Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:52 30.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GSM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Да имате идея...за тованови  
АвторR. (Нерегистриран)
Публикувано08.10.01 20:03



Здравейте!
Напоследък забелязвам много странно “поведение” на delivery reports.Значи изпращам си sms, но вместо да получа “message delivered” имам ЕДНОВРЕМЕННО два репорта.Първия че sms не е получено,а втория че е. И двата репорта са в едни и същи час,минута и секунда.Пробвах на различни номера и все така става.Нещо при мен ли се е скапало…или…. Идея няк’ва….???


Благодаря предварително



Тема Re: Да имате идея...за тованови [re: R.]  
Автор Haco ()
Публикувано08.10.01 22:20



Pri men sa OK
S kakva cifra ti pochva nomera i kakuv ti e telefona?

www.info-bg.com



Тема Re: Да имате идея...за тованови [re: R.]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано08.10.01 22:37



Obzalagam se che si s Nokia. Ne e skapano pri teb i nikude ne e skapano. Moga da te uveria che vsichko e OK i prashtash samo 1 SMS i shte platish samo 1 SMS, prosto poluchavash 2 reporta.

Eventualno utre shte obiasnia tehnicheski zashto se poluchava taka s Nokiite. Eventualno, shtoto moje da ne mi pozvoliat



Тема Re: Да имате идея...за тованови [re: Delwin-]  
АвторR. (Нерегистриран)
Публикувано08.10.01 22:53



10x за отговорите
да, с NOKIA съм...обаче досега не беше така,т.е. получавах си само 1 репорт(знам че пращам само 1 sms , ама туй с 2 репорта ме озадачи)
Това е от няколко дена насам :( кофти работа.....дразнещо е....
Не може ли да се оправи? ( ако изобщо има нещо за оправяне)



Тема Re: Да имате идея...за тованови [re: R.]  
АвторSag (Нерегистриран)
Публикувано08.10.01 23:19



az poluchawam syshto DWA reporta, no ediniq e PENDING a drugiq - DELIVERED ili FAILED (sled 24h).
Wyprosa e che 6110 naprimer gi tylkuwa prawilno, dokato 6210... kato poluchi wtoriq dori ti izkarwa grafichen ekran i ti kazwa DELIVERED TO edi si koi (information) no gi dyrji i dwata w inboxa. Moje bi telefona ti neshto? ...



Тема Re: Да имате идея...за тованови [re: Sag]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано08.10.01 23:24



ne Sag, ne, neshtata sa mnooogo po elementarni :) nishto mu niama na telefona na choveka s izkluchenie na "osobeno hitur software na nokia" deto obrabotva i exceptioni i mnogo durji da te uvedomi za tiah kato im dade sobstveno tulkovanie .. heheh .. a tova napravo mi prilicha na dialup networkinga na windows s velikite obiasnenie shto ne connectva :)



Тема Re: Данови [re: Sag]  
АвторR. (Нерегистриран)
Публикувано09.10.01 00:07



точно така ми ги праща : "pending" i "delivered" (ама заедно)
Всъщност на тоя "pending" хич не му е работата да се появава щото смс-а дефакто е получен



Тема Re: Delwinнови [re: Delwin-]  
АвторR. (Нерегистриран)
Публикувано09.10.01 00:13



10x за отговорите.......много.....
Ама от цялата работа за едно не се светнах какво му прещрака на тоя software че такива дяволии взе да прави.........ми досега нищо му нямаше
Как тъй изведнъж се "сеща " за такива глупости




Тема Re: Данови [re: R.]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано09.10.01 00:18



rabota mu e :)
iztraite do utre i nadiavam se shte vi obiasnia ...



Тема Re: Данови [re: R.]  
АвторM-Teл фeн (Нерегистриран)
Публикувано09.10.01 08:51



Проблема не е в софтуера на твоята НОКИА приятелю, има технически проблем в SMS центъра на МобилТел- единствено нокиите "получават" по два рипорта. Просто този който си стои на pending си е записан в картата от самия телефон, а този който получаваш обратно - delivered ти го изпраща SMS центъра на мтел. Има някакво разминаване във формата на двата рипорта и не успяват да се наслагват един върху друг - ето това е проблема , ще го оправятскоро надявам се.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.