Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:58 24.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GSM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Абе тия вградени антени...нови  
Автор442 (Нерегистриран)
Публикувано02.01.02 23:14



Нещо съм подозрителен към вградените антени...сигурно нямам разумно основание. Напоследък ползвам 3310 и нямам проблеми със чувствителност, сигнал, добре се чува, не прекъсва и т.н. В книжката пише некви абсурдни съвети-да не го хващаш отзад, отгоре, как да го хвана...като рохко яйце ли? Нокиа само вградени правят. Как ще да е тоя телефон в слаба мрежа?



Тема Re: Абе тия вградени антени...нови [re: 442]  
Автор Saveli (непознат )
Публикувано02.01.02 23:39



Vgradenata Antena e za razvitite strani kadeto mrejata e 1800Mhz (ne che raboti losho i na 900) no kato si izvan Sofia(gradove) kato e slab signala po dobre e da si s aparat s vanshna antena zashtoto - prosta aritmetika = minimalna antena za 900Mhz e 8cm a za 1800Mhz e 4,5cm tova e !



Тема Re: Абе тия вградени антени...нови [re: Saveli]  
Автор Satriani (F1)
Публикувано03.01.02 00:52



=> сички трябва да ходиме със локатори на главите ли?!?!

Всяко действие, има равно по големина и противоположно по посока противодействие


Тема Re: Абе тия вградени антени...нови [re: Saveli]  
Автор Kиpил Дъpeв (професор)
Публикувано03.01.02 01:48



И по тая логика външните антени на GSM-ите са по 9см.
Що всички смятате, че ако антената е физически изнесена извън геометричните размери на слушалката (вие й казвате външна) се различава по устройство от същата антена физически поместена в габарита на телефона (викате й вътрешна)?
Какво значение има за феритната антена в радиоприемника дали е вътре в него (под пластмасовия капак) или извън (но залята с пластмаса)?????

Ребята, давайте жить дружно!


Тема Re: Абе тия вградени антени...нови [re: 442]  
Автор JoRo_ (CooooL)
Публикувано03.01.02 02:35



Всъщност много добре. Мен много повече ми допадат телефони с вградени антени. Досега съм нямал абсолютно никакви проблеми, когато ползвам апарат с вградена антена.
Бяхме с един прятел в едно доста завряно кафе. аз на 3310 ката имах 3 чертички на сигнала а той на С35 с външна антена 2. Така че не се притеснявай.

Az_znaМ


Тема :))))))нови [re: Kиpил Дъpeв]  
Автор 2O1 (?)
Публикувано03.01.02 04:01



Po printsip si prav che vgradenata antena e sqrazmerima po obem s vqnshnata:)))) obache vse pak ysilvaneto i e po-malko:)))) vqprosa e kalko?

Mejdy 3 - 1 Db sravnenie s vqnshnata, koeto za tezi malki moshnosti pri MS-a si e znachitelno

Vqprosa e i na S/N sqshto, i az polzvam tel bez antena che moga da go slagam lesno po djobovete

Do you, don't you want me to love you
I'm coming down fast, I'm right here above you


Тема Re: :))))))нови [re: 2O1]  
Автор Kиpил Дъpeв (професор)
Публикувано03.01.02 04:18



Че ти си по-навътре в нещата. ОК.
Аз разсъждавам от гледна точка на конструктор. Ако досега стърчащата анатена съм я проектирал с някакви показатели - ще се стремя да имам същите показатели и при преместването й в апарата. А за това не виждам особени пречки (освен евентуално диаграмата на насоченост).
Пак казвам, че не съм (а и не ми е работа) измервал характеристиките на антените.
1 до 3 Db си е страшно много. Съмнява ме.

Да не говорим, че иконообразното представяне на силата на сигнала не е никакъв критерий.

Ребята, давайте жить дружно!


Тема Re: :))))))нови [re: Kиpил Дъpeв]  
Автор DTMF (ё†°ЂЃє)
Публикувано03.01.02 09:02



Ами как ти се вижда Нокиа 8850 с алуминиев корпус/целия екраниран/ ,на който само отзад има едно пластмасово капаче заради вградената антена



Тема Re: :))))))нови [re: Kиpил Дъpeв]  
Автор 2O1 (?)
Публикувано03.01.02 09:47



Samo se opitah da pokaja dryga gledna tochka:)))) 3Db e gornata granitsa.

Az izpolzvam takqv tel stoto e po ydobno. Kato sqm v provintsiata, ili vqobste v kola (stoto satihvaneto ot kola+choveshko tialo moje da dostigne do 17Db) izpolzvam vqnshna antena koeto podobriava strashno mnogo neshtata.

A inache konstryktorite pochti sa ia dokarali vqtreshnata antena po pokazateli na vqnshnata, ama problema e v diagramata

Do you, don't you want me to love you
I'm coming down fast, I'm right here above you


Тема Re: :))))))нови [re: 2O1]  
Автор Kиpил Дъpeв (професор)
Публикувано03.01.02 10:02



За автомобила си абсолютно прав - той си е като фарадеев кафез.

Ребята, давайте жить дружно!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.