Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:43 16.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GSM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Reketa na MobilTel  
АвторAcho (Нерегистриран)
Публикувано23.08.01 20:25



Ne sum urist, no dokolkoto mi e izvestno reketa i iznudvaneto sa zabraneni v Bulgaria. Kato cialo ideiata na MobilTel da akivirat bezplatno telefonen sekretar na horata koito vseki mesec si plashtat ne malko pari ako ne beshshe s takava koristna cel. Avtomatichnoto prenasochvane e grubo narushenie na pravata na potrebitelia tui kato toi ne moje da se oturve bez da si plati ii da zagubi dosta ot svoeto vreme ot tazi blagodat. Ot druga strana, kogato tursite niakoi na negovia GSM obslujvan ot MobilTel vie ste suglasni da platite suotvetnata cena za provejdane na razgovor s abonat na tazi mreja. Nikoi t vas predpolagam, che ne e suglasen da plati za da razbere, che: Telefona na abonata ne e vkluchen; Zaeto; V momenta niama vruzka s tozi nomer.
Ako MobilTel iskaha da napraviat neshto dobro za svoite klient, te shtiaha da posnat uslugata bezplatno za vsichki koito iskat da ia polzvat i da obiasniat /bilo to chers mediite, bilo to chrez svoeto spisanie, bilo to po drug nachin/ kak chovek sam da si go aktivira ot sobstvenia si telefon za sekundi i bez da plashta dopulnitelno!
Za tova deistvie si ima i protivodeistvie. Ima komisia za zashtita na potrebitelia i predpolagam, che mnogo hora koito ne sa suglasni na tozi vid REKET ot strana na MobilTel shte se oburnat kum tazi komisia.
Horata ot rukovodstvoto na MobilTel, koito vzimat takiva reshenia mogat da budat sigurni, che shte izbuhne strashen skandal v nai-skoro vreme ako ne promeniat politikata si!!!!!

Nadiavam se, che tozi klub se chete i ot hora ot MobilTel i te shte se zamisliat malko!!!!



Тема Raziasneniaнови [re: Acho]  
Автор airhead ()
Публикувано23.08.01 20:31



Sorry, bi li mi obiasnil tozi pasazh? Nishto lichno, prosto ne go razbrah:

Avtomatichnoto prenasochvane e grubo narushenie na pravata na potrebitelia tui kato toi ne moje da se oturve bez da si plati ii da zagubi dosta ot svoeto vreme ot tazi blagodat. Ot druga strana, kogato tursite niakoi na negovia GSM obslujvan ot MobilTel vie ste suglasni da platite suotvetnata cena za provejdane na razgovor s abonat na tazi mreja.



Тема izviniavai...нови [re: Acho]  
Автор airhead ()
Публикувано23.08.01 21:27



...shvanah... prosto neshto ne sym v nastroenie:-((



Тема Re: Reketa na MobilTelнови [re: Acho]  
Автор BNN (фен)
Публикувано23.08.01 23:19



Не смятам да се превръщам в обществен защитник на Мобилтел, но не мисля че си съвсем прав.
1. Моля ви изполвайте по възможност кирилица вместо латиница защата трудно се разчита поради особеностите на транскрипция на всеки.
2. Това ще е голямо удобство за почити всички
3. Самия абонат на МТЕЛ не губи нищо
4. Ако идеята е че избиращия ще си плаща за раговор с тел. секратар на цената то това си е така дори ако от gsm набереш стационарен апарат с включен тел. секретар.
5. винаги можеш да изклучиш пренасочването.
6. Този съобщение: Телефона на абоната не е включен, заето и ... не се таксуват нали знаеш?
Защо във всяка стъпка на мобилтел търсите някаква користна цел която да цели да прецака потребителите? Не мислете ли, че точно в този момент те едва ли имат интерес от това или са пракалено глупави?
За последните 5-6 месеца доста напреднаха във предлаганите услуги.

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former.


Тема Re: Reketa na MobilTelнови [re: Acho]  
Автор Пeтъp_ ()
Публикувано24.08.01 00:50



от всичко това ми стана ясно само едно - ти сигурно казваш на черното бяло
трудно е да се разбере когато някой казва за елементарни удобства,на които се радват в цял свят,че нарушавали правата на потребителя:))))



Тема Re: Reketa na MobilTelнови [re: BNN]  
Автор DAMON (минаващ)
Публикувано24.08.01 01:07



Ами всъщност и аз мисля, че активирането на гласовата поща не трябваше да става така. Не ми е ясно защо трябваше да се активират на всеки. Трябваше да го направят - кайто иска да има, който не - не! Не виждам причината да ти е активирана такава услуга ако не искаш да я ползваш. Не смятам, че автоматичното пренасочване е чак грубо нарушение на правата на потребителя. Но и не забравяйте, че чакахме Мтел 3 месеца и повече откакто напровиха гласовата поща безплатна да си ъпгрейднат системите и не можеше да се активира и ползва обявена услуга. За това не съм съгласен. Като мощна и богата компания можеше да си направят сметка за увеличението на абонатите и желаещите гласова поща и да направят така, че никой да не усети това ъпгрейдване. Мен лично страшно ме подразни това като ми казаха, че след време щели да пуснат на всички абонати, но в момента не могат! А услугата беше обявена в списъка с поддържаните им услуги!!! И хора като мен чакаха 3 месеца без да могат да си активират услугата.

______________________

Keep Walking


Тема Re: Reketa na MobilTelнови [re: Пeтъp_]  
Авторpresident (Нерегистриран)
Публикувано24.08.01 02:08



Не става въпрос за непризнаване на удобството. Въпросът е в това, че се изискват активни действия от страна на всеки потребител, за да премахне "безплатната" услуга. Когато телефонът ти е изключен, човекът, който те търси, ще звънне пак. Ако ти е включен секретаря, той ще ти остави съобщение, ти ще платиш 5 или 10 стотинки, за да го чуеш. Това е рекета. Трябва да направиш ти нещо, за да избереш дадена услуга, а не активното действие да е, за да се откажеш от услугата...
Не че стотинките са голяма пара, но по 1-2 съобщения на ден за примерно 500 000 човека са си 10 000 лева дюшеш...
А Мобиком тая услуга я предлага от повече от 4 години, и е безплатна през нощта и събота и неделя...



Тема Re: Reketa na MobilTelнови [re: president]  
Автор DTMF (№7)
Публикувано24.08.01 10:46



Единствения начин никой да не се набутва е да направиш пренасочване на двете опции:Извън обсег" и "Няма отговор" като ги пренасочиш на някой автоматичен запис като 048 666 или нещо подобно което не таксува .



Тема Re: Reketa na MobilTelнови [re: Acho]  
Авторbъrд (Нерегистриран)
Публикувано24.08.01 10:57



Може би не съм бил достатучно ясен. Аз иман предвид, че се рекетира всеки който набира абонат на МобилТел. Като набереш някой и дори да не говориш плащаш 15 сек. Аз лично имим секретар от първия ден на тази услуга /вече няколко години/. Въпреки всичко смятам, че безплатния секретар в този случай не е услуга а натрапване



Тема Re: Reketa na MobilTelнови [re: BNN]  
Автор observer (наблюдаващ)
Публикувано24.08.01 15:17



"5. винаги можеш да изклучиш пренасочването. "

bih kazal che e mnogo po pravilno da bude :

" Vinagi mojete da vkluchite prenasochvaneto"

zashtoto za da go izkluchish naistina trqbva da si platish vremeto prez koeto shte si nabral tam nomera si nqkoi za da go izkluchish.

Nai - malkoto kato sum podpisval dogovor ne sum iskal nqkfa si tam tqhna dopulnitelna bezplatna usluga :((( ne e korektno sprqmo potrebitelite

Think about it...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.