Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:38 28.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GSM
*Кратък преглед

Тема Разбит куплунг за СЕнови  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано01.02.05 09:46



Дадоха ми един Z600, който е спрял да се зарежда да видя какво мога да направя. Първо пробвах да почистя клемите, защото бяха доста замърсени, но не помогна. Когато включа зарядното то се клати леко в куплунга. До колкото разбрах е имало насилствено вадене на зарядното вместо да бъде повдигнато нагоре. Мисля си, че явно куплунга е за смяна . Може ли някой да ми препоръча добър сервиз, където при това ще свършат работата бързо, а не да ми кажат да го взема след няколко дни(за предпочитане някъде в центъра)? Или пък си мисля да взема да го сменя сам, ама незнам от къде да взема клуплунг...


По-добре тения, отколкото пълна липса на вътрешен живот!

Тема Re: Разбит куплунг за СЕнови [re: Gallandro]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано01.02.05 10:00



що не пробваш от някой по-стар телефон? те куплунзите са еднакви май със телефоните от 1-2 генерации назад (още като бяха само Ериксон) - поне на стария ми ериксон беше такъв куплунга, освен това дори и не беше запоен (не знам този как е)...

Just a genius



Тема Re: Разбит куплунг за СЕнови [re: Gallandro]  
Автор r-н Двyтakтoв (two way engine)
Публикувано01.02.05 10:33



И при моя z600 зарядното се клати леко в куплунга, но телефона се зарежда без проблеми. След по-внимателен оглед установих, че самият куплунг е много стабилен, просто накрайника на зарядното не влиза плътно и се клати леко. Препоръчвам ти да провериш следното - на накрайника на зарядното има две тънки метални крачета, които влизат в куплунга на телефона. Между тях се намира едно миниатюрно пластмасово чопче, което също влиза в телефона. Ако това чопче е се е счупило, напълно е възможно телефона да не се зарежда. Не знам каква роля играе въпросното чопче, но на зарядното на предишния ми сониериксон се беше счупило и телефона не се зареждаше. След като опитах със зарядно с здраво чопче, телефона отново започна да се зарежда без проблеми.



Тема Re: Разбит куплунг за СЕнови [re: r-н Двyтakтoв]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано01.02.05 11:26



Не е зарядното . Пробвах го с четири - оригиналното, едно от Т100 и едно от К700 и едно за кола. Нито едно не ебава да тръгне да го зарежда, като в същото време всичките зареждат моя К700.


По-добре тения, отколкото пълна липса на вътрешен живот!

Тема Re: Разбит куплунг за СЕ [re: Blake]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано01.02.05 11:31



И тази мисъл ми мина през главата, но нямам излишен Ериксон или СЕ...

Или всъщност, ако не се запоява/разпоява мога да изкормя временно едно Т100 и после да търся за него, защото ремонта на Z600-а е леко спешен... Някой има ли представа как е закрепването в тези два модела?


По-добре тения, отколкото пълна липса на вътрешен живот!

Тема Re: Разбит куплунг за СЕнови [re: Gallandro]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано01.02.05 11:43



Щом е само леко спешен, носи го в халите, моя Т65 с същия проблем го оправиха за 2 дни.


Welcome to the real world

Тема Re: Разбит куплунг за СЕнови [re: Gallandro]  
Автор Дapт Beйдъp (Sith Master)
Публикувано01.02.05 12:53



Възможно е пластинките, които правят контакт с батерията да са разместени. Би могъл да си купиш зареждащ куплунг и да подмениш стария.



Тема Re: Разбит куплунг за СЕнови [re: Gallandro]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано01.02.05 13:57



Аз май имам такова, я го снимай да видим дали е същото.....



Тема Re: Разбит куплунг за СЕнови [re: Gallandro]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано01.02.05 20:33



при някой модели куплунга е запоен-т68и,при други модели куплунга е като букса и можеш ръчно да го извадиш и смениш след като си отворил апарата-т39.

Най -евтиния модел който може да ползваш за части е например А2618,би трябвало да става и куплунг от всички модели на ериксон произведени след модела т28




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.