Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:05 26.09.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нормално ли е Prestigio 350  
Авторивo (Нерегистриран)
Публикувано23.06.08 12:09



Нормално ли е Prestigio 350 да ми отчита че се движа с 1-5км/ч при условие че не се движа. Да не би да му е слаб сигнала или е повреден. GPS е нов.
Картите са новите 2008/1. Като гледам силатат ма сигнала на сателитите е около средата.При всяко включване отчита различна височина на едно и също място. Забялязах и че не съвпадат координатите от GPS и Google Earth,така ли е?
И последен въпрос при задаване на къс маршрут с автомобил ,той избира на места и насрещното/там, където двете пътни платна за отделните посоки са отделени с зелена площ/ в BG картите не са ли въведени тези еднопосочни платна или е от настройки-не го видях ?



Тема Re: Нормално ли е Prestigio 350нови [re: ивo]  
АвторFalco (Нерегистриран)
Публикувано23.06.08 23:46



И при мен ги има тези шашкания (не са фатални де) но останалото е калибровка на картите и правилно "писане" на пътищата. В 95% от случаите се справя отлично. А и все пак служи да ти покаже от къде да минеш, а не в кое платно да караш ;).



Тема Re: Нормално ли е Prestigio 350нови [re: Falco]  
Авторивo (Нерегистриран)
Публикувано24.06.08 00:04



Прав си.
Но го споделям по принцип, значи че при друг маршрут може да ми предложи някоя еднопосочна улица което тотално може да промени маршрута след като на са взети под внимание при правенето на картите.
Добре,че познавам почти отлично улиците в София/сигурно и някои таксиджии не ги знаят отлично/,та GPS го взех да има а не да разчитам на него.
А относно GPS и Google Earth координатите как стоят нещата?
Значи когато съм в колата показва по добре от колкото горе в апартамента до прозореца над мен има два етажа ими показва че се движа без да е така,сигнала не е от най силния.



Тема Re: Нормално ли е Prestigio 350нови [re: ивo]  
Автор Чo :) (търси Дипл. раб)
Публикувано24.06.08 08:04



Когато си вкъщи до прозореца, GPS ти "вижда" половината небе със сателити, защото сигналите им не преминават през сградата.
"По-силен" GPS сигнал имаш, когато повече сателити се "виждат" от приемника ти


"Движението" при стоене на едно място (плаване) се появява при слаб GPS сигнал, лош софтуер на GPS приемника и/или смущения.
Примерно, това че приемника е с Surf III хардуер, не означава че автоматично ще държи като всеки друг с такъв чип. От огромно значение е и заложените софтуерни алгоритми в него за изчиляване на координатите и намаляването на (д)ефекти като "плаването"




Тема Re: Нормално ли е Prestigio 350нови [re: ивo]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано25.06.08 00:31



Относно GPS и Google Earth - забелязвам, че за място, чиито координати знам точно има малка разлика в географската дължина. Например реално секундите от координатите са 21.8248 а според Google Earth - около 22.29. По отношение на географската ширина разликата е ~0.03 секунди (доколкото мога да преценя).



Тема хмнови [re: bobo]  
Автор Tarambuka35OO (пристрастен)
Публикувано25.06.08 10:16



незнам защо си мислите че GE е някаква професионална картографска програма, в която всичко е точно до 10тия знак.

Всичко е доста приблизително, особено когато има насложена снимка върху пресечен терен



Тема Re: Нормално ли е Prestigio 350нови [re: ивo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано25.06.08 22:12



>И последен въпрос при задаване на къс маршрут с автомобил ,той избира на места и насрещното/там, където двете пътни платна за отделните посоки са отделени с зелена площ/ в BG картите не са ли въведени тези еднопосочни платна или е от настройки-не го видях ?

И аз имах подобен проблем. По едно време се усетих, че съм задал пешеходец. Разбира се и картата може да е "дефектна" - но провери все пак.
Височината по условие е доста неточна.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Нормално ли е Prestigio 350нови [re: ивo]  
АвторToмa (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 15:32



Приятелю, слагай външната анена, която в включена в комплекта, тя е затова. По принцип може да ти дава неточности в разстоянията и километрите, но това не е свързано с устройството, а с атмосферните условия, вида на стъклпто в клата, дали са на открито или на закрито и т.н. Prestigio доколкото знам работи със SiRF III чипсет, което означава, че устройството работи доста бързо и прецизно. Ако примерно е облачно или вали дъжд, закачвай допълнителната антена.





Тема Re: Нормално ли е Prestigio 350нови [re: Toмa]  
АвторFalco (Нерегистриран)
Публикувано30.06.08 01:17



И аз съм съгласен за тва с Антената. Винаги външната показва по точно. А и като си спомних някои функции на тая навигация, все пак и сателитите се движат, затова и понякога отчита движение дори и малко. няма как да се позиционират така, че да не се движат спрямо земята и на милиметър. В общи линии ги хвалят, както и операционната система IGO. Аз лично очаквах да е по калпаво а се оказа доста добра изработка.



Тема Re: Нормално ли е Prestigio 350нови [re: Falco]  
Автор Builder (непознат)
Публикувано10.07.08 10:24



... В общи линии ги хвалят, както и операционната система IGO. ...

OS е Windows CE 4.2 за справка

!

IGO е навигационен софтуер ! Версията в 350-ката е : IGO 2006

------------------------



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.