|
Тема
|
GoogleMaps
|
|
Автор |
Щ-3O4 (Щука) |
Публикувано | 17.10.08 15:53 |
|
k800+gps Holux bluetooth+google Maps
Стартирам приложението google Maps, позиционираме според клетките на мобилния оператор (точност 2300м).... което значи че не ползва данните от GPS-а.
Та въпросът ми към знаещите е как да превключвам режимите: GPS-клетки на мобилния оператор. Никъде в менютата не намерих опция-превключване към GPS. ?
bluetooth на телефона съм го включил, при сканиране намира HOLUX-са, но иска пароли.
Дали пък приложението на Гугала не може да прави връзка с bluetooth GPS?
| |
|
Господин Вичев,
изглеждате ми рационален човек. DTMF вече ви е отговорил и аз подтвърждавам неговото мнение-подсказка.
Имайте предвид, че при GoogleMaps почти винаги ще имате I-net трафик. Локация или правилно позициониране няма да има тъй-като се извършва на принципа на GPS-реферирана опорна машина участваща в доставката на I-net пакети до вас към момента на сесията ви.
Докато при MapNav - имате предварително подготвени картни подложки + възможноста да ползвате и GooGle и подобни нему съвременни гео-информацинни синтетични образи-картини /за които ще е необходим пак трафик/ ++ собствени POI +++ навигационни калкулации /по Голямият кръг/ +..+ .
Или , Г-н Павел Раев направи един чудесен JAVA-продукт за мобилни тел. и вашият модел е много добър кандидат със сравнително отворена файлова система.
Това, което сигурно ви изнервя до вбесяване е невъзможноста да ползвате външен GPS приемник - има 2 условия:
1. Bluetooth-GPS_a да бъде тандем_нат с GSM_a - /обикновено кода при те т'ва свещенодействие е четри "0"_ли -> или въвеждате <0000>/.
2. Да бъдат разрешени Bluetooth-връзки и достъп до файловата с-ма на приложението стартирано на съответният GSM.
Предполагам, че съм бил в полза!
Ще си позволя и задочно от името на DTMF да обещая помощ по това и др. подобни питания.... DTMF e един много свестен тип и е направил и немалко карти за MapNav_a.
| |
|
Благодаря за отделеното време, всичко е така както казвате. При гугала, ясно ще имам И-нет връзка заради картите, но поне ми се иска ползвайки ГПС приемника точността да е по-голяма, а не до 2000 м
С МапНав, всичко работи перфектно. Та все пак остава въпроса при Гугала за превключване на режимите на търсене-защото поне пишат че има две възможности-...
Приятен ден.
Редактирано от Щ-3O4 на 18.10.08 14:21.
| |
|
Taka ... takaaaa
Нека първо отдефинираме за кой по-точно продукт става приказка....
Почти съм убеден, че е Mobile GMaps и стабилната и бета-версията са подобни. Разпространител и писач - Cristian Streng. Макар и да е публично /популярно/ известен Google като предложител на този софтуер.
С 3 до 5 думи - абсолютно некомпетентен софтуер за GPS локация, информация или каквато и да образна информация!
Явно създателят е спец /яко профилиран/ по GSM_технологиите. И му е доста по-лесно да напише каквото си знае, а не навигационно ориентирана математика! Доколкото се загледах - даже и мантисните исчисления са груби и необмислени и повърхностни - резултата е грозна диспозиция даже и при правилно работещ GPS приемник! Най-важното което забелязах, е че разликите при ping_овете водят само до хоризонтален нистагъм - ефект който при GPS_сателитната-констелация е практически невъзможен! - явно данните от GPS-устройството не се ползват, а само първоначално /и целочислено/ за уточняване на мястото и после си е само GSM Cell_ID-LOC. Един важен фактор в навигационните системи е честотата на реалните fix_ове или Hz_ите му на работа /жаргонно/. Този продук е със поне 5 ++ Hz на някаква работа. Подскачанията и реалните резултати винаги съвпадат със тепета и високи места - явно поради по-горе написаното. Височината на мястото по изчисленията му е често пъти отрицателна - факт който е лишен от GPS i геодезичен смисъл за територията на с. София и само доказва липсата на свестен математически апарат.
Поддръжката и форума са абсолютно лишени от съдържание кам локация, точност и коректност на изобразяваната информация.
Информационният картинков материал е не само на Google и не се различава от споменатият от мен вече смислен и рационален софтуер MapNav при който точноста на локализация е еднакъв с реалните измервания и има само типичните shift_ове при повечето такива синтетични образи.
Фукциите като трафик информация и др. не са достапни и работещи ...поне за територията на с. София.
Так че, Г-н Вичев, не би следвало да имате проблем с използването на този спонат от вас софтуер с външен GPS, но в никакъв случай за локализация и/или навигация!!!! Грешките които вие наблюдавате са подобни на наблюдаваното от мен и по-горе има смислено бързо умо-заключение.
С 2 думи - Mobile GMaps е абсолютен боклук s претенции за работещ и с GPS. Това е поредното "детско" приложение предназначено за страните с "на килограм_скорост-месец" трафик през GSM-мрежа. Или по-скоро дава нагледна представа за това какво представлява A-GPS, ако бъде пусната като услуга за гражданите!
| |
|
Здравейте отново!
Ето и малко "храна" за размисъл..... , като макар и да твърдят, че функционира за цял свят, то има откъслечна такава! Както и дескриптора и да има секвенционален тип на конструиране /като изключим специфични гласни символи/ - не е функционален напълно за територията на общината спомената по-горе. Пък и даже напълно работещ при 10 разреден дескриптор имаме площ "1m X 1m" по техни думи-замисъл, което е под точността на съвременните GPS ръчни приемници - говоря за релативна точност, не абсолютна или геодезична. Явно близо до мен има 2 подобни известни на тях референции които са респективно на 250м и 320м от моето местоположение. И ето каде започва размисъла .... при 8 разреден дескриптор имаме площ от 35m X 25m които са неграничещи правоъгълници и посмъртно неграничещи и с моята позиция която е всъщност с 2 възможни 10 разредни дескриптора !!!! Какво да кажа ... - математика, математика, математика. Като няма удобен наличен /работещ/ дескриптор - сигурно показва най-близкият, който при вашият случай е на 2'000 ++ м.
Господин Вичев, въпросът ви е напълно уместен, разбираем и логичен. От друга страна, смятам че, евентуален отговор и доработка на софтуера им можете да получите от Гугъл и сие......, които съм почти убеден, че няма да си мръднат пръста в знак на отговор. Ако бъркам - моля, публикувайте им отговора! Лично на мен ми отне 16 e-mail_а и почти 14 месеца за да ги убедя и променят ....., че град с името Flin Pelin не съществува в BG и грешката е лесно разбираема, лесно поправима и логична /F доста прилича на E без една долна хоризонтална черта!!!/. Факти......
Доколкото си спомням ... имаше друга подобна на Гугъл пак измишльотина която показваше отдавна нефункциониращи и вече несъществуващи заведения за хранене.... малко по-оптимистично бе с хотелите ....., ама си е куца работа.
И все пак, смятам че е по-рационално да по-отслабнат симпатиите ви към този баш софтуер и да ползвате алтернитевен и IMHO много по-добър.
С най-добри пожелания, Цецо.
| |
Тема
|
Re: GoogleMaps
[re: Щ-3O4]
|
|
Автор |
DTMF (ветеран) |
Публикувано | 20.10.08 01:09 |
|
Снощи се опитах да я тествам, но само в единия ми телефон имам безплатен интернет и я открих във версия на симбиан, вместо джава , и я инсталирах в симбиана. Гугъл мапс.сис . Не знам за джава версията , но в тази версия външния гпс си работи нормално а не успях да намеря такова меню което да ползва гсм клетката за определяне на координатите.
Стори ми се не лоша програма, менюто работеше бързо и имаше нещо като истинска навигация понеже в търачката ми намери една точка, и показа завоите до там по асвалта, а не както в мапнав по пряка линия. Друго интересно не видях.За точността не знам, цветков 43 изглежда е по наясно .
Ако не ме домързи ще я потърся и в джава за к800
| |
|
В колата ползвам Гармин с карти българска разработка (благодарности на разработчика). Точност 0-3 метра най добро постижение. Доволен съм, незаменим помощник. В пешеходен режим обаче го считам неудобен.
Гугъл Еарт-атрактивна визуализация, но тай добра точност на картите им-200-500 метра, но обикновено над 500 м.
За ГугълМапМобиле- За навигация-слаба работа, почти никаква. Тези два продукта ми вършат работа за груба ориентировка за района където се намирам, или съответно където искам да отида. Хубавото е че има нареждане и изясняване на маршрут и добро търсене на точки-голяма база данни.
Най точна навигация за определяне местоположението имам с Холукса и МапНав-пълната възможна точност (в зависимост от броя на сателитите).
Недостатък -както беше споменато, правата линия между начална и крайна точка и невъзможността за търсене. Но пък възможността за запис на тракове компенсира недостатъка, дори в планински и полеви условия, пешеходен режим и диви местности е неоценимо преимущество.
ИМХО, препоръчвам за МапНав точка да се зарежда след като се определи грубо чрез ГугълЕарт, след това точно в студен режим на Гармина и координатите от Гармина на търсената точка (според базата му данни) да се въведат в МапНав.
Поздрави.
Между другото, някой ползвал ли е функцията НетРадар на МапНав и може ли да сподели практически впечатления? За групови планински експедиции е страхотна функция но нали навсякъде няма интернет покритие...?
Редактирано от Щ-3O4 на 20.10.08 10:04.
| |
Тема
|
Re: Моите впечатления
[re: Щ-3O4]
|
|
Автор |
DTMF (ветеран) |
Публикувано | 21.10.08 00:35 |
|
аз правя друго, от гугъл еърт набелязвам точките, после с програмата пои конвертер ги конвертирам в GPX, а този файл GPX се чете и от Гармина, и от Мапнав.
Нет радара последно го пробвах миналата година и си работеше, а до сега предполагам са направили още подобрения
| |
|
|
|
|