Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:17 20.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Colorado 300нови  
АвторDok (Нерегистриран)
Публикувано16.05.10 14:27



Преди около две години си купих Colorado 300, преди това имах 60CSx....а преди него Garmin GPSMAP 96, а преди него и аз не си спомням вече...!!! Проблема е в това, че колкото по-нова версия копувам, толкова по-недоволен оставам.. като за мен перфектно работещ си остана GPSMAP 96 !! 60CSx беше с много лош компас, след всяко спиране трябваше ново калибриране, а при Colorado 300, проблемите обхванаха и измерването на височина. Височината от менюто на баровете за сигнала на спътниците е вярно, то няма и как, но в менюто за налягане и височина "забрави" не се променя. Трябва калибриране след всяко пускане...??? Примерно качих се на Витоша показа 1800 м. слезнах долу в София стои си цял ден на 1800 и метър два мръдне...цял ден, докато не го калибрирах......???

За компаса нещата си останаха както в 60CSx, лошо, калибриране след всяко пускане и много голяма чувствителност към хоризонтиране. Някой забелязвал ли е подобно нещо и в други бройки ?
За Геотрейд не искам и да чувам...!![izchervqvam se] Благодаря предварително за съветите и и се извинявам, ако съм повторил обсъждани неща.. !!



Тема Re: Colorado 300нови [re: Dok]  
АвторSteff (Нерегистриран)
Публикувано17.05.10 17:34



Абе и аз съм на същото мнение....много лошо работят компасите....!! Ще видим по-опитните какво ще кажат, ако има такива.....!!! За Геотрейд си прав ТЪРГОВЦИ.....нищо не разбират горките, нито сервиз, нищо само стойки. Момчетата, не са лоши, ама то "една ляствица пролет не прави" - надомна работа !!!!



Тема Re: Colorado 300нови [re: Steff]  
Автор Da Luz (Da Lud)
Публикувано31.05.10 10:00



Аз като по опитен бих ви препоръчал да изключите компаса и да не го включвате никога. Само излишно хаби ток. Имате качена карта на приемника, имате позицията където се намирате, направете си точка където искате да отидате и вървете към нея. За какво ви е компас!?

А за другите проблеми - ъпдейтвай последна версия на фърмуера. Казват, че са ги оправили.

За мен лично още не се е появил по-добър приемник за туризъм от 60csx. И ще си го сменя само ако се появи аналогичен с по-добра резюлюция и цветове на екрана. Шанса обаче е точно никакъв.

------------------------------------



Тема Re: Colorado 300нови [re: Da Luz]  
АвторDok (Нерегистриран)
Публикувано03.06.10 22:20



"Ъпдейтвай последна версия на фърмуера"...а как става би ли обяснил ??



Тема Re: Colorado 300нови [re: Dok]  
АвторDa Luz (Нерегистриран)
Публикувано05.06.10 02:51







Тема GPSMAP 62sнови [re: Da Luz]  
АвторDa luz (Нерегистриран)
Публикувано05.06.10 03:26



То пък взе че се появи по добър от 60csx:

Всъщност ще се появи през юли.

GPSMAP 62s
Цена: 749 лв. (с ДДС)
----------------



Доста подобрения - струва си. Оправили са цветовете на екрана и броя на траковете е вдигнат от 20 на 200. Вътрешна памет от 64 мв на 1700мв и други полезни и не чак толкова полезни глезотии.

Единствено резолюцията си остава същата. 160 x 240 pixels .



Тема answer [re: Da Luz]  
АвторRachaelArnold28 (Нерегистриран)
Публикувано10.09.11 21:25



freelance writer




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.