Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:52 14.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GSM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: irda vs bluetoothнови [re: lvoO98]  
Автор CenzorМодератор (Всевиждащ)
Публикувано31.03.04 19:34



С блутуута няма нужда да се прицелваш като с ИР и да се чудиш как да не разместиш телефона или компа. Освен това БТ е по-стабилен под УИН98 например( с доста бъгав съпорт на ИР). По-бърз е БТ спрямо ИР, поне от мои опити.
БТ хаби по-малко батерията спрямо ИР(тестове с Т68 и Р800)



Тема Re: скорости при IrDAнови [re: lvoO98]  
Автор TPECKATA (разболяващ)
Публикувано31.03.04 19:34



Не знам колко е показателно (Samsung C100)
~4KB/s (40kbps)

Това е при синхронизация с телефона, не съм пробвал INET през GPRS

"— Треска те хваща, а? — шепнеше тихо, с подмигване бай Ганьо"
БАЙ ГАНЬО СЕ ВЪРНА ОТ ЕВРОПА

Редактирано от TPECKATA на 31.03.04 19:45.



Тема Re: irda vs bluetoothнови [re: Flashman]  
Автор lvoO98 (непознат )
Публикувано31.03.04 19:37



ujasss, nqkoi shte razbere kakvi melodii si ka4vam v tel-a i kakvi snimki sam si pravil s kamerkata
az pone nqma da go polzvam za poveritelna informaciq
p.s.
tiq irda adapteri vsqkakvi file-ove li prehvurlqt, da ne e kato irda na nokia, samo zapisi ot ukazatelq, nito moje kartinka, nito melodiq, nito java.....
za bluetootha mai vsi4ko e nared ot taq gledna to4ka...



Тема Re: irda vs bluetoothнови [re: lvoO98]  
Автор TPECKATA (разболяващ)
Публикувано31.03.04 19:42



По отношение на файловете тествано е под Win 2000:
SE T300 - картинки, мелодии, книга с номера
Samsung C100 - картинки, мелодии, органайзер, книга с номера

Не съм тествал с Java midlet-и на SE T300... за Samsung-а не става, защото са го орязали откъм функции

"— Треска те хваща, а? — шепнеше тихо, с подмигване бай Ганьо"
БАЙ ГАНЬО СЕ ВЪРНА ОТ ЕВРОПА


Тема Re: irda vs bluetoothнови [re: lvoO98]  
Автор Flashman (Bad Boy)
Публикувано31.03.04 19:48



И IrDA и BT могат да трансферират всякакъв тип файлове и данни. Друг е въпроса какъв тип файлове поддържа телефона ти.


Dont hate the player, hate the game

Тема Re: irda vs bluetoothнови [re: Flashman]  
Автор lvoO98 (непознат )
Публикувано31.03.04 19:51



da tova e blizko do akula
mersi pi4ove
mnogo qk forum ste



Тема Малко сайтовенови [re: lvoO98]  
Автор TPECKATA (разболяващ)
Публикувано31.03.04 19:51








"— Треска те хваща, а? — шепнеше тихо, с подмигване бай Ганьо"
БАЙ ГАНЬО СЕ ВЪРНА ОТ ЕВРОПА

Тема Re: irda vs bluetoothнови [re: Flashman]  
Автор erix (neizvesten:))
Публикувано31.03.04 20:08



BT 2 вече го има и обхвата е до 100м.



Тема XEXEXEXEнови [re: lvoO98]  
Автор JarJar_ (ЧовекОтТълпата)
Публикувано31.03.04 22:48



Pone kakto se kazva 6te ti izbroq 10(ne sam gi broil to4no) modela na nokia prez 4iito IRDA moje da prahvarlq6 vsi4ko, i ako ti e problemno irda na NOKIA, togava kakvo da kaja za SAMSUNG! A sega da ti kaja dali 6te vzeme6 IRDA ili BLUETOOTH, ob6to vzeto e vse edno i sa6to(ako go polzva6 pc<->telefon), kato osnovnoto predimstvo na bluetootha e 4e ne trqbva da go naso4va6 i barzina, no pak da kajem ima dosta telefoni koito imat IRDA, a nqmat BLUETOOTH
Aide sas ZDRAVE !!!



Тема Re: irda vs bluetoothнови [re: lvoO98]  
Автор Dodo155 (AlfaMilano)
Публикувано31.03.04 23:24



Zdrasti pi4
Pro4etoh mneniat na ostanalite mom4eta i ama dosta se
Max. skorost za prenos na danni prez IR e 115kbs ili ina4e kazano to4no 14,375 kB/s.
Pri Bluetooth e 1Mb, toest 125 kB/s.
Mai vsi4ki tuka ne praviat razlika mezdu KILOBIT i KILOBAIT
1 Bait = 8 bita !!!
Kakto i da e
Otnosno obhvata e mnogo otnositelno. Sam znae6 4e pri IR razstoianieto e do 10-15cm priaka vidimost. Razbira se moje i na 1m, no skorosta e zna4itelno po-malka.
Vij pri Bluetooth ne6tata sa "po-moderni". Bluetooth vruzkata stava 4rez predavane na danni vuv vid na radio vulni. Toest ne ti triabva da naso4va6 priako izto4nicite. Problema na Bluetooth e ot edna strana sigurnosta (ve4e moje6 da to4i6 N6310i s V5.50 i SE T610 1-va versia prez Bluetooth). Ot druga strana ka4estvoto na vruzkata zna4itelno namaliava ako e ekraniarana sredata.
Tezi 10-20m sa malko sme6na rabota, osobeno v "panelen" apartament, ili puk si kara6 kolata s Bluetooth slu6alka i minava6 pod jicite na troleia... napravo moje da se razpadne vruzkata
Naistina ve4e e fakt Bluetooth do 600m, no dosta e skupi4ko kato "igra4ka". V GSM-te skoro, a moje bi nikoga niama da navleze za6toto lipsva sigurnost

Ako vse o6te ne6to te interesuva moje6 da se oburne6 kum kompetentnite turgovci na veriga magazini "2 be" !!!
Imame dosta magazini v Sf, a i v stranata...sigurno si gi miarkal....oranjevo krug4e i v sredata pi6e "2 be"

"Budi 6tastliv, Budi vluben" - 2be !!!

Alfa MILANO



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.