Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:29 21.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GSM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Мнение за Siemens S65 ?нови  
Автор Angermeans (I care a lot)
Публикувано07.09.05 10:21



Здравейте.

Трябва ми нов телефон (стария стаде багажа) и съм се спрял на този модел - намерих си оферта за такъв телефон на старо, много запазен и в пълен комплект със зарядно и мемори карта 32мб - 250лв.

Според вас добър ли е телефона (за тази цена) или да се пренасоча към нещо друго (примерно Sony Ericsson K300 или K700i) ? В момента не ми се дават повече от 300, 300 и нещо лева за телефон.

If looks could kill I'd watch you die !


Тема Re: И мене ме гложди...нови [re: Angermeans]  
Автор Pantarey ()
Публикувано07.09.05 15:17



...този въпрос, на добра цена си го намерил...аз като корпоративен клиент го гледам за 262...

ВСИЧКО ТЕЧЕ, ВСИЧКО СЕ ПРОМЕНЯ


Тема Re: И мене ме гложди...нови [re: Pantarey]  
Автор piratko (играч)
Публикувано07.09.05 20:42



Не си харчете парите за боклуци!



Всички кучета отиват в рая

Тема Re: Мнение за Siemens S65 ?нови [re: Angermeans]  
Автор ktsolov ()
Публикувано08.09.05 10:11



Аз съм много доволен от S65. Вече дори и жена ми е с такъв...



Тема Re:И що така реши...нови [re: piratko]  
Автор Pantarey ()
Публикувано09.09.05 19:52



...че това е боклук и кое е това което не е боклук със същите параметри и цена...?

ВСИЧКО ТЕЧЕ, ВСИЧКО СЕ ПРОМЕНЯ


Тема Re: Мнение за Siemens S65 ?нови [re: Angermeans]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано10.09.05 01:19



Джавата му работи много бавно,засича на игрите, има слот за памет пък няма МР3,дано поне камерата да е добра като за 1,3 Мпкс.

аз съм за добрия стар СЕ к700и



Тема Re:И що така реши...нови [re: Pantarey]  
Автор rmk (един друг)
Публикувано10.09.05 09:50



Е как, ми некоя нокиа, при толкова много заблудени нокиа-фанатици, все някой ще се изцепи.

Хайде сега едно бързо ревю на К700 да направя, защото си го купих преди месец:

Плюсове:
- невероятен дисплей, огромен, не е пикселизиран, живи цветове, супер готини икони в менюто (аз обичам да ми е шаренко)
- има радио и то много добро, въпреки, че за да работи му трябват слушалки които мен спецялно ме е страх да ги държа в ръцете си камо ли да ги сложа в джоба, просто веднага ще стане за нови - лично аз не го ползвам радиото
- има MP3 - само дето и това не го ползвам, някакси ми остава време да слушам MP3 само в къщи, а предпочитам тогава да бъде през уредбата
- Супер улеснено писане на СМС-и, със задържане на страничните копчета (нагоре, надолу) и съответното копче, излиза автоматично втората или третата буква и не се налага да се натискат цифрите по няколко пъти - писането на СМС-и става много бързо и удобно - само дето аз не пиша много СМС-и
- има светкавица (или по-точно фенерче) с което може да се снима или да се правят филми на тъмно, това си е готино

Хайде сега минуси:
- Не можеш да си сложиш своя мелодия за СМС, можеш да избираш между 10-тина супер тъпи градени
- Може да се въведат максимум 10 бележки (notes) - смешно, като се има предвид, че има 41МБ памет
- Runtime паметта за Java e 500kb, смешно на стария ми Siemens М55 беше толкова, за сравнение на S65 е 1.5MB, тоест могат да се зареждат много по-големи приложения, примерно по-лесно ще върви mgmaps и подобните програми зареждащи големи картинки.
- Псевдофайловата система не става за чеп за зеле. На първо ниво не можеш нито един фолдер да направиш. Освен това фолдерите за Java приложения са заключени и не могат да бъдат достъпвани нито през Bluetooth, нито през кабел, нито със софтуера към телефона, нито с FMA. Разни хора се опитаха да ме убедят че ставало - пълни глупости, запишеш ли Java приложение в телефона не може да бъде извадено по никакъв начин. За сметка на това в напълно функционалната файлова система на S65 може.
- JSR82 НЕ се поддържа на k700. Това е възможността Java-та да управлява bluetooth модула. За сметка на това S65 може и могат да се играят игри като "в мрежа", друг е въпроса, че няма много такива, но някой ден ще проима.
- камерата е само 640х480 - смях за такъв клас телефон, на S65 е 1.3mp
- не може да се сменя/маха логото на оператора (на стария ми M55 можеше, предполагам, че и на S65 може)
- паметта не е поделена ами направо си е разделена, защото аз повече от 6MB Java приложения не можах да кача, въпреки че имах 21MB free в същото време, значи излиза, че имаш 41MB но си задължен да ги пълниш със снимки и музика, не може да си качиш повечко игри или приложения - смях!

В общи линии вече съм го обещал на жена ми и следващия ми телефон няма да е SE ;)

..:: каквото и да ти говорят, знай че става дума за пари ::..

Редактирано от rmk на 10.09.05 09:55.



Тема Re: Мнение за Siemens S65 ?нови [re: DTMF]  
Автор eternal_frostМодератор ()
Публикувано10.09.05 12:25



Камерата е една от най-лошите за 1Мпх... Дисплея е на същото ниво... Юзер интерфеса тоже... На картинка S65 изглежда красив, но като го пипнеш няма начин да не усетиш евтината пластмаса... Като изключим, че за мп3-плеар не става... има и добри страни изброени по-горе... Но аз се радвам, че удурдисаха поне свястен софт... Дано BenQ поправят мъките на Siemens



Тема Re: Мнение за Siemens S65 ?нови [re: Angermeans]  
Автор |Bob| (Audi Fen)
Публикувано10.09.05 14:06



Аз също като теб много се чудех. Накрая си взех S65 и съм предоволен. Камерата като за 1.3мгп може и да вади лоши снимки(аз не мога да преценя дали е така), но като за телефон са много добри. При мен не ми е цепела нито една игра, като са минали вече около 40 такива(все готини, изпълващи целия дисплей и с добра графика)-може би е от различния софт на някой може да цепи. Има доста игри за мултиплеър(вкл. и вградената worms). Аз съм ги играл само с друг S65 и не знам с другите марки как ще е! Наистина няма мп3, но аз съм си качил доста .wav-чета(мисля си, че от качеството на .лав този телефон не може да извади по-добър звук така, че е все тая дали има мп3-говоря за 65-цата. Абе супер телефонче е. Дисплея е супер. Не слушай "нокиа маниаците".
Взимай го!




Тема Евтин е, но посредственнови [re: |Bob|]  
Автор E18NVR ()
Публикувано10.09.05 14:56



Здрасти,

Нека и аз изкажа мнението си. Преди месец докато си избирах телефон бях почти решил да си го купя. Огромен дисплеи, супер дизаин, все хубави неща. Но - само докато го сравних с друг телефон.

1. Дисплея е може би най-гадния на пазара - оргомна площ, но малка резолюция, което те кара да виждаш пикселите от доста далеч и заради това всякакви снимки и икони изглеждат дразнещо.

2. Липсата на MP3/МПЕГ4 player обезмисля мултимедийната карта

3. Камерата е 1.3 МП, но само това - цветовете са нереални, с някакъв кофти оттенък, обектите изглеждат не на фокус. Може би най-слабата 1.3 МП ДЖИ-ес-ем камера на пазара.

Така се отказах от него.

Няма да казвам телефона, които си купих, за да не започнете да говорите, че съм болен фен на някоя марка.
Но определено като сравня дисплея му с този на S65 искренно се радвам, че не съм си купил този Сименс.

Просто отиди в един magazin и го разгледай и реши удовлетворява ли те или не.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.