Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:46 14.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GSM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Помогнете за избор на телефоннови  
Автор Чepпak (познат)
Публикувано05.12.07 10:03



Търся нещо съвсем обикновено, като държа на следните неща:
- добър дисплей, който да се вижда на слънце
- силен звън с поне 16 тонална полифония
- вибрация
- часовник с големи цифри, изведен на дисплея при заключена клавиатура, като при Ериксон К750 например, но да не изчезва при включване на подсветката, като при някои Нокии
- по възможност едри букви при изписване на името на повикващия
Ами това е. Никакви други екстри не ми трябват.
А, забравих за цената - до 150 лв.
Благодаря!


ПП Забравих за батерията - да е по-ячка, че да зареждам по-рядко. Но това не е толкова важно

Редактирано от Чepпak на 05.12.07 10:09.



Тема 1112нови [re: Чepпak]  
Автор n 1 (x)
Публикувано05.12.07 21:30



аз бих ти препоръчал нокиа 1112





мелодии
аз имам и съм много доволен, на над 57 часа и почти 1200 смса - за около 4 месеца
- дипселя се вижда много по-добре от цветните на слънце, напомня на 8310, това най-ми харесва и в сравнение с 1110 и 1110и, осветяването е много силно, донекъде става за фенер
- мелодиите са 20 тонални и има мелодии с глас, може да минат за мп3, не помна какъв формат се водеха, много са силни
- вибрация - също е достатътчно силна
- часовника с големи цифри го има, но не стои при включено осветление, ако не виждаш добре има говорящ часовник, ако менюто си го сложиш на български и часа го казва на български, аз не я ползвам тая функция, но може и да ти свърши работа
- буквите с които се изписва името на повикващия са горе долу на ред 1/5 от дисплея, може би не са най-големи, но това е положението, може да се компенсира донекъде със слагането на мелодия на номер и да не виждаш какво пише, по звъненето ще се ориентираш кой е
- цената - около 90 лева
- батерията - оригиналната е бл5ца - 700 м.а.ч. малко слабичка ми се вижда, понеже много го ползвам, сменил съм я с бл5ц - около 900 м.а.ч. (различен ампераж й дават, даже в старницата на нокиа, на неколко места има различни стойности от 850 до 1040), еднакви са на размер, даже в книжката пише че става

телефонната книжка е 200х1, че тук там пише че е 200х3, има профили, бележки, многократен будилник и почти нищо друго - истински телефон, а не сложно за употреба мултимедийно устройство
клавиатурата е гумена и малко ми се е поизтъркъла, но много пиша, носа го в джоб и не го паза

ако взимаш такъв телефон виж да е официален внос от алфа копи или тотал телеком - познават се по гаранциата - малка книжка в бяло и жълто и телефона трябва да има български, немски и английски езици



x

Тема Като стана дума за Нокия ...нови [re: n 1]  
Автор aruba_man (Euro Kinder)
Публикувано07.12.07 02:33



знаеш ли откъде мога да си купя оригинална батерия и оригинален панел за 8310? И оригинална батерия за 6310i?

Muenchen is mein Heim!



Тема изчерпателен отговорнови [re: aruba_man]  
Автор n 1 (x)
Публикувано07.12.07 03:56



не съм много сигурен, оригиналните аксесоари не ме вълнуват особено,
това са официални вносители и мтел внасят легално предполагам, но не вервам да се занимават с аксесоари

магазин и сервиз имат в софия, ул. искър 4, зад джамията

- тоя сайт от как го знам си е в процес на изготвяне
на много места, включително в големите вериги, се продават некави полуоригинални аксесоари за нокиа, с много хубави блистери, баркодове, печати, сертификати и т.н., преди време гледах такава батерия блд3 за 6220, 30 лева, като я отворихме да я пробвам на 6220ката ми се оказа че батерията е поне с 0.5мм по-дебела и задния панел не може да се сложи, та гледай да не си купиш такова нещо,

така и така не си скромен, може да звъннеш на некой от телефоните на линковете и да ги питаш внасят ли това което ти требва и на кои вериги магазини го продават, и по какво да го различиш, на опаковката требва да има надпис на български и адрес на вноситела или поне телефон, не помна точно какво, но по закон има точни изисквания, питай, надписа може да е на оригиналната опаковка или да е залепен допълнително етикет, важи,
конкретно за оригинален панел за 8310 питах в германос през 2004г, казаха ми 44,90 лв, прозвуча ми оригинално, но не го разглеждах

аз си купувам оригинални китайски аксесоари
на дребно панелите по 4 или 5 лева зависи от модела, батериите са по 8-9 лв, линк стар и супер фон, карат по половин година и по ме устройва да ги сменявам често отколкото да се набутам за псевдо оригинал, а и като тръгна да продавам некой телефон винаги имам батерии в излишък и давам една подарък, та клиента да е доволен, нищо че и двете са най скапани, иначе тия марки и други подобни в големите вериги са около 2 пъти по-скъпи, има и уникални оферти блб5 - 2500 м.а.ч., блб 2 - 4000, 8310 требва да се зарежда веднъж месечно с такава, ще им повервам след замерване в лаборатория,

за оригиналните батерии на нокиа, старите модели оригинални са без стикери, не знам ако са произведени по късно, тва написаното за проверка на кода става и с смс, но подробностите са без значение щом става от сайта

x

Тема Re: 1112нови [re: n 1]  
Автор Чepпak (познат)
Публикувано07.12.07 10:21



Благодаря ти, отговорът е наистина изчерпателен

! Ще разгледам телефона.
Но ми се иска да е нещо с цветен дисплей. Ако имате още идеи - казвайте!



Тема Re: изчерпателен отговорнови [re: n 1]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано07.12.07 11:16



Най добрия начин за купуване на оригинална и евтина батерия е с нов телефон


Трябваше ми БЛ-5С за ГПС-а който е съвместим с нокиа батерии. В магазина за оригинална такава искат около 60 лв, а един нов телефон на промоция от най евтините модели, върви около 30 лв и има такава бат.



Тема Re: изчерпателен отговорнови [re: n 1]  
Автор aruba_man (Euro Kinder)
Публикувано07.12.07 23:48



От много сменяне на карти загубих задния панел на 8310-ката!


Сега съм я вързал със скоч и аха да падне, ама скоча държи!
Навремето си купих от Германия от фломаркта(битпазар) оригинален панел и батерия за нокията 5210 за по 1 евро! При тези цени по-добре да пасувам и при следващото ми посещение на фломаркта да си набява по два комплекта! Иначе от Илиянци си взех зарядно за Сименс! Продавача каза, че е оригинално! Но беше видно,че оригинално беше само картончето! Мерси за изчерпателния отговор!

Muenchen is mein Heim!


Тема Re: изчерпателен отговор [re: aruba_man]  
Автор n 1 (x)
Публикувано08.12.07 02:08



aruba_man - като стигнеш до германия, граби каквото има, но до тогава кво ти пречи да си вземеш панел за 5 лева или си вземи друг телефон, по-горе съм го препоръчал, 8310 е мн неудобна за честа смена на картата, часовника се нулира, закопчалката на сим картата изпада лесно, аз имам една и я взимам само за заведение, слагам я на масата и демонстрирам стил

,
а продавач на илиянци да каже че стоката му е оригинална е въпрос на чест

DTMF - тоя номер става за бл5ц и за бст37 за сониериксон (става за к750 и други, а е в j100/110/120) и за де не сключваш договор ти требват черните от които аруба купува карти, те ти искат 20 лв над промо цената, а и са много неприятни като цяло, така и така батерия за 6310 нема да стане по тоя начин

Черпак - с цветен дисплей, да е добър и да се вижда добре на светло и да е до 150 без договор трудно, поне от марките които ме интересуват (бюджетните телефони са ми любима тема)
виж тия нокии

1600 - около 100 лв, 1208 - незнам колко е, 29 промо в бтк, 2310 - ок 120 лв, 2610/2626 ок 140, всички са с батерия бл5ц което е мн добре и на всички дисплеите са пълна скръб, требва да ги видиш на живо, с изключение на 26хх, другите ако ни им настроиш добра цветова схема и на закрито трудно се вижда, да не говорим на слънце, на 26хх са много бледи, но ми се виждат малко по-добре, в първия ми отговор, в сайтовете от линковете има търсачки, може да им видиш параметрите, че не ми се сглобява,

сониериксони - j100 (дисплея ми напомня на 1600) и j200 - стари модели са но още се намират, под 100 лв, j110/120 пак са около сто, немам впечетления, предполагам са разработвани от саджем, j230 - 100/120 лв, такъв имах по едно време, уникален дисплей за тия пари, цветовете са по добри от 6230, на слънце е малко по добре от нокиите, всички тия сониериксони са с батерия бст37, 900 ли-пол, като на к750, мн добра
к310 - може и над 150 да е, батерията е 750 м.а.ч., дисплея за тоя клас е добре и поне е по-голям 128х160,

самсунг c170 - 130/140 лв, тия дни един мой човек си го взе, черен, че на картинките слагат само червени, а има и сиви (за 80 лв от черните, има го на промо в 2be и handy - некодиран), мн ме впечетли, страшен дизайн, 9мм дебел, клавиатурата ми се стори удобна, дисплеите на самсунг по-принцип са из между най-добрите, още не съм го виждал на светло, батерията за сега се държи добре

като цяло плзвам нокии и сониериксони, за тех мн лесно се намират аксесоари, най-вече батерии и зарядни, евентуално панели (и въобще са ми удобни), самсунг са мн зле в това отношение - неколко модела са с една букса букса, други с друга, трети с трета, моторола също - високия клас с една букса, ниския с друга, предишното поколени съвсем различни или тръгни да търсиш зарядно за лг, като продавачите не знаят че ставт от самсунг повечето, има да си обикаляш

x

Тема Re: изчерпателен отговор [re: n 1]  
Автор Чepпak (познат)
Публикувано10.12.07 15:18



Благодаря ти n1! Разгледах ги, но нека да уточня още нещо. Смятам от Прима да минавам на Релакс 100+, т.е. ще мога да се възползвам от промоциите на Мтел за абонаментен план. И смятам да го направя. Сега, като порових из сайтовете тук-там и вземайки предвид какво предлагат от Хенди в момента, се спрях на следните модели: Нокия - 2630, 2610, и 3110 класик (той е на 230 лв, но да речем, че ще ги прежаля стига да си заслужава)
Самсунг (заради "традиционно добрите дисплеи" както прочетох в едно ревю) - Х630, Х530, Z360, Е250. Някои от тях може да са извън посоченият от мен ценови клас, но, както споменах, ако си заслужава, ще отделя още някой лев.
Та, какво ще кажеш за споменатите от мен модели. Нито един от тях не съм виждал на живо - не съм тръгнал да обикалям магазините, засега събирам инфо от нета само

Естествено и от другите марки има в този диапазон подходящи предложения, но не знам как са като надеждност.(Алкател, Саджем)



Тема Re: изчерпателен отговорнови [re: Чepпak]  
Автор aruba_man (Euro Kinder)
Публикувано10.12.07 23:43



Има телефони,има и Nokia!

Смятам от Прима да минавам на Релакс 100+

Остани си на Примата още няколко месеца!После си пренеси номера към Вивател и ще говориш за 5 лв./100 мин. с цялата мрежа а не с три номера!



Muenchen is mein Heim!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.