Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:03 30.06.24 
Култура и изкуство
   >> Графити - гласове от улицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема таговетенови  
Автор endone (непознат )
Публикувано23.04.04 19:11



ко мислите бе хора... за или против? и защо?

п.с. аз съм за... зависи от тага обаче щото има някои мн тъпи... безмислени,безцелни и даже понякога грозни...



Тема Re: таговетенови [re: endone]  
Автор little_fairy (Prizrachna)
Публикувано24.04.04 12:23



ако ще тръгфам по "пътя" някой да ми разясни 1фо термините.кат например какфо зна4и таг?не се смейте ако незнам някои неща които фи се струфат елементарни,но фсеки знае пофе4е от другите ф определена област:)

I hate to look into those eyes and see an ounce of pain


Тема Re: таговетенови [re: little_fairy]  
Авторendone (Нерегистриран)
Публикувано25.04.04 00:14



mi to i az nz-eh ama s pitane... dale4 se stiga... :)
fei4ke za tva nikoi nqma da ti se smee.... e osven nqkoi tupi naduti tipove koito se mislqt za golqma rabota... sekvi gi ima !

(За теб фейчке на БГ.) Значи в началото на графити-изкуството са таговете.
Те са се използвали от ули4ните банди за да си маркират територията. Естествено са си писали имената в повечето случаи.Самият таг е малък надпис правен с маркер(не е кои знае колко голям) или шпрей (се едно се пи6е с обикновенна химикалка).Тогава е имало само тагове,които в последствие стават все по-големи,получават очертания, различни елементи се добавят, развиват се различните стилове и графитите които познавате днес се суздават... иначе тагове е виждал всеки... по згради,в градския транспорт и т.н.При таговете също има стилове,а колкото до сущноста им- най-често представляват името на райтъра или крюто,но чрез тагове се изразяват понякога цели послания,зависи от замисъла.Тагове се слагат около "произведението"(същинския графит) и служат като подпис на райтъра... така се разбира кой графит на кого принадлежи.Преди в миналото след като таговете са се развили и са започнали да се правят по-големи и по-сложни неща, раитърите започнали да използват таговете за да си отбелязват стените на които ще драскат... те ги тагвали и така се е знаело че тази стена принадлежи(е запазена) на(от) еди кой си райтър... сега сичко живо тагва навсякъде и то за популярност пове4е,отколкото за нещо друго....

mi mai tova stiga... ako sum izpusnal ne6to kazvai !



Тема Re: таговетенови [re: endone]  
АвторCaspeR (Нерегистриран)
Публикувано04.05.04 18:47



Виж ednone ! Тука и ти си в грешка приятелю ! Всъщност таговете не са в основата и не те са "родили" графитите ! Графтите са форма на протест ,зародена в гетата , а не "порастнали" тагове ,както ти казваш :)) ! А за фейчката : Таговете са подписите на драскачите ! Ето , кратко и ясно :)) А не история на графитите !
А по въпроса "за " или "против" ! Аз съм "ЗА" ,ама не само тагове ,като GBC ! Ами и бомби и графити и тагове , всичко уметено !
Ето ми тага



http://free.bol.bg/gsc/Tags/Casper.jpg



Тема Re: таговетенови [re: CaspeR]  
Автор endone (непознат )
Публикувано04.05.04 19:50



hm... mi dobre "приятелю" prav si tagovete ne sa "родили" графитите... prosto nekoe negro ei tui mu e hrumnalo da naprai nekoi nenormalen Wild Style... i da go izdraska na stena.... i btw tva deto go kaza.... " Графтите са форма на протест ,зародена в гетата ... " mai sum go 4el nqkude... q mi opresni pametta.... spisanie li be6e ili sait.... ?!? i btw ne vervai na si4ko koeto 4ete6 ami zemi pomisli.... daje i da go pro4ete6 gre6no... v na4aloto graffitite ne sa bili ni6to pove4e ot tagove i elementarni bombi.... a za da e nai sigurno zemi se vurni 30-tina godini nazad i posle kai ko si vidql.....

p.s. btw kuf 6te da e toq protest v getata we!? q pomilsi.... ko sa protestirali kato samo sa se tepali pomejdy si mestnite bandi....



Тема Re: таговете [re: CaspeR]  
Автор endone (непознат )
Публикувано04.05.04 19:54



btw... kato kaza za taga.... nema da e zle koito iska da si pokazva taga :PPPPP


ego moq... ne sum go ysvoil dobre na stena oba4e.... ma ima vreme



Тема Re: таговетенови [re: endone]  
АвторSticky (Нерегистриран)
Публикувано05.05.04 13:28







Тема Re: таговетенови [re: Sticky]  
Автор endone (непознат )
Публикувано05.05.04 14:01



vandal4e...
nice.....



Тема Re: таговетенови [re: endone]  
Автор little_fairy (Prizrachna)
Публикувано05.05.04 20:40



безсрамници такифа.фандали.бифа ли такифа неща да прафите.карам фи се!!!
а бтв няма ли още сним4ици такфиз?а тфа ф кои трамфай номер е прафено

Once upon a time there was a fairy...


Тема Re: таговетенови [re: little_fairy]  
АвторCaspeR (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 09:56



Emi endone kvo da ti kaja bratle ! I sum go chel i sum go mislil nz , obache ti sam vikash che e imalo tagove malko bombz , emi tochno ot bombz sa trugnali graffitite ,a ne ot tagovete ! Awe nz , moje bi i ot moeto i ot tvoeto mnenie ima po neshto vqrno ! Vse pak respect che durjish na mnenieto si ! btw taga ti e mn qk ,a za toq na Sticky ne mislq da komentiram ! Toi e po qk ot moito pieces :)) btw are da draskame nqkoi put kato si nauchish taga :)) Are peace i ResPeCt za Sticky i EndoNe ... :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.