Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 14.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GSM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема още за P800...  
Авторloobian (Нерегистриран)
Публикувано20.01.03 23:49



Здравейте,

реших този телефон да си купя- P800. Скъп е /1500лв.-1600лв./, но това не е само телефон... има изключително много възможности и ще ми върши чудесна работа.

Пиша тук, за да питам притежателите на този телефон, какви лоши страни могат да изтъкнат?

Предварително благодаря!



Тема Re: още за P800...нови [re: loobian]  
Авторfen na p8OO (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 01:31



priatel kade go prodavat za 1500 leva i az iskam da si go kupia no ne znam kade gi prodavat niakade v sofia za do kam 1500 ili po evtino. ako imash informamazia moliate informirai me.



Тема Re: още за P800...нови [re: fen na p8OO]  
Авторloobian (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 08:18



http://www.911.bg/_a/offers.asp?parent=563&loc=0&act=0&fid=2200&grid=6886&tm=0



Тема Re: още за P800...нови [re: loobian]  
Автор beta (phone test)
Публикувано21.01.03 09:00



Kak se nabutvame za parvite broiki hihihi / az go vzeh za 2000
Apropo tcenata e 1599!!! ne e 1500-1600 ........
edinstvenia nedoastatuk e che oshte ne e izliazal na pazara duo memory stick 128 no chakame kam fevruari
Ako ne si polzval takav tip telefoni i ne znaesh no bateriata ne e ot nai izdrajlivite okolo 2 dni iako ili 3 dni s amo razgovori
drugo - ako izmisliat niakakv predpazen kaluf za ekrana che moje i sakatlatci da stanat - ogromen e i moje lesno da se narani
imam i edno tellme 911 ako imash interes za 1100



Тема Re: още за P800...нови [re: beta]  
Авторloobian (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 10:16



beta- тия 400 часа на стендбай, както го водят от самия производител- не е истина, така ли?

Междодругото, пълния пакет какво включва?
И пак междодругото- колко памет има общо, като си го купиш?

Телефонът изглежда повече от страхотен! Само чакам да стане една сделка /хех, ако стане де.../ и го грабвам!



Тема Re: още за P800...нови [re: loobian]  
Автор beta (phone test)
Публикувано21.01.03 13:29



da ti kaja sigurno na standbay moje i 400 da e no mi se struva che bateriata se razrabotva dnes veche vtori den ot zarejdaneto e na 59 % iako polzvane
V komplekata vliza lux ...hihi stoika za buro sas usb cable +zadriadno +16 mb memory stick duo !!! ne e standarten stick + holder + 3 dopulnitelni pisalki + kaluf /malko sa se iztciganili s nego / sidgimka za raka + 2 diska edinia s add on tools a drugia s soft za sinhro i redaktirane na snimki
Telefona ima 12 mb chakame 128 mb duo memory stick
Za men drug telefon niama do tozi moment koito da se naredi po pokazateli do nego / ako 9210i imashe po malak razmer mojebi .ako 7650 imashe razshirenia za pamet mojebi no uvi ......./
Zadadoh si vaprosa kako iskam dobar PDA s vgraden telefon / imam siemens-fujitsu pocket loox 600 / ili dobar telefon s vgradeni pda funktcii i rezultata e na litce dalgo chakah p800 no toi veche e tuk i go pritejavam tova e !



Тема Re: още за P800...нови [re: beta]  
Авторloobian (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 18:13



beta- благодаря за информацията. Сега вече като че ли съм сигурен- това ще си купя! :-) Само сделката да стане... :І

Междодругото, може ли да се инсталира софтуер, от рода на друг видео-плеър, игри, речник, и т.н...?



Тема Re: още за P800...нови [re: beta]  
Авторloobian (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 20:14



beta- имаш ли информация, кой е официалният дистрибутор на Сони-Ериксон за България, и къде мога да намеря информация дали в Бургас има оторизиран сервиз?



Тема Re: още за P800...нови [re: loobian]  
Автор beta (phone test)
Публикувано21.01.03 22:43



v linkovete na cluba ima mai na ericsson bg adresi i telefoni vij gi
a otnosno videoplayer si ima vgraden no se ochakva valna ot soft za nego taka che vsicho predstoi
otoriziran serviz sa germanos

Редактирано от beta на 21.01.03 22:44.



Тема Re: още за P800...нови [re: beta]  
Авторloobian (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 23:48



Здрасти beta.
Отностно софтуера- страхотно!!!! Аз лично съм програмист, и смятам като /ако/ си го купя, да се поразровя и сам да пиша софтуер за него /четох че може и на C++ да се пише за него, а пък аз именно на C++ пиша/.

Отностно видео-плеъра- има две неща които хич не ми харесват:
1) Няма фул скрийн
2) Не може да се "завърти дисплея"... както например е при ралито или при играта "Мъже в Черно 2". Схващаш ли ми идеята?

А отностно линковете- аз първо тях проверих преди да питам... да там има адреса на представителството или нещо такова, но на Ериксон, а не Сони-Ериксон... пък се съмнявам представителството на Ериксон да внася продуктите на Сони-Ериксон, ама кой знае... не съм в този бранш...

Ааа... сделката май ще стане... сега договаряме условията на плащане... ако онзи се съгласи, пишем договора и си купувам P800! :=)



Тема Re: още за P800...нови [re: beta]  
Авторloobian (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 23:54



Ааа...сега се сетих- можеш ли ако ти е удобно, да публикуваш тук, няколко снимки направени с P800? Може би една на що-годе тъмна обстановка, една на нормална вечерна обстановка в апартамент и една на светло?
Просто ми е любпитно какво е максималното качество на снимките...
Само моля те, ако ще снимаш, не снимай пейзажи... снимай хора или предмети, но само не пейзажи /защото видях няколко снимки на пейзажи, а пък мен ме интересува как снима неща които са близо до мен/.

Предварително благодаря!



Тема Re: още за P800...нови [re: loobian]  
Автор Skotowydec (disable:4786)
Публикувано22.01.03 00:38



Публикуват главно снимки на пейзажи, щото:

- няма проблеми с разфокусиране
- не се виждат изкривяванията от обектива
- обикновено са добре осветени :-)

с "обектив от шпионка" и CMOS сензор 640х480 ще става за снимки категория "пешо ние сме на кръчма и ский как сме се напили". ама който го влече :-)

---
Bingo! Bongo! I don't want to leave the Kongo!


Тема Re: още за P800...нови [re: loobian]  
Автор beta (phone test)
Публикувано22.01.03 08:42



pitai ericsson te "otgovariat i za vaprosite i na sonyericsson
Hubavo bi bilo no ne e taka za full screen kakto e pri igrite
Kato go vzemesh davai pishi povechko programi shtoto az s C++ i za nas da ima
za snimki shte postna ama polse...



Тема Нас ни влеченови [re: Skotowydec]  
Автор ЧepнorлaвМодератор (рекордьор)
Публикувано22.01.03 08:44



И сименса беше идеален за целта, щото имаше светкавица .. ама П800 все пак има 24 бита цвят, така че на тъмно снима по-добре от всички други преди него. Аз направих една с него, на разстояние 50см, на тъмно и се различаваше кой е на снимката.. а това вече е нещо



Тема Ти вземи снимай нещо...нови [re: beta]  
Автор ЧepнorлaвМодератор (рекордьор)
Публикувано22.01.03 08:45



както си дращиш из клуба..



Тема Moje i ...нови [re: Skotowydec]  
Автор eternal_frost ()
Публикувано22.01.03 09:44



...nqkoq gola macka da snima nali...k'vo tolkoz...



Тема Re: Нас ни влеченови [re: Чepнorлaв]  
Автор Skotowydec (disable:4786)
Публикувано22.01.03 11:05



Aaaa, opredeleno e neshto, dzhadzha za 1500 lw da prawi snimki na koito, predstawjate li si, da se poznawa koj e! Sigurno i videoplayera kato swiri se poznawa koj film e, a?

---
Bingo! Bongo! I don't want to leave the Kongo!


Тема Някой да те боде по корема..нови [re: Skotowydec]  
Автор ЧepнorлaвМодератор (рекордьор)
Публикувано22.01.03 11:12



да си взимаш the most sophisticated gsm с тази големина, възможности и т.н. като ти трябва само слушалка??
Ние говорим за улеснение, което не ти се предлага от никой друг телефон досега.
А ако си виждал наживо как плейва дивекс Fujitsu-siemes LOOX и го сравниш с въпросния П800, няма да се разочароваш.. въпросът е да качиш филма някъде, като за момента най големия модул е 128мб, но бъдещето е пред нас.
Вземи попрочети малко какво има в П800 и го сравни с твоята щайга в момента, каквата и да е тя.



Тема Re: Някой да те боде по корема..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Skotowydec (disable:4786)
Публикувано22.01.03 11:26



Za mojta shtajga njama da goworim, che me e sram :-)

(shte goworim, ama nasame s teb da mi prodadesh neshto po-nowo tija dni)

Ot towa, koeto gledam po Web, (koeto e edinstwenija iztochnik na info za P800 za wsichki tuk oswen beta, da mu e chestit!), P800 e nelosh PDA i nelosh telefon. Za wideoplayer ne moga da precenja - ako si rekompresirash filmite w resolution kato za ekrana na P800, mozhe i da se sybere cjal film na 128 MB - ama dali shte izdyrzhat bateriite?

I na wsichkite tija neloshi raboti sa slozhili neshto, koeto dori za losh fotoaparat ne mozhe da mine... towa mi e malko stranno, a oshte po-stranno mi e njakoj kato izpada wyw wyztorg imenno ot foto-featurite na telefona.

Mozhe bi se otnasjam s poweche uwazhenie kym fotoaparatite ot was, zatowa taka...

---
Bingo! Bongo! I don't want to leave the Kongo!


Тема Re: още за P800...нови [re: loobian]  
Авторloobian (Нерегистриран)
Публикувано24.01.03 00:28



Здравейте пак!

Тъкмо се реших да си го купя /утре да го купя/ и ми теглиха една остра критика, че са адски много пари и т.н.... е, прави са де! Много пари са!
Предложиха ми да си купя нормален палмтоп или покет пи-си... и айде- речено сторено, почвай да проучваш... и какво се оказа?!!!
1) Издържат едва няколко часа батериите
2) Няма много софтуер, а и този който го има е платен. Ако не ви се дават пари, можете да си инсталирате различни модификации на калкулатори, часовници и тем подобни беполезни програми!
3) Много са големи /като физически размери/
4) Нямат камера! /а П800 има! (фотоапарат де...)/
5) Тези които са наистина качествени, макар и горните неща да важат и за тях, струват малко по-малко от П800...

И какво? Какви са предимствата на тези неща... ами- не много като че ли... е, екрана им е супер обаче! 65 000 цвята!

И се отказах... ще чакам да поевтинее П800!



Тема Re: още за P800...нови [re: loobian]  
Автор Skotowydec (disable:4786)
Публикувано24.01.03 01:08



Базираните на Palm OS машинки имат много добър живот на батериите, и АДСКИ много софтуер. Платен, платен, то и софтуера за ПЦ-то от което пишеш е платен, ама сигурно не си го платил всичкия, а ;-) намира с пиратски софтуер и за PDA-тата.

Пак същите Palm неща не са много големи - обикновено са по-широки (за да имат повече използваем дисплей), но по-тънки от тухлички като 7650.

---
Bingo! Bongo! I don't want to leave the Kongo!


Тема Re: още за P800...нови [re: Skotowydec]  
Авторloobian (Нерегистриран)
Публикувано24.01.03 01:18



Гледах ги палмовете, и определено хич не ми харесаха! Отностно софтуера- не съм чак толкова навътре, но това което научих- публикувах го! Със сигурност ще има и нелегален, но не знам колко...

За мен, смятам че П800 ще върши по-добра работа от един Палмтоп или Покет ПЦ.



Тема Re: още за P800...нови [re: loobian]  
Автор Moldi ()
Публикувано24.01.03 11:50



Stranno kak reshi, che za P800 shte ima adski mnogo software. Palm sa na pazara ot 6-7 godini i e pylno sys softuer. Pocket PC syshyo ima mnogo software. Kolkoto do P800 ( az syshto sym mu iak fen) az pone se symniavam, che shte ima tolkova mnogo programi (prosto na tazi cena edva li shte ima tolkova mnogo developeri). Skoro samo zashtoto me syrbiaha rycete biah reshil da si vzema nokia 9110i ili 9210. Okaza se, che za pyrvia softuera e 20-30 programii, a vtoria e adski bugav i ne se pravi nishto ot nokia, za da se podobriiat neshtata.
Za syjelenie oshte ne sym imal shtastieto da se poradvam na P800, no pone za men edin sredno hubav aparat kato Canon A40 (okolo 600 lv) + pocket PC (600-700 lv) + ericsson t39 ili 68 sa mnogo po-dobra konfiguracia (nai-malkoto zashtoto vsiako ot neshtata shte vyrshi mnogo poveche rabota otkolkoto P800).

Ne iskam da zasiagam gordite sobstvenici na P800 - mnogo se kefia, che ima pichove , koito sa kato men (sklonni da si davat parite za takiva igrachki)!!!

Best regards

Gogo

Редактирано от Moldi на 24.01.03 11:52.



Тема Re: още за P800...нови [re: Moldi]  
Авторloobian (Нерегистриран)
Публикувано24.01.03 12:03



Прав си че всяко от нещата поотделно ще върши по-добра работа... но мен пък не ми вършат работа като са поотделно :-)

Отностно софтуера- така се говори + дори само към комплекта вървят 2 диска със софтуер!!!

И все пак- ще почакам, ще видя :-)



Тема Re: още за P800...нови [re: Moldi]  
Автор Skotowydec (disable:4786)
Публикувано24.01.03 12:16



I az se kefja na horata deto dawat po 2000 lv za telefoni - taka s po-malko ugrizenija shte dam 400-500 ;-) Shtoto, "realno poglednato" (kakwoto i da znachi towa realno za konkretnite hora), i 200 sa mnogo :-)

---
Bingo! Bongo! I don't want to leave the Kongo!


Тема Re: още за P800...нови [re: Skotowydec]  
Автор Moldi ()
Публикувано24.01.03 13:39



Tolkova pari ne sym daval za telefon ot vremeto na nokia 150 i benefon delta. Edinia mi izleze malko pod 3000 (niokia 150), benefona-a si go vzeh namalen na 1800 :)))



Тема Otgovor na vsichki !!!!нови [re: loobian]  
Автор beta (phone test)
Публикувано24.01.03 13:57



po vaprosa dali e po dobre da imash palm/ pocket pc / ptdelno i i telefon + foto otdelno E vobshte ne moje da stava vapros !!
Zashtoto nikoi ne kazva che p800 predtendira da bade S vazmojnostite na palm ili pocket pc A na mnogo dobar telefon s vgradeni Funktciina PDA a otnosno softa za symbian ima hiladi prilojenia navsiakade v neta i to dosta polezni s koito mojesh da prevarnesh ustoistvoto v naplalno palnotcenen PDA !!! prosto vishko koeto e pisano dosega e za symbian 6 ili po nadolu a za 7 shte im triabva malko vreme
A da ne govorim che p800 podtarja i C++ !!! ..... i java taka che Ot kam prilojenia v nai skoro vreme shte se navodni pazara / kade chernia kade ;legalnia / s prilojenia
Otnosno izdrajlivosta na bateriata shte otida kam 3-4 dni / veche se razraboti i duma ne moje da stane za sravnenie s 7650 pri koito ia ima 2 ia niama
Za fototo e glupavo da se tvardi che e na mnogo visoko nivo no pichove tuk govori ZA FUN za momenta i koito mi tvardi che e po dobre da ima po otdelno t39 ili t68 ili tak kakvo o i da bilo prosto e ...........
Sahto ne bih kazal / na prakticheski opit a ne na goli prikazki / che 9210 ili 9210 i ne e bagav ili de da znam vse na men mi se padat chitavi telefoni
poneje znam ot kade da si gi kupuvam
Ta v obshti linii ne iskam da si pomislite che go zashtitavam - p800 a izkazvam mnenie na chovek IZPOLZVAL VSICHI TELEFONI NA PAZARA
za tcenata ne govorim tova mi e krasta i ne bih iskal da komentiram koito se e nabutal se e nabutal no ne sajeliavam za nito edin lev daden za gsm



Тема Re: Otgovor na vsichki !!!!нови [re: beta]  
Автор Moldi ()
Публикувано24.01.03 15:43



Syglasih se s teb :)
Kolkoto do Nokia 9210 - tova e mnenie to po servizite
Inache ne tvyrdia, che p800 ne e super, prosto na tazi cena az bih napravil taka. Ne znam kakvo ne mu e bilo gotino na loox-a, che si go prejalil taka byrzo

Regards



Тема Re: Otgovor na vsichki !!!!нови [re: Moldi]  
Автор beta (phone test)
Публикувано24.01.03 23:13



za sega niamam nujda da ot nego no kazvam samo za sega



Тема Re: Otgovor na vsichki !!!!нови [re: beta]  
Авторloobian (Нерегистриран)
Публикувано25.01.03 00:08



http://www.esato.com/reviews/p800pictures/



Тема Re: Otgovor na vsichki !!!!нови [re: beta]  
Авторloobian (Нерегистриран)
Публикувано25.01.03 00:48



beta, току що гледах няколко видео файла, на които някой работи на П800 и снима с камера.
Ами удивих се- наистина ли всичко е толкова бавно? Като щракнеш на шаха, и чакаш поне 1 секунда докато зареди.... и с другите неща също е така... наистина ли е така и нормално ли е това?
Също така- според теб, на П800 дали ще могат да се гледат филми, когато излязат големите стик дуо, или П800 е прекалено слаб за това?



Тема Re: Otgovor na vsichki !!!!нови [re: loobian]  
Автор beta (phone test)
Публикувано25.01.03 00:59



kakvo imash v predvid kato shtraknesh na shaha i chakash da se zaredi ako imash v predvid che kato igraesh i kato mestish figuri ima zabaviane ne e verno
ako imash v predvid che chakash edna sekunda da se zaredi igrata da taka e ti kakvo ikash da se zaredi za 0.001 ot sekundata li s kakvo pc si i stiga si se pritesniaval niama drug telefon osven p800 /za sega de !!!/
Z filmite moje bi niama da e taka kakto da gi gledash na pochet pc ili na palm no sas sigurnost shet e dobre .
Ei sega svalih oshte soft za p-to zapochnaha da izlizat hihihi dosta taka che idvai v otbora



Тема Re: Otgovor na vsichki !!!!нови [re: beta]  
Авторloobian (Нерегистриран)
Публикувано25.01.03 08:05



:-) ще идвам в отбора... само да му падне цената! Като стане 1300 си го купувам!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.