Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:29 30.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Sygic Mobile и въобще мобилен ГПС  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано26.10.10 12:39



Здравейте.
Някой може ли да ми посочи къде мога да прочета малко повече за настройката на програмата? Как да наглася параметрите на "Онлайн свързване", "ГПС хардуер"?

Няма да откажа и малко подобна помощ, относно вградения в телефона (Виваз) ГПС модул. Например защо ми се струва, че А-ГПС нещо не бачка както трябва - винаги му давам, при вход да се свърже с МТелския сървър за бързо определяне на координатите, но не става бързо, а пак си чака връзка със сателитите, т.е. бавно и ако съм у дома - хич. Така е и при пускане на Сиджик. Бъркам ли нещо в настройките или не съм наясно как точно действа А-ГПС? В Методи за позициониране съм маркирал Вътрешен ГПС и В зависимост от мрежата.
Телефонът дойде с настроен адрес на сървър за позиция supl.vodafonlive.com, след четене из Нета и форуми го смених на supl.sonyericsson.com, но резултата е същия. На кой адрес да го оставя?

Абе май само ГуглеМапс е безпроблемно - намира ме бързо къде съм, търсенето е отлично, навигацията е удобна, само дето май няма гласово водене. Само не схващам защо и то търси сателити, след като взема всичко от мрежата?

Ами това е, изоках. Ако някой може да помогне с нещо, добре е дошъл.



ПП: А, оказа се, че на балкона А-ГПС ме намира за няколко секунди - и при вградения модул, и при Сиджик. И до минута след това захапва 6-8 сателита. Но в стаята не ще, що тъй? Нали взема мястото, макар и леко неточно, от МТел, а сигнала им вътре си е МАХ.

Редактирано от Cтepн™ на 26.10.10 15:50.



Тема Re: Sygic Mobile и въобще мобилен ГПСнови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано26.10.10 23:46



3-те ни оператора имаха и собствени supl адреси. В момента не ги помня и не знам дали ще има някаква разлика.

Гугъл мапс работи и без никкаъв GPS приемник, даже и в телефони без GPS. Предполагам за това е много по-бърз от истинския GPS.

Във стая даже и истински добрите GPS-и се затрудняват много, а какво остава за телефон с GPS.

На снимката само последния е свързан с добър отделен GPS блутут приемник,хваща двойно повече сателити от другите с вграден GPS(във стая са)
Първите 3 апарата са с включен А-GPS.На 2-ри и 3-ти им трябваха няколко минути,а 1-ви изобщо не зацепи след около 10 мин.



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от DTMF на 26.10.10 23:48.</EM></FONT></P>

Редактирано от DTMF на 26.10.10 23:53.



Тема Re: Sygic Mobile и въобще мобилен ГПСнови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано27.10.10 11:27



В момента съм на supl адреса на СЕ и не виждам някаква разлика с този на МТел, освен, че му трябва 3 КВ трафик, а на мтелския - 5



Почвам да се убеждавам, че определящо за работата на ГПС (на телефона, не изобщо) е чистото небе.
В стаята положението ми е като на първия на снимката - не ще и не ще да захапе. На задната тераса, с блокове наоколо и малко небе, А-ГПС даде място сравнително бързо и след 3-4 мин. хвана и спътниците. На предната тераса, с градинка и никакви сгради пред нея, А-ГПС сработи за 4-5 сек., а след минута имах вече 4 сателита и продължаваха да се появяват.

Мисля, че и на ГугъкМапс схванах идеята - веднага ме определя, но не много точно, започва с точност от 100 м. Горе вдясно на екрана показва с колко сателита се е свързал и след всеки нов, долу намалява толеранса на точното местоположение - 100, 80, 45, 20 м.



Тема Re: Sygic Mobile и въобще мобилен ГПСнови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано28.10.10 22:22



Тук малко инфо,пишат(за регнати) че ъпдейта на софта подобрявал гпс-а



Редактирано от DTMF на 28.10.10 22:24.



Тема Re: Sygic Mobile и въобще мобилен ГПСнови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано28.10.10 22:54



Еее, този форум го посещавам поне 2 пъти на ден, 90% от нещата научавам там



Аз дописах първия си пост - оказа се, че като се вижда достатъчно небе (т.е. да не съм в блок от железобетон или наоколо има такива), например на терасата, всичко работи на 6 - включвам Sygic или вградения софт и докато дръпна от цигарата МТел ми дава тек.място (оказва се, че supl.sonyericsson.com е по-бърз от Водафонлайв), а след 10-15 сек. започват да се ловят и спътниците; до минута вече имат 6-8 и точност до 8 м.
Просто повечето опити правих полегнал пред ТВ и не се хващаше нищо...докато се сетих да пробвам на терасата.
Подобно е и с ГуглМапс - през оператора получавам място с точност 80 м. и съответната част от картата; после почва да търси сателити и с всеки новооткрит повишава точността докъм 8-10 м.

В него форум пишат, че е добре от време навреме да се чисти ГПС кеша през сервизното меню. За подобряване на бързината.

А софт не сменям поне докато си бачка перфектно телефончето.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.