Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:19 22.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GSM
*Кратък преглед

Тема Nokia 6310i - Phone Restricted  
Автор checho (клюкар)
Публикувано30.12.04 23:29



Здравейте!

Мой приятел от Австрия ми подари наскоро един телефон Nokia 6310i. Сега му слагам картата на българския ми оператор, въвеждам пин кода и гледам следното съобщение:
Phone Restricted
Отдолу има бутон Undo.

Натискам Undo и виждам това:
Enter Restriction Code
и там поле за въвеждане на някакъв код.

Имате ли идеи какво е това?

Зачетох се в ръководството и там пише, че това е код с който заключваме телефона само към една сим карта. Собственикът на телефона казва, че не е правил такова заключване, а в ръководството пише, че ако такова действително не е правено, стандартният код е 12345. Да, обаче 12345 не го прие.

Вероятно телефончето е кодирано към австрийски оператор, тъй като е взето от промоция там.

Трябва ли да се обърна към сервиз за разкодиране? Ако да, кажете къде.
Живея във Варна и не искам да се обръщам към някой гараж. Все пак този гсм си е бизнес класа, и макар, че е стар модел, си е сериозно телефонче и не искам да рискувам. Ще трябва да се появи там и българско меню, ако стандартно няма.

Кажете къде да отида за целта?



Тема Re: Nokia 6310i - Phone Restrictedнови [re: checho]  
Автор Чo :)Модератор (усмихнат)
Публикувано31.12.04 10:45



Мдам, телефона е заключен най-вероятно към карти на оператора (макар, че е възможно - не ми се вярва да е заключен към точно определена карта).
Офичиално откючване (тук по-популярно като разкодиране) се прави въз основа на IMEI (*#06#) и ММС+NMC на оператора, към който е заключен. В Австрия 232 01; 232 03; 232 05 или 232 07

Та кажи на твоя приятел да попита оператора си за unlock code (предай му и IMEI)



Тема Re: Nokia 6310i - Phone Restrictedнови [re: checho]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано31.12.04 13:02



Искам да поднеса най-големите си възможни благодарности на Чо за съдействието. Днес си говорихме в ICQ и решихме проблема. Наистина беше кодирано към оператора.

Пожелавам на всички Вас много здраве и щастие през новата 2005-та година, а на Чо пожелавам още повече.



Тема А българско меню?нови [re: checho]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано31.12.04 14:09



Пак съм аз, сетих се, че трябва да питам едно нещо.

Какво ще кажете относно възможността да сложа на телефона ми българско меню? Ще има ли някакви рискове, ако направя подобна кръпка" по софтуера на телефона?



Тема Re: А българско меню?нови [re: checho]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано31.12.04 19:11



Занеси го в МТел да ти го направят
24 лева струва

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: А българско меню?нови [re: METHOD]  
Автор dj22O ()
Публикувано01.01.05 20:43



Хух тези мтелци мноо дерът ....




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.