Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:25 23.06.24 
Култура и изкуство
   >> Графити - гласове от улицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема материяли? / какво мислите за stencils и др.?  
Автор shadowplay ()
Публикувано21.12.05 12:01



Просто исках да питам от къде си купувате материяли като spray paint и др.?

А също така, какво е мнението ви за други типове street art? Stencils, stickers,...?



Тема Re: материяли? / какво мислите за stencils и др.?нови [re: shadowplay]  
Автор SaSho_grc (IGNITION)
Публикувано24.12.05 14:40



mi v sf ima6 izbor mejdu graffiti workshop (vrab4a 13), slun4ogled(ivan vazov 13)
i napa´s (dobur iunak 15). dokolkoto znam imalo i vtori napa´s nqkude okolo graf ignatiev ama ne sum siguren. montana gold se prodava mejdu 7-8 lv. hardcore ve4e ne se vnasq v bulgariq ili pone ne se vnasq6e dopredi 5 meseca. v ispaniq e qko eftin hardcore-a-2 evro flakona + kapa4ka po izbor. ina4e az sum za 6abloni i stickeri. za jalost stikerite si gi zabravih v bg. a za nqkoi ot tqh mnoo me e qd-bqh si napravil edna stra6na ribe6ka kost i edin paqk.az tuka si napravih edin po-gotin paqk ama i oniq be6e mn gotin. 6ablonite imat edin stra6en nedostatuk-fanat li se s tqh ti e spukana rabotata..... ae pozdravi ot slun4eva ispaniq!



Тема Re: материяли? / какво мислите за stencils и др.?нови [re: SaSho_grc]  
Автор falkenbach (никога роб)
Публикувано24.12.05 22:10



шаблотите са яки, но не са много разпространени! аз лично съм правил само два: юмрук троши свастика и хитлер се самоубива! трудничко се правят качествени шаблони! а за стикерите какви ли не съм правил мисля, че това е елементарно! проблема е че ти трябват парички, ако искаш да ги изкараш цветни!


Весели празници!

Тема Re: материяли? / какво мислите за stencils и др.?нови [re: falkenbach]  
Автор SaSho_grc (IGNITION)
Публикувано28.12.05 14:52



abe 6ablonite ne bih kazal 4e ne sa razprostraneni. naprotiv-razprostraneni sa samo 4e ne e mnoo udobno da si gi nosi6 non stop v ruka. sega-edin marker-dobre-np, flakon-su6to ne e osoben problem-400 ml mi vliza to4no v djoba ama 6ablon-trqq da go pazi6 da ne go ogune6, skussa6 i tn-nakratko trqbva da go durji6 v papka i za vseki slu4ai ne e lo6o i v ranica. ina4e i az kato se bqh zapalil po edno vreme po 6abloni bqh napravil 7 za edna ve4er. ot tqh samo 3 vlqzoha v upotreba(i za ediniq ot tqh mnogo podigravki izqdoh ama mene si me kefe6e). nikak ne e trudno-trqbva ti edin debel karton, tuko marker4e(az polzvam copic primerno) i edin maketen noj. aaa i to4na ruka....stikeri-i az mnoo sum pravil. dosta oba4e ne sum gi slagal-prosto me e jal....



Тема Re: материяли? / какво мислите за stencils и др.?нови [re: SaSho_grc]  
АвторXpres (Нерегистриран)
Публикувано02.01.06 11:17



purvo - na dobur iunak ve4e nqq napas.
noviq napas e na ivan asen 2 sreshto 12to COY.
/ot orlof most nagore, edna spirka s trolei, 76 ili 84. ot zala univerzada nadolu, ot spirkata na tramvai 20, 22 pri posolstvoto nadolu)

vtoro - tiq dni NAPAS vkarvat hardcore.. i to masa koli4estvo.

treto - shabloni ne se pravqt na karton. toi na vtoroto tretoto polzvane staa mokur kat putka. pravi se naidobre na rentgenova snimka.. bi trqqlo da imate nqkfi v kushti. ako nqqte.. v slan4ogled ima edni sini zeleni plastmasi debeli4ki za po 30 stotinki.. i na tqh staa. drug nomer e da go praish na nqkfa hartiq i da q laminirash.

4etvurto - kak da nosim shabloni. vinagi ima v kakvo - ako e maluk - edna papka A4, ako sa pogolemi - v kutiq ot pica kartonova primernu, ili v hudojestvena 4erna papka.. det se nosqt golemite lista A2 vutre. puk ako te pitat kuf si.. mi na - hudojnik sum, iskam po 1 kofi da praa ei tiq shabloni..

peto - predstaam si kfi shabloni praish shtom praish po 10 za ve4er.. shablonite trqq da imat ideq, da se obmislqt, stavat poburzo s photoshop, ma pak trqq MISUL.
a i rqzaneto na ka4estven shablon trae vreme.

shesto - nali za materiqli si govorim - za sticker ti trqq samozalepvashta hartiq (navsqkude ima takava) i markeri. puk ako iskash i maketen noj. ima i 4erna samozalepvashta hartiq, ima i bqla, ima matova, glancova.. vaj izbor.

ae priqtno lepene.



Тема Re: материяли? / какво мислите за stencils и др.?нови [re: falkenbach]  
АвторXpres (Нерегистриран)
Публикувано02.01.06 11:20



ti li praish onaq svastika s iumruka? mnol e qka :)
evala :)



Тема Re: материяли? / какво мислите за stencils и др.?нови [re: Xpres]  
Автор SaSho_grc (IGNITION)
Публикувано05.01.06 20:13



emi tfa nikoi ne mi go e kazal za napas 4e go nqq na dobur iunak-sry. vtror-dobre. treto-6ablonite zavisi kak gi predpo4ita6-ako sa na fotografsko folio ili ne6to podobno-zemi si teq te4ove-ako ne stane6 na svinq-evala.i zavisi i ot kartona. ima nepropusklivi kartoni-okolo 1.50 lv izliza metura. tezi deto sa mi v sf-vkarah gi nqkolko puti i boqta po tqh kato zasuhna prosto ne mrudnaha pove4e. ako nqkoi ima turpenie da gi reje ot ka6iran karton-budete sigurni 4e 6te vi nadjiveqt ako gi pazite. 4etvurto-noseneto ako si nosi6 ranica ne e koi znae kuf problem. koftito e ako te fanat na 2 metra ot bombata s 6ablona po koito se vijda su6tata boq koqto e na bombata-e tfa e ve4e problem. slu4valo mi se e-edin voenen ni vidq sredata na minalata godina i po4na da ni razpitva. dobre 4e se okaza nqkuf piqnica s kamuflajni drehi haha.
peto-6ablonite ne gi komentirai kato ne si gi vijdal. za edna ve4er moa stra6no mnoo da naprava.nai-malkoto poradi prostata pri4ina 4e s risuvane se zanimavam ot 5 godi6na vuzrast-tva de e bilo predi 12 godini. vse pak kato maika mi e zavur6ila hudojestvena akademiq veroqtno me e nau4ila na ne6to ne misi6 li.... ne e koi znae kva filosofiq-pravi6 osnovnata forma grubo i reje6 po neq. 6esto-stikerite nqma kvo da gi komentirame-koi kolkoto mu se zanimava. az bqh po4nal edin 80cm x 160cm za edin tramvai otvunka ama ne6to ne mi izdurjaha nervite. ae priqtno lepene i na tebe i vesela nova godina



Тема Re: материяли? / какво мислите за stencils и др.?нови [re: shadowplay]  
Авторumniq (Нерегистриран)
Публикувано04.02.06 20:22



http://adbusters.meetup.com/45/boards/view/viewthread?thread=1235033




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.