Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:36 02.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Спрете рекламите в off-road картата  
Автор charovni (непознат)
Публикувано23.07.09 23:17



С интерес заразглеждах новата карта 4.90 с очакване да видя един още по-добър и развит продукт, плод на колективните усилия на разработчици и потребители. Вместо това с огорчение открих че комерсиализмът и меркантилността не са простили и на този положителен замисъл. Картата е задушена от рекламна информация. Реклами имаше и в предишните версии, но новата карта е направо поразена от тях. Реших да хвърля едно око как изглеждат някои познати квартали в новата версия. Вместо обичайния картов пейзаж за миг си помислих че GPS-а ми е започнал да лови ефирна телевизия. Пред очите ми изникнаха реклами на всевъзможни банки и магазини. Реклами на Германос, на Уни Кредит Булбанк, Happy Bar & Grill, Техномаркет, Технополис и какво ли още не! Улици и топографска информация почти не се виждаше. В един прозорец в сравнително голям мащаб (Garmin GPSMap 60CSX) преброих най-малко 11 обекта. Всички се показват с търговските си логота, неестествено големи и несъразмерни и покриващи всичко друго наоколо. Пробвах да включа функцията declutter (изчистване на детайли) - не помогна. Увеличих още мащаба - нищо. Офисите на Уни кредит в този район са много нагъсто и покриват целия пейзаж. А ресторанта Happy Bar & Grill е показан с оригиналното си квадратно лого което покриваше 4 преки и един булевард! Ще рече човек че е градския стадион! Иди навигирай в таква среда. Всичко е силно разочароващо! Уверен съм че картата има много силни страни, най-малкото защото е наследник на предишните версии, за които може да се каже само добро. Но пътя по който са поели разработчиците ще ги изкара до това потребителите да се ориентират към безплатните версии - не защото там има повече, а защото има по-малко! Проблемът има и чисто търговско измерение - потребителите на тези карти са си платили. И не са платили да гледат реклами, а да ползват продукта! Според приетите търговски практики безплатните продукти са тези, които имат реклами, за да се издържат, а платените продукти са изчистени от тези тежести. В БГ пак е обратното. Мога да приема че има рекламна политика, която допринася за развитието на продукта, но не мога да се примиря когато това е за сметка на качеството и функционалността.

Ч.А.



Тема Re: Спрете рекламите в off-road картатанови [re: charovni]  
Автор Julian (доктор)
Публикувано24.07.09 08:53



ХУбава работа, ама българска. Ползвай си пиратски карти и не им плащай на измекяите. Първо да се научат как се прави бизнес и тогава да си продават картите.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Спрете рекламите в off-road картатанови [re: Julian]  
Автор Tsvetkov43 (Alma8Y)
Публикувано24.07.09 10:51



Пиратската карта - е същата карта , но заплатена не по съответният ред или изобщо незаплащана и в повечето случай с окастрени възможности!

Просто не я ползвайте .... и не виждам даже и морално право на обсъждане.


И след като, има супер активни участници, нека ви дам линк към друго решение подходящо за претенциозни ползуватели/клиенти:



Фактите обаче показват, че почти всеки я ползва и си я "слага" на апарата .... Отпосле започва ..... "за гроздето, че било кисело ...".


Явно да си млад, наперен и самоуверен е "модерно" .... ама това баш от което сте недоволни се нарича пазар!

Има повече от 3 платени конкуретни продукти - значи има и реална конкуренция на същият този пазар.

От тук - 2-е възможности:

- или конкуренцията е притисната и намира ефектни начини за реакция "под кръста"

- или клиента е направил много лоша инвестиция поради слабата си предварителна техническа потребност и цел.


Успехи, Цецо.

P.S. цялата повторена тема сенамира там:





Редактирано от Tsvetkov43 на 24.07.09 10:57.



Тема хаханови [re: Tsvetkov43]  
Автор Tarambuka35OO (пристрастен)
Публикувано24.07.09 17:21



това предложение е доста смешно, и обидно особено за хората дето са платили за картата.
Малко схемата е ''ето ви таа' фланелка за 5 лв, ма тя е целата в ла**а. За чиста фланела заплатете още 50лв

А да се обиждат и клепат дори потенциалните клиенти е меко казано тъпо.

Редактирано от Tarambuka35OO на 24.07.09 17:24.



Тема Re: хаханови [re: Tarambuka35OO]  
Автор Tsvetkov43 (Alma8Y)
Публикувано24.07.09 22:08



Явно .., ама абсолютно нищто не сте схванали от написаното тук, па и в друг форум .....

Падам яко в нивото на разговор за да съм понятен - на мен фланелка не ми трябваше, а цял гащеризон с качулkа ot GORTEX материя. Купих си и този с червеното и напълно бял и този с черно и жълто.

А ВИЕ - какъв си купихте ... ?! Или да се намираме на приказки от .... (че се самоцензурирах).

За болни, недоволни и силно претенциозни клиенти - предлагаме с цвят/цветове по ваш избор, може и безцветни и без фирмено лого и без всякакви надписи ... при цена: 199 лева (демек кинти).

На конфекцията иначе ви е известна цената. Тя е поръчана и предплатена (един вид) от друга известна верига магазини за спортно облекло.

Бррррр.... УЖАССССС !

Сега .. нормално:

- моето решение не съм натрапвал на никого
- мойте публикации не са изтъквали непълнотии и недостатъци на сродни продукти
- моята инвестиция е била целенасочено извършана и с постигнат резултат/ефект в техническо отношение (е не и в темповете и сроковете които желаех)
- моите покупки не сформират и не влияят на пазара, поради факта, че съм закупил и дриги сродни продукти.

Всичко написано по-горе се отнася тясно за Garmin.

Ако имате на склад други платформи - ОК. НО не е това правилният подход!


Всеки клиент е може да пожелае и да си закупи стандартният продукт на Геотрейд за 99 лева.

Всеки клиент след консултация и демонстрация може да поръча специална изработка на карта за 199 лева.

Кое му е смешното, кое е несериозното, кое е подигравката и т.н. ....


Ако сте го закупили вече и не сте доволни - прегледайте си споразумението.

Може и аз да сам затъпяла вече ...., ама невиждам къде потенциалният клиент е подмамен, дезинформиран или отблъснат. Нека има място за всеки от бранша и оформилата се пазарна ниша. Нека конкуренцията да я има и да бъде почтена.

И още един път да отбележа:

Ако сте търговци и имате на склад други платформи и респективно картни продукти .....- не е ли меко казано срамно поведението ви и изписаното до тук ?!?

Кой ще ви се върже на грозните слова - въ' питам аз сига и отговор нищ'а!


Tse-KO



P.S. ..... до сега писах с известна доза недомлъвки.....

Ето препоръка от отговорният редактор на въпросният картен продукт с директна инструкция-"дестилат" към смятащите се за 'измамени със скрита реклама' и т.н. настоящи клиенти.




..
.

Редактирано от Tsvetkov43 на 24.07.09 22:28.



Тема Re: Спрете рекламите в off-road картата [re: charovni]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано24.07.09 23:11



Цветков правилно ви каза-ползвайте други карти както правя и аз.

Днес тествах най-новата офроад геотрейд и все същите смешки от последните няколко версии насам, дори им пратих няколко имейла да оправят тези и други корекции, но промяна никаква.

Ето за какво става въпрос






Тема Re: Спрете рекламите в off-road картата [re: charovni]  
Автор charovni (непознат)
Публикувано25.07.09 02:10



Налага се да дам няколко отговора, и преди всичко на Цветков, който се очертава един от най-енергичните опоненти в тази полемика.

На първо място, не съм подставено лице на конкуренцията. В това мога да ви уверя. Аз съм обикновен потребител, даже съм много отскоро в GPS-темата. Не знам кои са конкурентите на Геотрейд. Постнах темата спонтанно, без да подозирам че е обсъждана преди мен. Но очаквам, че няма да съм последния.

Говорейки за устройства и за карти, се допитах до много приятели преди да си избера продукт. Преобладаващите мнения бяха силно в полза на Гармин, на Геотрейд и на картата на Събин. Аз и сега смятам че това е най-добрия продукт в класа. Щях да напиша това във форума на офф-роуд-българия, но там побързаха да заключат неудобната тема. Това показва че в офф-роуд няма форум, а само стен-вестник – четем официалните публикации. Което не ни харесва го махаме (темата просъществува малко над 12 часа).

По въпроса дали имаме морално право да обсъждаме тази тема - категорично да! Темата е актуална, засяга много хора, а това е форум, където се изказват мнения. А когато говорят хора, които даже са си платили за това право, то заставя някак си по-силно на тяхна страна.

Дали има измама в цялата работа. Това е основният въпрос на дискусията. Ще има толкова мнения колкото и хора. Според мен твърдо има измама. Получавам по-малко отколкото съм си платил. Заглавието на продукта е „Карта на България”, а в нея има неща, които ми пречат да я гледам. Освен това на обложката има картинки и аз очаквам продукта да изглежда по този начин. Той не изглежда по този начин (защо на обложката няма реклами??). Реклами има и по вестниците - но там са оформени в карета. Реклами има и по стадионите – там са подредени около игралното поле. Само в картата на Гармин рекламите лазят отгоре като кръпки и отнемат от самия продукт. В този смисъл ТОВА Е ИЗМАМА, или поне има голяма доза от нея.

Самото финасово предложение на Геотрейд (за 199лв) е супер цинично и само доказва моята правота. Излиза че за 99лв потребителят е получил нещо частично, непълно и дефектно. Но веднъж влязъл с тези пари, има опцията да си доплати за да ползва качествения продукт. Господа мърчъндайзери от Геотрейд, 199лв-99лв=100лв. На толкова оценявате вие самите отнетото качество на продукта. Числото е ваше, не си го измислих аз!

Може това да е мое мнение. Но според мен не е. След като пуснах темата във форума на офф-роуд-българия, първи реагираха модераторите и утвърдените участници, които побързаха като един да не ме подкрепят. Но всички изказвания след тях, на редовите потребители, неприближени на екипа, споделиха моята гледна точка. Като гледам и тук в дир.бг положението е същото. Това е показателно.

Но десерта за мен беше изказването на Събин, последното по ред преди да затворят темата. Самият той, на когото, изглежда, се крепи славата на картата, и чието име се изписва при всеки старт на GPS-a ми, сподели най-неочаквано, че custom-иконите се показват по незнайни за него причини, и че настройката им е да се показват само на максимално приближен мащаб, но уви не е така. Без коментар! Кой в крайна сметка, разработва тази карта ??? И не е ли бил първоначалния замисъл добър, но някой да го е опорочил/опаричил за собствена облага и за сметка на потребителите.

Ч.А.



Тема Re: Спрете рекламите в off-road картата [re: charovni]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано25.07.09 14:00



А при мен картата изобщо не може да се използва, на всеки 2-3 секунди пищи Speed Alert и като цяло GPS -а става досаден дразнител вместо помощник.

Вижте и тази карта която отдавна ми е любима, а корекциите за грешки ги оправят до месец:
bgroutingmap.com



Тема Re: хаха [re: Tsvetkov43]  
АвторONROAD (Нерегистриран)
Публикувано25.07.09 18:21



Tsvetkov43

май си падал нещо от мотора на събин и то на главата. Нищо съществено не може да ти се разбере от бръщолевенето.

Истината е че събин излакомя след договорката с иванов от геотрейд за инсталирането на офрм на всяко устройство и реши да папка отвсякъде. Ако защитата на Гармин не беше разбита може и да успееше, но сега ще излапка някви кинти но ще загуби всякаква лоялност от клиентите. Аз от 6 месеца съм ПСУВАН яко поне от двама, на които съм препоръчал да КУПЯТ скапаната карта за да може да се развива. Сега ме псуват а аз се ядосвам че не им я инсталирах безплатно.

Дотук с препоръките. Уред от ebay + jmouse + 1204 и вече никой не ме псува. Не се чувствам крадец - все едно да гледам безплатно Канал 1 или БТВ.



Тема Re: Спрете рекламите в off-road картата [re: DTMF]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано25.07.09 21:46



Току що разбрах че и за пешеходците е твърде бърза


Редактирано от DTMF на 25.07.09 21:51.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.