Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:05 23.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GSM
*Кратък преглед

Тема въпрос за Андроиднови  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано21.05.10 17:18



здравейте

замислил съм се за следващ телефон. моят е стар, работи, засега няма да го сменям, по-скоро догодина си мисля за нещо и идеята за Андроид изглежда привлекателна. HTC Hero, направо ме накара да се влюбя , хем съм фен на СЕ. както и да е днес след толкова чакане видях най-накрая в един Германос, SE Xperia X10 включен и към 10мин го разглеждах.

за телефона няма да говоря, щото ме интересува самия Андроид. хареса ми доста повече от Симбиан - там 100 часа кликам и търся нещо елементарно, докато го намеря. в Андроида се ориентирах сравнително бързо но нещо друго ме притесни.

принципно чел съм че Андроид като ОС е предвиден за cloud-computing. незнам дали обаче същото се отнася за Андроида, който е в телефоните. гледах гледах и ми направи впечатление, че основните приложения - поща, календар, органайзер ползват синхронизация, което ще да е някъде на сървър на оператор или на СЕ в случая, знам ли. това ме притеснява малко.

искам си данните само в мойто устройство. все пак затова то си има памет някаква.

затова въпроса ми е - може ли каквото се съхранява да се съхранява само на устройството или винаги се ползва и синхронизация със сървър?

питам щото нямам опит с Андроид - днес едва към 10мин го гледах само и до там.

ще ми се някой който си е поиграл с Андроиден телефон да каже дотук какво хубаво и лошо е видял от самата ОС (телефона не ми е толкова важен в случая). и накратко мнение - Андроид срещу Уиндоус Мобайл и Симбиан - по 1-2 предимства и недостатъци спрямо другите две ОС.

мерси



Тема Re: въпрос за Андроид [re: Ognen_Demon]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано22.05.10 16:25



От няколко дни съм с Андроид - HTC Desire. Основното е че има огромен брой приложения който при това нараства.
Има синхронизации, но мисля че има и приложения които могат да ползват SD картата.
Синхронизацията е удобна с това че можеш нормално да си напишеш каквото там искаш да пишеш.
Hero е готин, ама Desire е с по голям екран, повече точки, по бръз и с повече вграден ROM (и RAM). А до колкото разбирам именно в ROM'a се запазват приложенията които смъкваш.
Успях да го подкарам като рут и успях да пусна wifi routing - доста играчка ама стана.
За сега от това което съм видял, ако има синхронизации то е със сървърите на google.
Ама не съм ползвал календари и други от сорта.
Между другото за мен е напълно необяснимо защо hero е една идея по евтин от desire.

Bеer? Mоre?




Тема Re: въпрос за Андроиднови [re: bira_more]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано23.05.10 14:40



Мерси.

А де факто това на телефоните някакъв окастрен вариант на нормалния Андроид ли е или само името съвпада (и нямат нищо общо)?

И друго - на Експериата имаше уж някакъв офис (поне иконката така се казваше) но нещо нито видях да мога да създавам нов файл нито разграничение - текстов редактор и електронна таблица. Мен ми е важно да има някакъв офис пакет поне елементарни ASCII файлчета да мога да пиша и поне CSV таблици да мога да създам (в най-лошия вариант, но като смартфон последен модел имам очаквания за реални .doc и .xls). Също ми трябва и PDF вювър. -- какви са вариантите за тия приложения в Андроид - платени пакети или има и безплатен офис? За ПДФ-а допускам че Адобе ще са сложили нещо фрий за точене от тях.

Мерси

Редактирано от Ognen_Demon на 23.05.10 14:41.



Тема Re: въпрос за Андроиднови [re: Ognen_Demon]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано23.05.10 22:51



Има pdf (free), офисите изглеждат палтени - някои от тях са само за гледане, и използват интернет рендериране, има един който щял да позволява и промени, ама и сега е платен - цена - по 5 $ за текст, таблици и презентации - или 10 за всичко на куп - [url]

.com/[/url]. Има и други офиси - а цените са от този сорт.
Иначе календарите и т.н. са си пълнофункционални - просто запазваш където желаеш - на карта, или в гугъл...

Bеer? Mоre?



Тема Re: въпрос за Андроиднови [re: bira_more]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано24.05.10 12:48



Ясно. Последен въпрос - каза като рут си го подкарал - а конзолка има ли си? Ще е много весело да има конзолка (баш примерно) на телефона :)



Тема Re: въпрос за Андроиднови [re: Ognen_Demon]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.05.10 14:09



Има конзоли колкото щеш. И не само за рут (в смисъл работят си и без да си с рутед кернел), ама са с ограничена функционалност (по ограничена ако не си рут) - нямаш free например, ама имаш df, но няма du.
И въпреки че си рут, нямаш достъп за промени до /system
А бе страхотна играчка.
Разбира се можеш да си изкомпилираш и собствен кернел и целия андроид, ама е доста омотано.
Все още не съм успял да направя компилат за таргет различен от generic.

Bеer? Mоre?




Тема Re: въпрос за Андроиднови [re: bira_more]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано24.05.10 23:34



Звучи добре. Представям си следния вариант (принципно):

Седя си аз в автобуса за примерно Пловдив. На външен вид цъкам просто из телефона. В действителност примерно си пиша и си тествам локално сайтче на Пърл... Или вариант 2 - в свободното време бях седнал да уча Ц++, та компилирам/тествам някви учебни програмчета в конзолата...

Все си мислех че ще дойде ден, когато това ще е възможно на телефона ми. Само незнаех кога. Първия ми комп беше Правец-16, без хард диск в началото. Едвам вървяха някви 3-D самолетни симулаторчета със 4-цветна супер примитивна графика. Днес телефона ми който е модел 2006 пуска 3-D игрици с цвят с доста по-голяма лекота. Остана само възможноста за кодене и евентуално пълнофункционално да си (хоби ми е) композирам MIDI-та или друг звуков формат (дигитален) на телефона

Да живее техническия прогрес...





Тема Re: въпрос за Андроиднови [re: Ognen_Demon]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.05.10 23:55



Нема да стане - вервай ми. Първо - не знам да има компилатор работещ под андроид.
Второ - писането си е мъка - а ако си с дебели пръсти - ептен.
Трето - почнеш ли да се ебавичкаш сериозно - батерията направо изтича между пръстите.
Пуснеш ли GPS - добре е да внимаваш къде ходиш. Една кратка разходка в Метро със забравен GPS ми поизточи поне 10 ако не и 15 % от батерията.
Може и да стане - и аз мечтая за нещо подобно, ама задължително си трябва да има докинг станция. Или тухлата трябва да е поне 6 - 7 инча та да можеш и да виждаш достатъчно много за кодене.

Bеer? Mоre?





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.