Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:16 28.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GSM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Какво става всъщност с гласовата поща...нови  
Автор DAMON (минаващ)
Публикувано26.08.01 01:42



Много беше прав онзи колега който пусна темата "Рекета на Мобилтел" Значи нашите приятели решават да пуснат гласова поща на всички абонати. И да пуснат т.нар. автом. пренасочване. И какво се получи всъщност. Които звъни на хора които не знаят че има такава услуга и не са в обхват напр. или телефона им е спрян, или не вдигнат 20 сек. влиза в пощенката кутия и приятен женски глас има казва че са в пощенската кутия на еди кой си номер. Вече си се обадил и имаш минимум 15 сек. разговор на сметката си. Това е разговор, който ти се отчита а ти всъщност все едно не си го провел - реално нищо не си свършил. От такива разговори на ден те правят милиони повярвайте ми! ПАРИТЕ КОИТО СА ДАЛИ ЗА ЪПГРЕЙД СА НИЩО В СРАВНЕНИЕ С ТЕЗИ КОИТО ЩЕ СПЕЧЕЛЯТ ПО ТОЗИ НЕЧЕСТЕН НАЧИН! Те имат 900 000 абоната. Малка част от хората знаят какво е гласова поща и все още малка част от хората я ползват. На вниманието на г-н М. Георгиев и Мтел искам да дам един съвет, който е в полза на потребителите, но не и на компанията, така че едва ли някой ще ме чуе. - АВТОМАТИЧНОТО ПРЕНАСОЧВАНЕ ДА БЪДЕ АКТИВИРАНО САМО НА АБОНАТИ КОИТО РЕАЛНО ПОЛЗВАТ ГЛАСОВАТА ПОЩА А НЕ НА ХОРА КОИТО Я ИМАТ АКТИВИРАНА, НО НЕ Я ПОЛЗВАТ. Негативите ги обясних по-горе. Днес ми се случи два пъти да бъда авт. пренасечен в такива неработещи кутии т.е. имам 30 сек. разговор без да съм провел нещо смислено всъщност. Много по-добре би ми дошло съобщението "Телефона на абоната е изключен!" или нещо др. което не се отчита. Предполагам, че и на вас вече се е случвало това. Събрани тези секунди правят огромни средства в касата на Мобилтел без те да са свършили нещо за тях.
Искам да чуя вашето мнение по въпроса!

______________________

Keep Walking


Тема Re: Какво става всъщност с гласовата поща...нови [re: DAMON]  
Авторsasho (Нерегистриран)
Публикувано26.08.01 01:58



Приятел аз не съм фен на Мобилтел, но искам да ти кажа някой неща:
1.Всеки може да си дезактивира гласовата на 911 - малко е неприятно , но все пак е факт!!!
2.След като искаш да се чува: "Телефона на абоната не е вкл." когато някой те търси а ти не отговаряш (т.е. вместо да се пренасочва към гласовата поща) просто влез в настройките на телефона и вместо номера на пощенската кутия 08*6****** въведи 505103 - на този номер се чува желаното от теб (но се набутваш ти)
3.Защо толкова се вживяваш ти и всички останали за това , което правят от Мобилтел - те просто си вкараха голям автогол в срещата с Глобул - това е!!!
Поздрав - сашо



Тема Re: Какво става всъщност с гласовата поща... [re: DAMON]  
Автор Пeтъp_ ()
Публикувано26.08.01 12:57



30 секунди са 6(шест) стотинки в натоварената тарифа,дори да просиш на улицата пак няма да те съборят:)))
аз съм доволен че пуснаха гласова поща и автоматичното пренасочване,че да не се занимавам с настройки
понякога ходя на места където Мобилтел няма покритие и това е голямо улеснение



Тема Re: Какво става всъщност с гласовата поща...нови [re: DAMON]  
Автор Гeйзa Meйзra (унгарец)
Публикувано26.08.01 13:21



Всъщност, гласовата поща е хубаво нещо, но проблемът е, че много хора още не знаят, че им е активирана. Така не могат да предупредят приятелите си да внимават с това капанче. Лично аз намирам, че би било добре всеки юзър да получи СМС с текст от рода на: "На вашия номер е активирана услугата гласова поща. За повече информация.... " Да, ама не :(( И аз оня ден два пъти попаднах на секретаря на човек, за който съм сигурен, че не знае за активираната му услуга :(((((

Атомната енергия - за военни цели!


Тема Re: Какво става всъщност с гласовата поща...нови [re: Гeйзa Meйзra]  
Авторsasho (Нерегистриран)
Публикувано26.08.01 13:42



Абсолютно си прав!!
Аз това имах предвид като казах, че Мобилтел са си вкарали автогол - трябваше просто да предупредят хората и те от там нататък да си знаят!!!
А не сега да ми звънят разни приятели по нощите да ме питат как да си променят времето след което да се вкл. секретаря след неотговорено повикване!!!
А относно смисъла на пощенските кутии - ако някой се опитва да ме убеди че не са нещо хубаво няма да може !!! Смисъла им е много голям, но българина се нуждае от много време за да се убеди в нещи смислено - ние сме си такива сигурно от времето когато сме били в робство!!!!!



Тема Re: Какво става всъщност с гласовата поща...нови [re: Пeтъp_]  
Автор DTMF (№7)
Публикувано26.08.01 15:26



Чакай дене всички сме супер бизнесмени за да ни излезе 6 стотинки 30 секунден разговор.
Вчера успях да си изключа авт.пренасочване след 5 минутни борби с телефон 911,все нямали свободни оператори.



Тема Re: Какво става всъщност с гласовата поща...нови [re: DTMF]  
Автор airhead (въздухар)
Публикувано26.08.01 16:48



Човекът има предвид прослушването на секретаря, което се таксува еднакво, независимо от плана....



Тема Re: Какво става всъщност с гласовата поща...нови [re: Пeтъp_]  
Автор lnsert-OFF (некадърен спец)
Публикувано26.08.01 17:35



прочети пак внимателно писанието на DEMON и не бързай да се изказваш.
Той има в предвид парите които плащаш като звъниш на някой , който не знае че има гласова поща и си е изключил телефона.
Тогава провеждаш разговор с тел. секретар и си плащаш като арабин, без да си свършил никаква работа.
Така че не става дума за 6-те стотинки за прослушване, а за стотинките навъртени от разговор със секретари !



Тема Re: Какво става всъщност с гласовата поща...нови [re: lnsert-OFF]  
Автор Пeтъp_ ()
Публикувано26.08.01 17:43



ако остави съобщение пак може да си свърши работата,но повечето българи не обичат да използват секретар
преди време имах секретар на домашния ми телефон и повечето като го чуят затварят



Тема Re: Какво става всъщност с гласовата поща...нови [re: Пeтъp_]  
Автор lnsert-OFF (некадърен спец)
Публикувано26.08.01 17:51



на прав път си.
Значи онзи дето не знае че има секретар е точно от тия дето не се занимават със секретари и даже и да разбере, че има пусната гласова поща няма да се занимава с нея.Обаче ние говорим за другите дето са нормални хора и дето като чуят насреща секретар ще го изслушат внимателно и след това ще си кажат каквото имат да кажат. И точно за това стана дума, че плащат без да си свършат работата - щото оня НИКОГА няма да си прослуша секретаря, още повече, че много хора в момента даже не знаят че имат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.