Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:03 12.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GSM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема data cable за siemens c35i - схема на свързваненови  
Автор amateur (любител)
Публикувано30.08.02 21:50



Много моля ако някой може да ми даде разположението на изводите към сериен порт на компютър.
Купих си някакъв кабел за 30 лева който се оказа че не върши работа за интернет. Загубих най-малко 10 минути в разговори с тези кретени от MTel supporta на 0881010 за да разберат какъв е проблема. Накрая ми казаха че проблема ми е в кабела и даже ми предложеха да ми демонстрират. И наистина като отидох с техния кабел всичко си работеше. Но не искаха да ми кажат кое къде отива, единствено разбрах, че явно на моя кабел му липсва Data Carrier Detect връзка. Отворих куплунгчето което е към телефона и наистина се оказаха само 3 пина свързани. И колкото и да търсих в нета, навсякъде ми предлагат да ми продадат такъв кабел, но явно ревностно си пазят разположението на изводите (pinouts).



Тема Re: data cable за siemens c35i - схема на свързваненови [re: amateur]  
Автор amateur (любител)
Публикувано30.08.02 22:15



След разравянето и на руските сайтове стана ясно, че в истинския кабел, всъщност има и интерфейсни схеми. Т.е. това не е само кабел и понеже не ми се занимава с търсене на чипове и възможни рискове, предпочитам май да си купя оригинален кабел. Дано само не е над 100 лева както любезно ми обясниха от МТел съпорта и дори ми предложиха да ми продадат техния, работещ кабел за 100 лева...



Тема Аз си купих,нови [re: amateur]  
Автор ClD (ентусиаст)
Публикувано30.08.02 23:14



не е оригинален, но и интернет ползвам, и телефонът (s35) си комуникира с компютъра без проблеми... Цената беше 20 лв. Може и да съм имал късмет.

Work like a slave.
Command like a king.
Create like a god!


Тема Re: data cable за siemens c35i - схема на свързваненови [re: amateur]  
АвторTonimir (Нерегистриран)
Публикувано31.08.02 01:31



Че то към телефона толкова трябва да са свързани. Предполагам че проблема може и да не е от кабела. Има една особенност при x35 серията че когато ползваш модема, трябва да нагласиш драйвера в компютъра на 19200 bps (това не е скороста на модема а само на връзката между GSM-а и компютъра, скороста на модема се фиксира от GSM-а когато се свърже към интернет). Само при тази скорост бачка. Иначе комуникацията със телефончето става при всяка скорост на връзката.



Тема наистинанови [re: amateur]  
Автор GlN (погромист)
Публикувано31.08.02 15:45



липсва DCD

схема на оригиналния кабел има на

. някой маниак се е прежалил...

има и pinouts, които обаче не са толку важни
отдавна се знаят

всъщност, тя е даже по-проста от тези китайските
има 2 интерфейсни схеми, вместо една, и по-малко допълнителни елементи (основно, щото харчи от телефона, и не черпят от разни изводи на COM порта)

успех

(имах едно предположение че windows-кия DUN ще заработи, ако DCD се закове на високо ниво, но понеже си зех нов сименс с кабел, и проблема от самосебеси се реши)



Тема Re: data cable за siemens c35i - схема на свързваненови [re: amateur]  
Автор bk (Нерегистриран)
Публикувано31.08.02 16:03



hehe. Shto gi kulnesh 'kretenite' ot 1010 -- proiavili sa istinska grizha kum klienta. Dazhe sa utzelili i problema.



Тема мданови [re: bk]  
Автор GlN (погромист)
Публикувано31.08.02 16:10



и с мене беше почти така
по е-мейл
само дето като установих точно какъв е проблема, и им писах, да знаят

даже "неофициално" ме пратиха на сайт със схеми..... е пак китайски, но се опитаха да помогнат



Тема Благодаря! имам вече кабелнови [re: GlN]  
Автор amateur (любител)
Публикувано31.08.02 19:03



Реших си проблема малко тъпо, но сега съм оборудван с всякакви кабели. Първо си купих от Germanos кабел за сериен порт на цена 32 лева, неоригинален, но доста хубав и даже с диск със софтуер някакъв и драйвери. После реших да не се минавам със стария кабел и отидох в магазина от който съм го купил с намерението да си искам парите. Пичовете обаче правиха струваха, смениха ми кабела с работещ такъв, пак някакъв китайски. Казаха, че този дето са ми го продали първия път бил само за разкодиране и затова нямал DCD. При това положение си доплатих и си взех от Germanos USB кабел. Софтуера му обаче е доста недомислен - уж можеш да пишеш от него SMS-и и да ги пращаш но нещо не става, а и не ти позволява да изпратиш SMS до някой от списъка с телефоните като му посочиш името, а трябва да пишеш целия номер. Но както и да е, предполагам, че ще намеря и по-хубав софтуер.
А - и още нещо - направо паднах като видях - телефона почва да си зарежда батерията като го вържеш по USB. Тъпото е, че не можеш да го спреш да се зарежда докато ползваш кабела, а точи от батерията на лаптопа.



Тема Re: data cable за siemens c35i - схема на свързване [re: Tonimir]  
Автор amateur (любител)
Публикувано31.08.02 19:05



Това за 19200 беше първото което ми казаха от съпорта. Всичко си е на 6 и проблема си беше от кабела.



Тема Re: наистинанови [re: GlN]  
Автор amateur (любител)
Публикувано31.08.02 19:10



Значи точно този линк дето го даваш не води към схемата, но в същия форум си намерих едно pdf-че с подробни указания и схема. По принцип е интересно да се види схемата на оригиналния кабел, pinouts може и да се знаят, но не и от мен, до този момент, при търсене в google не намерих нищо по въпроса. Тъй като вече и аз имам работещ кабел, този проблем го смятам за решен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.