Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:30 23.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GSM
*Кратък преглед

Тема Unlock на Sony Ericsson след ъпдейтнови  
Автор RighteousBabe (променлива)
Публикувано24.04.10 23:09



Здравейте!

Преди време си купих (нов) Сони Ериксон W610i от германския eBay. След като в пълното си невежество днес направих ъпдейт с официалния софтуер (SEUS), о чудо!, телефонът ми се заключи. Тъпо, но факт. Оказва се, че поначало е имал сим лок, който е бил махнат предварително с пач, и сега след ъпдейта телефонът не ми приема сим картата. А най-хубавата част е, че след ъпдейта съм на CID53, което доста усложнява въпроса с разкодирането.

За пръв се занимавам с такива GSM-ски истории, но след цялото ровене днес май стигам до заключението, че не мога да го пачна и да махна лока, освен ако не намеря сим карта от мрежата, за която е бил заключен. Някой от вас знае ли дали има и друг начин? Или на някого... хммм... да му се намира някоя сим карта от Vodafone UK

? Подозирам, че е локнат за там, понеже имаше някакви логота върху кутията на телефона.

Естествено мога да го дам на някого да го разкодира, но ми е любопитно, дали все пак няма и друг начин. Споделете моля ако ви хрумне нещо.

Когато човек току що е открил чука, всичко му изглежда като пирон.

Тема Re: Unlock на Sony Ericsson след ъпдейт [re: RighteousBabe]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано25.04.10 23:05



Чети във форума на дата.бг. Има доста тесни специалисти по софта на СЕ.



Тема Re: Unlock на Sony Ericsson след ъпдейтнови [re: DTMF]  
Автор RighteousBabe (променлива)
Публикувано26.04.10 13:29



Мерси, ще го направя



Когато човек току що е открил чука, всичко му изглежда като пирон.

Тема Re: Unlock на Sony Ericsson след ъпдейтнови [re: RighteousBabe]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано27.04.10 22:40



В момента има голямо сваляне на цените за разкодиране през сървър, това е пълно разкодиране при което повече няма да се кодира след смяна на софтуер. И предполагам че поради това разкодирането в сервиз няма да ти струва повече от 10-15 лв, а ако имаш познат техник може да ти го направи за по-малко от 5 лв.


"дали все пак няма и друг начин" - От много време насам най-сигурния начин за разкодиране на SE е в сервиз, има и програмка за ентусиасти(D-unlocker) и пак е през сървър и пак се плаща.



Тема Re: Unlock на Sony Ericsson след ъпдейтнови [re: Пeтъp_]  
Автор RighteousBabe (променлива)
Публикувано28.04.10 08:51



Мерси за информацията. Значи SE са избили рибата с този CID53... Хич не ми се даваха пари за този телефон, но явно ще се наложи, ако не искам да го хвърля



Когато човек току що е открил чука, всичко му изглежда като пирон.


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.