Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:02 26.04.24 
Мобилни комуникации
   >> GSM
*Кратък преглед

Тема НИКОГА повече Alpha Copy-Сервиз на NOKIA!нови  
Автор skyscrapercity (непознат )
Публикувано01.12.08 18:22



Пускам тази тема тук, защото знам, че има много посещения, а бих искал всички, които притежават телефони Nokia да знаят какво да очакват от един от двата оторизирани сервиза в София-Alpha Copy.
Ето как започна сагата ми...преди точно година и половина си купих телефон Nokia 6288 от магазин на 2be в Стара Загора. Точно 1 година по-късно се появи първия проблем - Спийкърът отказа да работи, телефонът се рестартираше, а дисплеят се пикселизираше-занесох го в сервиза на Alpha Copy-Бизнес парк София. След 5 дена ремонт си го взех и видимо всичко беше наред, като изключим факта, че горният панел стърчеше в долния край на телефона и иначе гладкият ръб сега запираше на пръста, като пишеш СМС-и..Въпреки това превъзмогнах този факт...и така допреди месец когато се появи СЪЩИЯТ проблем-спийкърът се прецака, дисплеят също. Отново го занесох(тук отварям скоба, за да кажа, че докато чаках да ми приемат телефона до мен имаше жена, която се оплакваше, че си купила телефон преди 7 месеца и за тия 7 месеца го е ползвала сумарно около 1, защото непрекъснато бил в ремонти..Жената пита дали не е редно да й сменят телефона при положение, че явно е бъгав и от Alhpa COpy й отговориха, че нямали подобна практика.)..Та оставих си аз телефона за втори път на ремонт. Отново го "оправиха" допреди 1 седмица. Когато започна наново да се рестарира , дисплеят отново се прецака, а една сутрин просто телефонът "умря" и отказа повече да се включи. Занесох го на сервиза и си мислех, че всичко ще е наред. Тази сутрин ми се обадиха и ми казаха :" Дoбър ден, обаждаме се от сервиза на Alpha Copy, телефонът ви е готов, може да дойдете да си го вземете"..Отидох аз и какво се оказа...цитирам становището- Телефона е с корозирала платка и пълен с перушина. Гаранция отказана".(б.а. Наблягам на факта, че "телфона", трябва да е "телефонът")..Тъй като на мен това ми се стори смешно оправдание настоях да извикат сервизникът-появи се някакво момче, на което обясних, че твърдения за перушина са несериозни-да, якето ми е Бенетон и уви пуска перушина, но не може перушина да е предизвикала подобен проблем или ако го предизвикала би следвало оправянето да се състои в почистване...така или иначе дойдохме до корозиралата платка-Аз казах, че искам да я видя. Момчето взе телефона, скри се някъде и след малко се появи с разглобения ми телефон и някаква платка. Казвам "някаква" защото изказвам съмнение, че това е платката на моя телефон. По въпросната платка имаше кафяви петна, които според дружния отговор на служителките на рецепцията и на сервизчикът е кафе. Въпреки мойте обяснения, че телефонът никога не е бил заливан с каквото и да е било, камо ли с кафе..те бяха непреклонни. И в крайна сметка се оказа, че телефон за над 500 лева на година и половина отива в боклука.
След като се оплаках на моите колеги стана ясно, че и други са имали подобни проблеми със същото глупаво оправдание. Аз съм повече от убеден, че са си го измислили, включително е възможно умишлено да са ми прецакали платката или да са ми показали чужда платка с цел да ме разкарат просто защото не знаят как да отстранят проблем, който се появява за трети път и то след 2 техни ремонти.
С цялото ми съвест приканвам всички, които имат телефони Nokia ДА НЕ ползват услугите на сервиз Alpha Copy, защото рискът да ви сподели съдба , като моята е много голям.



Тема Re: НИКОГА повече Alpha Copy-Сервиз на NOKIA!нови [re: skyscrapercity]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано01.12.08 18:34



Защо си мисля, че IMEI кодът е записан в чип, който е на платката. И ако телефонът е купуван легално и от легален продавач, то този код се записва в гаранционната карта.
Така че е изключително лесно да се установи дали това е платката на точно този телефон или е друга.

непрекъснато бил в ремонти..Жената пита дали не е редно да й сменят телефона при положение, че явно е бъгав и от Alhpa COpy й отговориха, че нямали подобна практика
Тук са прави...на сервиза работата му е да ремонтира, не да подменя. Обаче...част от задълженията им са да вписват в гаранционната карта всички извършени ремонти. А на клиента задължение му е да следи и изисква тези вписвания. И при 3 проявления на един дефект или на 4 различни дефекта, клиентът отива в магазина и иска подмяна или връщане на парите, като и двете не могат да му бъдат отказвани.



Тема Re: НИКОГА повече Alpha Copy-Сервиз на NOKIA!нови [re: skyscrapercity]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано01.12.08 21:43



Ако наистина е корозирала платка заради влага, наистина не може да се оправи. Обикновенно клиентите не помнят кога са го намокрили и естествено казват че никога не е мокрен.

Аз лично не си давам телефоните на никой освен мен да ги ремонтира)) , но по принцип наистина ги пазя



Тема Re: НИКОГА повече Alpha Copy-Сервиз на NOKIA!нови [re: skyscrapercity]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано04.12.08 17:47



най-добре спри да ползваш сервизи, като се появи проблем направо го мятай в коша
и не търси гаранция, тя отпада в момента в който българин(клиент) пипне телефона
гаранция за мобилни телефони на българи НЕ трябва да има



случайно съм работил 5 години точно в сервиз за мобилни и знам много добре за какво става дума

Редактирано от Пeтъp_ на 04.12.08 17:50.



Тема "Алфа копи" се изтегля заради кризатанови [re: skyscrapercity]  
Автор Чo :)Модератор (търси Дипл. раб)
Публикувано10.12.08 10:58



Дистрибутор на "Нокиа" напуска България
"Алфа копи" се изтегля заради кризата
от Венцислав Михайлов ventzim@dnevnik.bg, Даниела Стефанова danielas@dnevnik.bg
09 декември, 19:29

Гръцката компания "Алфа копи", специализирана в продажбата на мобилни технологии и комуникационно оборудване, се оттегля от България заради глобалната финансова криза. Новината са съобщили по време на представянето на нов модел телефон "Нокиа" управляващият директор за Югоизточна Европа на компанията Грейг Уилямс и президентът на "Алфа копи" Ставрос Константинидис, писа в. "Имересия".

Компанията е дистрибутор у нас на мобилните телефони на "Нокиа".

Константидис е уточнил, че плановете за напускане на българския пазар няма да

доведат до преразглеждане на инвестиционните намерения на гръцката компания за Албания, Кипър, Черна гора, Македония и Сърбия.

Преструктурирането се прави, за да се намалят оперативните разходи, за да се отговори на изискванията на партньорите. Уилямс и Константинидис опровергават слуховете, че прекратяването на бизнеса в България е началото на края на сътрудничеството между двете компании на пазарите в региона.

Гръцкият вестник обаче не съобщава кой ще се грижи за продажбите на "Нокиа" на Балканите. "Алфа копи" ще продължи със стратегическото сътрудничество с "Нокиа" през следващите месеци.

В България "Алфа копи" присъства чрез дъщерната си компания "Алфа копи България", която е първият оторизиран дистрибутор на мобилните телефони на "Нокиа" за територията на страната. По-късно финландската компания избра и втори официален търговец на едро - "Тотал телеком", която продава още няколко световни марки у нас. И в двете компании нямаше лица, упълномощени да говорят с медиите. От "Алфа копи България" казаха, че напускането на страната още не било факт. Служител от "Тотал телеком" пък обясни, че нямат информация за изтеглянето на втория партньор на "Нокиа", а шефовете им не били в офиса в момента.

До редакционното приключване на броя от търговското представителство на "Нокиа" в България не бяха открити за коментар. Агенцията за връзки с обществеността, която работи за компанията, също нямаше информация за напускането на дистрибутора. "Не сме информирани официално от централата на компанията във Финландия за евентуално преструктуриране на дистрибуторските й канали", каза за "Дневник" Велизар Соколов, управител на адвокатската къща "Арсис консултинг", която представлява интересите на марката в България.

Според представители на бизнеса с мобилни телефони в България, пожелали анонимност, оттеглянето на гръцката компания изглеждало странно, защото продажбите на "Нокиа" били добри, а неотдавна "Алфа копи България" дори пуснала обяви, че търси хора.

"Възможно е това да се дължи на промяна в структурата на доставките", предположи мениджърът на LG Electronics за България Димитър Вълев, според когото "Нокиа" очевидно предпочита напоследък да работи директно със световни мобилни оператори. При тази практика е обяснимо производителят да реши да намали броя на търговците си на едро за даден пазар. По неофициална информация "Алфа копи" внася апарати за "Глобул", "Германос", 2be и "Вивател", а "Тотал телеком" - за "Мобилтел" и "МСвят".

към skyscrapercity
Разбери се с тях, кой ще ти поддържа гаранцията след като си тръгнат.




Тема Re: НИКОГА повече Alpha Copy-Сервиз на NOKIA!нови [re: Пeтъp_]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано10.12.08 13:52



като се появи проблем направо го мятай в коша
и не търси гаранция, тя отпада в момента в който българин(клиент) пипне телефона
гаранция за мобилни телефони на българи НЕ трябва да има


Много сте отворени това сервизджиите ... ама трябва такива като вас да ви ремонтират автомобилите та да платите като за нов и да се пречукате някъде


Такъв ви е бил сервиза... интересно защо на мен никога не са ми отказали гаранция за телефон или друга техника (не, че често ми се е налагало за тел. де... старите Ериксон/СЕ имаха ядове със буксите на зарядните).

Та като знаеш как да ползваш нещо и как да си отстояваш правата, такива като теб само могат да те разсмеят

Welcome to the real world!



Тема Re: "Алфа копи" се изтегля заради кризата [re: Чo :)]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано05.01.09 17:17



мдам, всичко свърши






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.