Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:38 22.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GSM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Каква е скоросттанови  
Автор Arient ()
Публикувано26.02.03 12:23



на обмен през IR порт и къде може да се намери малко повече техническа информация по въпроса?

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Бе твърдятнови [re: Arient]  
Автор ЧepнorлaвМодератор (рекордьор)
Публикувано26.02.03 13:04



че била 115 000б ама аз не съм сигурен. Във всеки случай от опит мисля, че един ИР е поне два пъти по-бавен от блутута.. кой каквото ще да ми разправя..



Тема Re: Бе твърдятнови [re: Чepнorлaв]  
Автор Arient ()
Публикувано26.02.03 14:20



Не съм запознат с тия неща (затова и питам). А има ли възможност за Връзка с РС през BlueTooth? Дъната от доста време имат IR connector ама не съм срещал такъв за BlueTooth.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Е, блутутнови [re: Arient]  
Автор ЧepнorлaвМодератор (рекордьор)
Публикувано26.02.03 14:45



има PCMCIA карти.. но те за преносимите компютри и ПДА и т.н. За какво ти трябва тоя ИР.. вземи си един кабел. Най-тънко ще ти се върже.. иначе блутут карта е над 100 долара със сигурност. ИР зависи.. от 20-30лв до 80 (включва с ев УСБ-то), ама мерси.. нема нужда аз 80лв ИР



Тема Скорост на IrDAнови [re: Чepнorлaв]  
Автор T68Fen (абе Тfen съм си)
Публикувано26.02.03 14:56



Значи ИК портовете са два типа!
1.вътрешен и се вързва на ком порта със скорост до 115 килобита
2. външен, вързва се обикновенно на USB порта (въпреки че съм виждал и такива които се вързват на ком порта и са със скорост като 1) и е със скорост до 4 мегабита казва се fast IrDA



Тема Re: Скорост на IrDAнови [re: T68Fen]  
АвторBиxpeния Гeнчo (Нерегистриран)
Публикувано26.02.03 15:34



Bluetooth за PC струва около $80 и е една джвъчка, която се закача за USB-то. Само, че .... ако е за 6310i - забрави. П******ите от Nokiia са направили така, че NDS (софтуера за синхронизация) работи само с техния PCMCIA Bluetoth адаптер. И си го признават в прав текст!!!



Тема Re:Благодаря на всички. [re: Чepнorлaв]  
Автор Arient ()
Публикувано26.02.03 17:01



Продължавам да приемам още информация по въпроса.
Правя си едни сметки (без кръчмар) някой ден, като пуснат GPRS-а, как да вкарам през него И-нет в компютър. Разсъждавам (доколкото мога) кое е по-добре: самостоятелен GPRSмодул -> PC или телефон -> GPRS -> кабел (или IR) -> PC и приемам всякакви напътствия, съвети и опит в тая област.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re:Благодаря на всички.нови [re: Arient]  
АвторBиxpeния Гeнчo (Нерегистриран)
Публикувано26.02.03 17:17



В Германия мисля, че беше към 10 евро за десет мегабайта. Познавайки Мобилтел не мисля, че тук ще е много по-евтино...

Дано си го включил в сметките си...



Тема Re:Благодаря на всички.нови [re: Bиxpeния Гeнчo]  
Авторkrix (Нерегистриран)
Публикувано26.02.03 18:19



Аз съм чувал, че в Германия 1кб е 1 цент (евроцент) , но може и да се лъжа!
Също съм чувал , че от няколко десетки милиона потребителя на мобилните оператори там, само няколко хиляди ползват ГПРС , но и за това може да се лъжа!



Тема Re: Бе твърдятнови [re: Arient]  
Автор shanyon (шматка)
Публикувано27.02.03 00:15



Размотаваха се някакви дъна на Gigabyte с Bluetooth...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.