Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:14 23.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема 60 csx тестнови  
Автор Black_Adder ()
Публикувано19.02.08 02:40



В неделя по време на големия студ се качих до Черни връх. Температурата беше -21 градуса. GPS-а беше през цялото време закачен на презрамката на раницата ми, демек навън. Работеше перфектно през цялото време. Батериите са зарядни Sanyo Eneloop. Бяха ползвани цял ден преди 2 седмици и в неделя от 9 сутринта издържаха до 3 през ноща. Това са повече от 24 часа работа като в неделя са работили 9 часа при екстремно ниски температури.



Тема Re: 60 csx тест [re: Black_Adder]  
Авторjdl (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 09:29



Добра информация относно Eneloop батериите :-) А екранът беше ли използваем при тази температура, имаше ли забележимо забавяне или избледняване, ако да, то пречи ли при бързо преизчертаване на картата/информацията на дисплея?



Тема Re: 60 csx тестнови [re: jdl]  
Автор Black_Adder ()
Публикувано19.02.08 14:41



Не забелязах никаква разлика в работата му. Дори и да е имало разлика, тя е толкова малка че не е от значение. Аз предполагах че ще откаже да работи при тези условия. Мисля че му даваха до -15 долна граница. Вятъра беше доста слаб ако това има някакво значение. Забравих да кажа че батериите са с капацитет 2000 mAh, като реално заряда им след зареждане е около 1900-1950 mAh. Зареждани са преди около месец.



Тема 76 тестнови [re: Black_Adder]  
Авторjdl (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 11:48



От любопитство направих следния експеримент: GPSMAP76, старите, с FSTN черно-бял дисплей, и батерии Maha Powerex 2700, нормално с тях работи при температури около 0-та малко над 20 часа без осветление, осветлението изяжда с около 1/3 по-бързо батериите.

Сложих го във фризера на -25 градуса, заедно с прецизен електронен термометър. Батерииите и електрониката работиха 6 часа с включено осветление (горе-долу еквивалент на 9 часа без осветление), още 3 часа без осветление, и неизвестно колко още, защото на сутринта беше изгаснал, т.е. минимум 12 часа гарантирана работа на -25градуса.

Иначе относно използваемостта на дисплея - нищо по-различно от практическия ми опит в планината - под нулата до около -5-10 - става муден при изрисуването, но може да се ползва, при около -15 вече става страшно муден, появяват се артефакти, трудно се чете, дори да изчакаш 10-15 секунди да стабилизира текущото изображение (което в бахъра горе иска здрави нерви ;-). При -25 е неизползваем, но все нещо се вижда, ако си с добро въображение, може и да се досетиш какво е :-)

На сутринта температурата беше под -30, след старт на GPS-а с малкото останал завяд в батериите, диспелят вече беше АБСОЛЮТНО неизползваем, не показваше НИЩО, взе едно беше откачен от останалата електроника.... Стара технология, известни ограничения, нищо учудващо...



Тема Re: 76 тестнови [re: jdl]  
Автор Black_Adder ()
Публикувано20.02.08 18:33



Аз почти не съм ползвал осветление. Само няколко включвания вечерта. Не знам какъв дисплей са му сложили, но си бачка в студа. GSM-а ми след разговор по малко от минута блокира тотално. Иначе батериите са ти много добри. Аз ползвам зарядно от същата фирма и съм много доволен от него. Maha пуснаха и те хибридни батерии модела е IMEDION, предполагам че ще са много добри.



Тема Re: 76 тестнови [re: Black_Adder]  
Авторjdl (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 09:37



WizardOne MH-C9000 ползвам зарядно (на МАХА), по-добро не съм имал, за мен си струва цената, за най-масовия потребител - предполагане-не, доста е височка за ежедневно зарядно, а и не му е това предназначението

. Не бях чул за хибридите на Маха, има ли ги някъде внесени в България, преди около месец на сайта им не намерих такива, сега ще проверя пак. Благодаря за информацията!



Тема Re: 76 тестнови [re: jdl]  
Автор Black_Adder ()
Публикувано23.02.08 03:39



Да зарядното е същото и няма как да си имал по-добро тъй като това е най-доброто. А за батериите не знам дали ги има на нашия пазар.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.