Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:02 18.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GSM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Как мога да върна стар firmware?  
Автор FiLaRn (дивак)
Публикувано02.09.04 03:06



Здравейте! Имам доста сериозен проблем. Мога ли да върна софтуера на Siemens M55 от версия 11 към версия 10, оригинална на Siemens, защото се прецаках та си изтеглих някаква версия 11, обаче прави мизерии, и положението стана още по-лошо, когато сложих patch, показващ съдържанието на Диск Б.. Ако има някакъв вариант, моля ви обяснете ми подробдо как трябва да стане, защото не съм сигурен, че гаранцията покрива простотии, правени от собственика на телефона...

Как да държиш идиот в напрежение? Ще ти кажа утре


Тема Re: Как мога да върна стар firmware?нови [re: FiLaRn]  
Автор rmk (един друг)
Публикувано02.09.04 09:14



За да си сложиш каквато и да е версия на софтуера ти трябва кабел и съответния ПЦ-софтуер за "флашване". Не съм много сигурен но може би това е 10-тата версия която търсиш :

http://www.my-siemens.com/com.aperto/MySiemens/Files/Specials/hq/m55_upgrade/main.html

Аз съм със 11 версия на М55, какви са сериозните проблеми които имаш с нея ?

..:: каквото и да ти говорят, знай че става дума за пари ::..


Тема Re: Как мога да върна стар firmware?нови [re: rmk]  
Автор FiLaRn (дивак)
Публикувано02.09.04 10:59



най-големия проблем, е че сложих една кръпка, която да покаже съдържанието на зап. устройство Б. И сега като съм с английското меню, каето вляза в Surf/Fun и вътре менюто е на руски и има още един ред "Приложения", който трябва попринцип да показва какво има на Б, обаче, като се опитам да вляза в "Приложения" и телефона гасне. А опитвах със софтуера по сайт-а на Сименс и след като си направи проверката и ми казва "Невалидна версия на софтуера"... Иначе кабел имам, точно с него омазах така нещата

Между другото да знаеш как се инсталира кръпката за увеличаването на устройство А на 3,75 МБ
Как да държиш идиот в напрежение? Ще ти кажа утре

Редактирано от FiLaRn на 02.09.04 11:01.



Тема Re: Как мога да върна стар firmware?нови [re: FiLaRn]  
Автор rmk (един друг)
Публикувано02.09.04 13:50



Да ти кажа не съм се занимавал с инсталиране на кръпки до сега и след това което чета от теб няма и да го правя. Единственото което съм правил на моя телефон е да отключа сервизното меню. Щом имаш кабел и програми за флашване качи си 10 или 11 версия и си готов.

Според мен каквото и да е отключване на повече памет, ще бъде за сметка на някаква функционалност. За какво ти е повече памет? При положение, че игрите и програмите са между 30к-80к, можеш да си качиш предостатъчно неща.

..:: каквото и да ти говорят, знай че става дума за пари ::..


Тема Re: Как мога да върна стар firmware?нови [re: FiLaRn]  
Автор rmk (един друг)
Публикувано02.09.04 13:52



Ето тук гледам, че руснаците си говорят за някаква невалидна версия :
http://gsmlab.com/forum/viewtopic.php?t=11572

Дано ти помогне.

..:: каквото и да ти говорят, знай че става дума за пари ::..


Тема Re: Как мога да върна стар firmware?нови [re: rmk]  
Автор FiLaRn (дивак)
Публикувано02.09.04 23:46



Лошото е това, че не мога да намеря верксия 10 като .bin файл. Има я в сайт-а на Сименс само като .exe, но тя не върши работа, защото при стартирането прави проверка на софтуера на телефона и казва, че версията на телефона е невалидна и дотам... Ако мога да намеря само този файл, предполагам, че ще мога да върна и старата версия на телефона.. а поне БГ меню, знаеш ли къде може да се намери? Сега преглеждам линка, които ми даде, благодаря за него

Как да държиш идиот в напрежение? Ще ти кажа утре


Тема Re: Как мога да върна стар firmware?нови [re: FiLaRn]  
Автор rmk (един друг)
Публикувано03.09.04 09:46



Ами и аз не намерих версия 10 на .bin, но тук май има 11 версия зипната, дано вътре да е бин, но нямам представа и дали има кирилица.

http://www.honzahavana.com/flashessiemensEN.htm
http://www.honzahavana.com/M55110101.zip

Всъщност като гледам, че името завършва на 01 най-вероятно няма кирилица, защото май кирилицата беше 04.

Другия вариант е може би от друг телефон да си свалиш фърмуера (ако може де). Но при всички случаи си прави резервно копие по някакъв начин (дори и на това което имаш сега, защото е работещо).

..:: каквото и да ти говорят, знай че става дума за пари ::..


Тема Не, че разбирам, но...нови [re: FiLaRn]  
Автор Cremate (неебателен)
Публикувано03.09.04 13:00



...ако намериш коя да е версия като bin (по-оригинална де) и я инсталираш, след това ехе-то няма ли да я разпознае?



Тема Re: Не, че разбирам, но...нови [re: Cremate]  
Автор FiLaRn (дивак)
Публикувано03.09.04 14:36



Аз точно така мисля да направя, но не мога да открияу стара версия като .bin

Как да държиш идиот в напрежение? Ще ти кажа утре


Тема Re: Как мога да върна стар firmware?нови [re: rmk]  
Автор FiLaRn (дивак)
Публикувано03.09.04 14:39



Чудя се, дали наистина да пробвам да си открадна софтуера от друга М55-тица, лошото е, че ме е страх, дали после телефона ще тръгне въобще, защото да му кача по-стара версия, първо ще трябва да изчистя EEPROM, а оттова ме е страх да не изгърми нещо по телефона

Как да държиш идиот в напрежение? Ще ти кажа утре



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.