Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:52 14.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GSM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема "Вивател" е името на третия GSM операторнови  
Автор Чo :)Модератор (усмихнат)
Публикувано23.08.05 22:01



"Вивател" е името на третия GSM оператор

23.08.2005



БТК има изключителното удоволствие да обяви името на третия мобилен оператор. Обстойно маркетингово проучване, проведено в цяла България показа, че с най-голямо одобрение се посреща името „Вивател”.

БТК Мобайл извърши проучване и сред всички нива служители от мрежата на националните дилъри и получи изключително позитивна реакция относно избраното име.

„Ние се вълнуваме изключително много от старта на третия GSM оператор и оповестяването на името му е първата крачка към успешното му навлизане на пазара. С наближаването на официалния старт българската общественост ще стане свидетел на все по-голямата активност на пазара, в синхрон с темпото, определяно от БТК и БТК Мобайл”, заяви Денис Уолах, Главен изпълнителен директор на БТК.

От компанията коментираха, че името Вивател е било много добре посрещнато по време на проучванията, тъй като е асоциирано с представата за „живот” и „дълголетие” и се възприема като много динамично от мнозинството от запитаните. „Вивател е динамично име за динамична компания”, смятат участниците в проучването.

Според Денис Уолах „След години на „двуполюсен” модел, стартирането на Вивател ще донесе истинска конкуренция на българския пазар на мобилни комуникации.”

Името Вивател се свързва пряко с думата „viva”, означаваща „да живее!” и съкращението „tel”, което подсказва какви са услугите, предоставяни от компанията. То е кратко и оригинално и излъчва жизненост, лесно е за запомняне и произнасяне.

Източник:


(Дублирано с тема от клуб БТК)

Да ни е честит !
Аз лично ще очаквам старта му с надежда за нормализиране ценовата политика на телекомуникационните услиги в България.



Тема Re: "Вивател" е името на третия GSM оператор [re: Чo :)]  
Автор vip4o (Прям и откровен)
Публикувано24.08.05 00:17



Аз пък ще честитя след като го видя да стартира
Разбира се и след като видя цените и качеството на услугите които щр ни предложи!!! Защото имаше големи изхвърляници ако си спомняте и при старта на втория мобилен оператор ....... а то накрая какво стана!!! 90%-на еднаквост на всичко предлагано Да се чуди и да се мае човек дали е нужно да си сменя оператора!!! Дано сега да не е така..... но си остава тази думичка ДАНО



Тема Re: "Вивател" е името на третия GSM операторнови [re: Чo :)]  
Автор eternal_frostМодератор ()
Публикувано24.08.05 08:25



Готино е името... Мен ме кефи...



Тема Re: "Вивател" е името на третия GSM операторнови [re: Чo :)]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано24.08.05 08:46



Да ни е честит и дано е за добро.Дано предлагат не само услуги и по-евтини цени, но и добро и качествено покритие.Последното лично мен ме съмнява, поне през първата година след старта.
Даже сaйт са почнали да правят


<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от VANDAL на 24.08.05 09:06.</EM></FONT></P>

Редактирано от VANDAL на 24.08.05 09:06.



Тема Ами ще почнат я, иначе някой ще им лапне името .bgнови [re: VANDAL]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано24.08.05 12:15



Ами ще почнат я, иначе някой ще им лапне името vivatel.bg и ще има да му плащат после.

Минутата ако не е под 20ст - за нищо не стават. А ако е - ще си конкурират стационарните телефони. Лошо.

Дано са по-умни от мен и да го измислят :)



Тема Re: Ами ще почнат я, иначе някой ще им лапне името .bgнови [re: NikB]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано24.08.05 13:16



http://www.vivatel.com/




Тема Re: Ами ще почнат я, иначе някой ще им лапне името .bgнови [re: NikB]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано24.08.05 14:27



Нищо няма да измислят.За да печелят нещо ценатя към мтел и глобул надали ще е под 25-30 ст/мин.Далаверата ще е към тяхната мрежа и стационарната на бтк.Ама повечето хора надали това ще ги "грее" особенно.



Тема Re: Ами ще почнат я, иначе някой ще им лапне иметонови [re: NikB]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано24.08.05 15:36



явно не си запознат с метода за "лапане" на .бг домейн - ако нямаш регистрирана такава фирма и/или търговска марка в патентното, най-вероятно ще лапнеш нещо друго

Just a genius



Тема Re: "Вивател" е името на третия GSM операторнови [re: Чo :)]  
Автор mr.j (минаващ)
Публикувано24.08.05 16:09



Почакайте да видите логото каква мъка е Ще има цяла кампания, за да ви обяснят какво символизира, защтото асоциациите водят в съвсем друга посока
Това което мога да ви кажа в че господата от БТК са доста притеснени, з-то старта им съвпада с годишнина на М-тел ...

Редактирано от mr.j на 24.08.05 16:10.



Тема Може и да ми е старо инфо-то, преди ставашенови [re: Blake]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано24.08.05 17:15



Може и да ми е старо инфо-то, преди ставаше.
А-про-по на GSM на БТК още пише BTC




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.