Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:09 27.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема GPS Panasonic GP50N  
АвторЛaиk (Нерегистриран)
Публикувано08.07.08 13:01



Навярно не постъпих правилно - купих си първото нещо, което ми попадна и едва после се замислих. Става въпрос за горепосочения ГПС. Джаджата ми харесва. Има голям 5" екран. Естествено, продавачът ме убеждаваше, че правя най-добрия избор.
Но, според мен, има един голям недостатък: липсва подробна карта на България и на съседните страни. Що годе е добра за София. След това започнах да чета в интернет за тези джаджи и установих, че най-добрите карти се предлагали само за ГАРМИН.
Въпросът ми е: Как да се снабдя с подробна карта поне на България и евентуално на съседните страни - Сърбия, Румъния ? Ще си платя.



Тема лошонови [re: Лaиk]  
Автор Tarambuka35OO (пристрастен)
Публикувано08.07.08 14:09



по скоро си се набутал.
поне за момента, светлина в тунела за теб няма. Същото е и положението за почти всички притежатели на вградени автомобилни навигации - проблемат е дискутиран тук, може да се поровиш. Ключовата дума е NAVTEQ



виж

там пише, че на всеки 6 месеца ще се предлагат ъпдейти за картата, ноо...
също така има и информация за текущото покритие.

съвет: АКО си го взел това нещо да го ползваш предимно в БГ, направо го продай.

Редактирано от Tarambuka35OO на 08.07.08 14:11.



Тема Re: лошонови [re: Tarambuka35OO]  
АвторЛaиk (Нерегистриран)
Публикувано09.07.08 15:49



Благодаря за отговора. Попрочетох, разгледах линковете... Не бих казал, че ме успокои - точно обратното. А бях направо щастлив, когато събрах пари да си го купя.
Въпрос: Няма ли начин да се приспособи карта от тези, които се разработват от български софтуеристи за Гармин и/или други устройства? Или от самите разработчици. Поне само за по-големите градове в България.



Тема Re: лошонови [re: Лaиk]  
Автор Tarambuka35OO (пристрастен)
Публикувано09.07.08 17:59



не съм чул да има такъв метод (което не значи че няма), но пък със сигурност разни хора са се 'пробвали' - резултат засега няма



от друга страна, вече е крайно време от Navteq да излезнат с малко по смислена карта... нали сме в EU :)
надеждата умирa последна



Тема Re: лошонови [re: Tarambuka35OO]  
Автор ZappoМодератор (оптимист)
Публикувано11.07.08 10:41



След като NAVTEQ са вече собственост на Nokia е възможно да се пораздвижат малко нещата...





Тема Re: лошонови [re: Tarambuka35OO]  
АвторЛaиk (Нерегистриран)
Публикувано13.07.08 12:22



Ще помоля за снизхождение специалистите, защото предполагам, че въпросът ми е глупав.
Предполагам, че в тези устройства се инсталира специализиран софтуер, който чете съответните карти.
Възможно ли е на това устройство да се инсталира съответен софтуер от друго такова, който да може да работи с карти от други устройства. Напр. софтуер IGo или друг.
Предварително благодаря за какъвто и де е отговор.



Тема Re: лошонови [re: Лaиk]  
Автормъka (Нерегистриран)
Публикувано15.07.08 17:33



може и да може, за твоето конкретно трябва да си поровиш в нета сам.



Тема Re: лошонови [re: Tarambuka35OO]  
Авторлaиk (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 16:10



Изчетох (след дъжд качулка) десетки и стотици мнения във форумите и много друга информация в интернет и се "светнах" каква простотия съм направил. Убедих се, че най-добре е да се оттърва от това нещо. Намерих човек, живеещ в САЩ, който би го взел. Но иска да му намеря карта за Северна Америка. Цял ден търсих в нета в различни он-лайн магазини, но не можах да намеря.
Помогнете!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.