Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:10 17.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Пак за GPS-анови  
АвторGPS (Нерегистриран)
Публикувано08.03.10 13:55



Прочетох всичко каквото можеше да се прочете за навигацията и пак не мога да си избера.
Значи ако може да има
FM-трансмитер
Фото навигация
Bluetooth Handsfree - разговори
3D изглед
Подробна карта на българия и Европа
Трафик информация
Слот за допълнителна карта
Гласова навигация на български
USB порт
POI
Lane assistant
Показване на ограничението на скоростта
ecoroute
music player - MP3, WMA
и по възможност video player - mpeg4, AVI, WMV.
Следните устройства ми направиха впечатление:
1. Prestigio GeoVision 5120
2. Garmin nuvi 760
3. Garmin nuvi 765
4. Navi Bulgaria 7" GPS навигация 800x480
5. Luxima 5551 TFT 5"
Давайте мнения моля, че се обърках съвсем



Тема Re: Пак за GPS-анови [re: GPS]  
Автор dimitar_asterix (непознат)
Публикувано08.03.10 20:04



Garmin е най-доброто



Препоръчвам nuvi 1490TV, който има и вграден цифров тунер:

http://www.youtube.com/watch?v=579AP88KqAY





Тема Re: Пак за GPS-а [re: dimitar_asterix]  
Автор Чo :) (търси Дипл. раб)
Публикувано08.03.10 21:00



Не си заслужава DVB-T MPEG-2.
В момента тестовия DVB-T mux e в София е MPEG-2, но официалните ще са на MPEG-4.




Тема Re: Пак за GPS-анови [re: Чo :)]  
Автор dimitar_asterix (непознат)
Публикувано08.03.10 22:12



Аз много не ги разбирам различните видео формати МПЕГ-1, МПЕГ-2..3..4 и т.н. Не ми е трябвало, не съм се интересувал. Но според мен съчетание на ТВ с автомобилен навигатор е просто супер! Особено за хората, които пътуват на дълги разстояния, хора на които работата им е свързана с дълго прекарване в автомобил (примерно таксиметрови шофьори), за тунинг в автомобил и т.н. Междудругото ако не греша, но мога и да греша

, ДВБ-Т тунерът позволява и приемане на ФР радио вълни. Т.е. три в едно - телевизор, радио, автомобилен навигатор. За ТМС трафик не съм сигурен дали става, щото там май работата е различна. Та какво друго му трябва на човек? А това, че в момента има цифрова телевизия само в София (може да има извън София, не знам) е просто въпрос на време. 2012 ли ЕС ни наложи срок да имаме цифрова телевизи в цяла България?



Тема Re: Пак за GPS-анови [re: GPS]  
Авторseo (Нерегистриран)
Публикувано09.03.10 10:06



А също ако може и кафе да прави...




Ако ще го ползваш само в кола - помислиза вариант - блутут приемник и 8-10 инчов лаптоп.



Тема Re: Пак за GPS-анови [re: dimitar_asterix]  
Автор obul (минаващ)
Публикувано09.03.10 16:19



А бе че то че е хубаво да има съчетание на телевизор с GPS хубаво е.Ама за да приемаш нещо с него трябва да има някой да го излъчва.А човека ти каза че точно тоя тунер няма да може да улавя вълните когато пуснат цифровата телевизия.А в момента пък има аналогова която също няма как да хванеш.Така че ако купуваш се заинтересувай за формати и какво ще можеш да хващаш.
Аз имам китайски GPS който от всичките работи които изброи само трафик информация няма(която по принцип в България а няма и не се знае дали и кога ще има).Но пък за сметка на това е за жълти стотинки спрямо тези които си изброил.

Редактирано от obul на 09.03.10 16:24.



Тема Re: Пак за GPS-а [re: obul]  
Автор dimitar_asterix (непознат)
Публикувано09.03.10 16:51



За сигнала....
Съгласен съм, че е важно да се знае дали тунерът има приложение в България. Ако няма, наистина няма смисъл. Не знам! Също не знам дали и човекът писал коментарът също знае. Но не мисля, че човек трябва да има големи притеснения, защото поне от това което чета в нета, уреда е предназначен за европейския пазар и съответно сигналът разпространяван в Европа. Т.е. би трябвало и ние да сме в тази категория.



...
За трафик информацията...
Аз доколкото виждам () вече сме в процес на развитие на трафик информацията в България ...Иначе китайски боклуци на пазара колкото човек иска, било то и за жълти стотинки. Според мен е важно качеството...

Със здраве,

Редактирано от dimitar_asterix на 09.03.10 16:54.



Тема Re: Пак за GPS-а [re: obul]  
АвторGPS (Нерегистриран)
Публикувано09.03.10 17:53



А каква е твоята навигация ако не е тайна



Тема Re: Пак за GPS-а [re: GPS]  
Автор obul (минаващ)
Публикувано12.03.10 00:30



Не е тайна .Китайска безимена:)))) Има доста такива.А за качеството не мисля че има голяма разлика.Вече година си работи без проблеми.За разлика от Гармина на един приятел който му губи сигнал.Накараха го да обнови софтуера но не се оправи.Така че може да си е до късмет.Който има излишни пари да ги дава за Гармин.На който освен Гармин нищо друго не върви.За разлика от китайските на които всичко върви.На моято има около 10 различни навигационни програми.Много игри.Различен софтуер офис пакет и програма за разглеждане на pdf файлове.Различни речници калкулатори и каквото ти душа поискаш.Защото е с windows и може да му качваш каквото искаш.Освен това е 5 инча .Въпрос на личен избор.Аз е бих заменил всичко това за един надпис Гармин и да се ограничавам с една програма с една карта.
А по повод за китайските боклуци.Колко от устройствата които си изброил не се правят в Китай?Или мислиш има разлика между разните престижи нави и т.н от останалите китайски боклуци?

Редактирано от obul на 12.03.10 00:44.



Тема Re: Пак за GPS-а [re: obul]  
Авторdimitar_asterix (Нерегистриран)
Публикувано17.03.10 15:31



Някой ще помогне ли на поредния колега с Windows CE и да му обясни как да си качи Гармин

(съседната тема)
...
Междудругото мога ли да попитам дали някой китаец може да се свърже към ДжиПиЕс за проследяване, както гармините могат

Поздрави,




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.