07.10 17:10



Инсталирахте ли си Sygic, много добра програма за навигация

Аз вече да и наистина е много добра и интуитивна. Инсталира се много лесно, също и активацията й е безпроблемна. Картата на Варна е неподозирано точна. Засега за*бавам Гармин.



Предполагам, че в линка, който си дал по-долу (http://www.ipmart-bg.com/showthread.php?t=18437) има някакви начални напътствия за работа с нея. Засега много ме изкефи, че мога да се вържа и получа данни за сателитите през домашния си рутер много бързо и да си направя маршрута. Ама трябва да почета, че има твърде много възможности за да я карам на проба-грешка.
Дали мога да изтрия папките с езици от тела...без български и английски? Че много място заемат.



Тема Re: Не става с блутут,нови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано29.07.10 02:28



Като за начало трябва да влезеш в настройки на приложенията на телефона,където има една настройка свързана със сертификатите, и настройките да са :

Software installation: ALL
Online sertificate check: OFF

Това позволява да се инсталират програми които не изискват сертификат.

След това да пробваш да инсталираш варианта freesigner.sis, ако не става значи програмата с която ще правиш сертификати,също трябва да се сертифицира.
Понеже при мен това беше преди половин година,възможно е да съм сертифицирал програмата чрез стария ми телефон,понеже на компютъра нямам програма на уиндоус за сертифициране на програми за симбиан.
Ако при теб е станало със някаква freesigner.sisX , вероятно е сертифицирана с някой универсален сертификат....

Като прочетох по надолу че при теб е станало със СИС, значи самата програма freesigner не е имала нужда от сертифициране,забравил съм.

Щом си подписал фонетинфо, значи всичко си направил както трябва,или другия вариант е фонет инфо да е безплатна, което ме съмнява ))
-----------------------------
2.
NetPhonInfo.sis е основната програма,несертифицирана.Можеш да я изпращаш на други хора да си я ползват след като я сертифицират.Можеш и да я изтриеш.

NetPhonInfo_signed.sisx вече е сертифицирана само за твоя телефон,и на други няма да тръгне (ще му изпише грешка в сертификата)

И двата варианта са инсталационни файлове,както уиндоуса ползва .EXE
----------------------------------
3.
Болшинството платени програми стават само с личния сертификат, общия става за примерно 5 % от случаите.
За последната опция се сещам за един пример:
-Някой ти изпраща файл сертифициран само за неговия телефон.За да тръгне при теб първо трябва да му махнеш сертификата(чуждия), и после да сертифицираш програмата с твоя(личния) сертификат.

Оръжието на 21 век-бедствия



Тема Re: Не става с блутут,нови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано29.07.10 02:33



Общо взето съм доволен от симбиан(ако изключим сертифицирането),по мои наблюдения се държи по стабилно от уиндоус мобайл, в смисъл блокирва и се рестартира много по-рядко, но пък си зависи и от софтуерната версия на устройството. Следващия ми тел. някой ден е много вероятно да е с андроид, чувам добри отзиви от познат който с години ползваше уиндоус мобайл.

Оръжието на 21 век-бедствия

Редактирано от DTMF на 29.07.10 02:47.



Тема Re: Не става с блутут,нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано29.07.10 10:40



Ясно, изясни ми се.
Благодаря.



Тема Re: Не става с блутут,нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано30.07.10 18:52



Да удариш едно рамо как се вкл./изкл. автом. търсене на сателити при пускане на Сигис?
2-3 дена си поиграх с нея, като никога не търсеше сателити. Днес разбутах из настройките й там, където е "Автоматично търсене", "Вкл./изкл. ГПС модула" и "СОМ порт" и почна при всяко пускане да търси връзка със спътници. Което в стая не става и само я забива. Навън няма проблеми, но колкото и да бутах из опциите не се върна старото положение да се включва "офлайн" - така мога да я ползвам за карта на града. Пробвах да махна отметката "Вътрешен ГПС" в "СОМ порт", но се възстановява, изклювам ГПС модула, но при следващо пускане пак се включва сам, пускам "Авт. търсене" и веднага му давам отказ, но то пак си знае на кой порт да се намести.
Та се нлага да рестартирам тела за да изляза от Сигиса.

btw да подскажеш за изпробвана програма за принудително спиране на забили приложения? Като в горния случай?



Тема Quickoffice Premier 6 v.6.03(16) s60v5нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано31.07.10 17:37



Ако ти е необходим, мога да ти го пратя.
Работи с Уорд, Ексел и ПП 2007, може да чете, редактира и създава.
Не изисква сертифициран подпис, директна инсталация.
В края иска регистрация - трябва да имаш валиден мейл в телефона, задаваш го и при натискане на "регистрирай" иска връзка с ИНет....не е задължително да е през оператора, може и през вифито...просто за да види къде да ти изпрати конгратюлейшън.

.
Заема мястото и иконата в органайзера на вградения недоклатен КуикОфис.

Сега ще търся свестен ПДФ-четец и някакв0 kill task приложение - да спира забили програми. Ако имаш нещо пробвано - свиркай.

Редактирано от Cтepн™ на 31.07.10 17:39.



Тема Re: Не става с блутут,нови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано01.08.10 02:28



При мен (с друг модел телефон съм) Сиджик се влияе от настройките на ГПС-а на телефона, за разлика от Гармин който ползва само настройките които са му зададени във самата програма.

Може да пробваш да разбуташ настройките на ГПС-а на телефона някъде тук (при теб може да се различават налко):setings,phone,application settings,positioning,positioning metods.

Та забелязал съм ако спра нещо от тук,и Сиджик спира макар да съм му задал някакви настройки в неговата програма.

Оръжието на 21 век-бедствия



Тема Re: Не става с блутут,нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано01.08.10 12:13



Има нещо такова - Сиджик наистина се влияе от тел. настройки.
Както го обърках без да разбера, така и го върнах в удобно за мен положение - ако съм навън и го стартирам, Сижик намира сателити за около 20-30-40 сек. Ако съм в сграда - оплаква се, че в затворени помещения е трудно, но се отваря нормално и мога да го ползвам като карта офлайн.

Продължава да ми е зор намирането на софт за спиране на умрели приложения без рестарт на тела. Последно пробвах JbakTaskMan.SIS, но и подписано, и не - не иска да се инсталира - тела казва, че няма да инсталира приложение от ненадежден източник. Рашъните съветват да се хакне телефона (това за Нокии, но предполагам и при мен ще е същото), но не ми се рискува чак до там...поне докато е още нов





Тема Re: Не става с блутут,нови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано01.08.10 20:25



Аз ползвам Activefile за убиване на разни процеси,даже ако не се лъжа май беше безплатна.

За софт. от ненадежден източници мисля че е само предупреждение , да не търсиш отговорност ако нещо не работи добре.

Оръжието на 21 век-бедствия



Тема Re: Не става с блутут,нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано02.08.10 11:28



Activefile.sisx стана. Безплатна е, само иска подпис.

За софт. от ненадежден източници мисля че е само предупреждение , да не търсиш отговорност ако нещо не работи добре.
Логично е да е така, но Виваз просто отказва да продължи инсталациите на някой софт след такова съобщение. И директна инсталация, и със собствен подпис, и със свален сертификат.
Интересното е, че и QuickOffice Premium 6, "барнат" за да не е трайъл, също направи този номер, но след рестарт на тела и старт на неподписаната SIS-инсталацията се инсталира, въпреки предупреждението.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.