Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:02 27.09.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Пробвахте ли новия MAPNAV? )  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано02.11.07 21:05



Вече поддържа WIkimapia, в случай че се намирате на място без никакви карти и информация, поддържа сваляне на 10 различни карти от и-нет както и собствени вградени. Поддържа функция за проследяване чрез интернет или друг телефон по СМС ,а най новото е използване на вградената камера за снимки и автоматичното им качване в интернет с автоматично позициониране на снимката според географските координати)
Вот и она:
http://mapnav.spb.ru/site/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?6937

А да, правена е на джава по принцип за всякакви телефони, но с нокиа не винаги работи добре



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: DTMF]  
АвторRosen (Нерегистриран)
Публикувано01.12.07 00:21



Пробвах, супер е, има дори и на Български език има, но няма карти на БГ /само София/, а конвектора е бая сложен защото изисква още доста програми, кракове и още и още и т.н.
Няма ли откъде да си дръпна/нем калибрирани карти на България и Европа, особено пътна за България, за мап-нав, предполагам има, но не са качени...
Помагай





Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: Rosen]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано01.12.07 17:23



в сайта съм качил пътна карта на БГ, линка е някъде във форума



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: DTMF]  
Авторbobi (Нерегистриран)
Публикувано01.12.07 19:26



linka za BGkarta go ima i v saita na MapNav no ne raboti,rabote6t e samo linka za kartata na Sofia...



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: DTMF]  
АвторRosen (Нерегистриран)
Публикувано01.12.07 19:57



Линка ти не работи - горния, долния се отваря, но важен е горният линк, на него формата е .mnm





Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: bobi]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано01.12.07 22:16



дайте идея къде да я кача, и други също. Търся карта на варна



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: Rosen]  
Авторbobi (Нерегистриран)
Публикувано01.12.07 23:04



DTMF,nali ima6 akaunt v Data.bg ka4i kartite tam,6te ti budat blagodarni mnogo hora,kakto i az...
pozdravi!!



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: DTMF]  
Автор HSDPA (explorer)
Публикувано02.12.07 00:39



Здрасти,
ето карта на Варна


а ето и на още няколко гадчета, който живо ме интересуват





и на България


Ако можеш /в което никой не се съмнява / да ги направиш за MapNav - .mnm ще е супер


Редактирано от HSDPA на 02.12.07 00:45.



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: bobi]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано02.12.07 02:37



ето новата карта на Бг която направих с по добра резолюция



За предпочитане е да се ползва само тази карта която е за външната памет на програмата, понеже ако се качи като вътрешна карта в самата програма за ГПС, е възможно да се получат забавяния в цялата програма.

Карта на Варна за ОЗИ експлорер имам, но не успях да я преработя за МАПНАВ , а и нямам време да се занимавам в последно време, в сайта на програмата качих и Бургас, но не е от най точните, все пак става))



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: DTMF]  
Авторbobi (Нерегистриран)
Публикувано02.12.07 16:52



blagodarnosti DTMF,s koia program se praviat kartite za MapNav,da si poigraia i az da napravia niakoia i druga karta...
pozdravi !!!



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: bobi]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано02.12.07 18:14



в сайта на МАПНАВ я има, и е описано как се правят карти от ози

Редактирано от DTMF на 02.12.07 18:15.



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: DTMF]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано13.12.07 17:17



Днес свалих и пробвах БГ картата ти.
Поздравления и благодарности!!!

Ако имаш нещо друго интересно, сподели





Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: DTMF]  
Авторsali (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 11:19



Здравейте,
пробвах различни карти на БГ но при мен (Софийска област) като се движа ми показва че се движа до пътя а не на него, което е малко досадно-няколко милиметра до пътя . Ползвам СЕ К750 и Холикс М-1000 и последния МапНав
Може ли да се оправи тоя проблем някък?



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: sali]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано27.01.08 19:13



МОже,като се оправи картата



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: sali]  
АвторTsvetkov43 (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 09:03



Здравеите sali (Нерегистриран)!

Бихте ли описали:

- с коя версия на програмата сте
- какъв тип картна подложка - .mnm // .mno e заредена и Вие ли сте я подготвяли и/или от каде стея взели
- докато сте на карта в самата MapNav какво ниво е заредено към момента на наблюдаваният ефект или пример => М:19/20
- към същият момент - на екран Position - 4-тият ред HDOP какви типи4ни стойности показва
- имате ли записан вече TrackLog и той как се отнася/нанася в приложенията GlobalMapper, OziExplorer i GoogleEarth
- какво да се разбира под понятието софийска област - използвайте граждански имена на населени места, Lat/Lon, TrackLog
- уточнете първоначалният источник на образа който е използван за скомпилирването на сътветният регион.

Горните уточнения ще се окажат много важни за определянето на посоката и окончателното решение на наблюдаваният от Вас ефект/дефект.

Спорна седмица, Цецо.



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: Tsvetkov43]  
Авторsali (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 12:54



Здравейте,
значи проблема е при всички версии който съм пробвал
в момента съм с 4.5.0
ползвам *.mnm формат на картите, разполагам с 3-4 (на БГ) намерени в нет-а
непомня точно от къде , едната е от сайта на mapnav другите от некви форуми , като помня че имаше и коментари за тях че са калибрирани и много точни. Значи при всичките мащаби го има ефекта сега като гледам тази която е заредена в телефона в момената примерно е 11/20 и помня че го имаше този ефект. Значи отклонението е от порядъка на 2-3 милиметра до пътя като се има предвид мащаба грешката е голяма.
Става въпрос за Ботевград и селата около него, Литаково, Радотина, Краево, Рашково и посока Правец - тук е тестван
Значи предполагам че с картите нещо не е наред , защото си правих карта на Ботевград и макар и многото стара карта която намерих все пак ми показва че се движа по улиците а не до тях.
Значи не съм правил много екперименти защото скоро ми се скапа Win-a и се наложи преинсталация и доста неща ми се позагубиха
Незнам какво да правя , някой ако има някаква идей, или карта (БГ) която ползва и е сигурен че е ОК да помага



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: sali]  
АвторTsvetkov43 (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 22:17



Здравей sali !
Ориентирах се доста добре. И моето мнение е, че се касае за проблем със самата карта.
Да, 2-3 мм е много извън пътя! И самата карта /в оригинал/ едва ли е с коректни кривини
и вектори по пътя м/у населените места. Дано самите населени места да са на място.
Тази е сигурно е на цялата Република /пътна карта/ и е подготвяна от DTMF. На тази карта има
2 или 3 вариянта правени все от него. Така че , само DTMF може да каже окончателнота диагноза.

Ако за теб е удобно и често ползваш този регион - то да
направя с тренировъчна цел за него карта. ОТГОВОРИ ми тук чрез постинг! Имам познат с по-нови
карти на пътната мрежа и са разделени на участъци. Та ... за един такъв участък съм насреща,
за цялата републиканска мрежа - много бач и концентрация - мързи ме! А и без мързела - ще отнеме
доооста време....

Така вече си разбрал, че за онзи регион ти си ни репера и диагностика. Идеята е проста - щом тази
е некоректна - направи си сам, или моето предложение.

Успех, Цецо.



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: Tsvetkov43]  
Автор Tsvetkov43 (Alma8Y)
Публикувано28.01.08 22:25



P.S. moe delo e samo na golyamo selo Sofia - tam poemam otgovornosta i smyatam, che nyama dolovimi i/ili drazne6ti neto4nosti.



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: Tsvetkov43]  
Авторsali (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 16:56



Здравей Tsvetkov43,
благодаря за съдействието
значи този регион специално ми е добре познат и не ми трябва много много за ГПС-а , но просто от самото начало в смисъл като си взех ГПС приемника и в комбинация с ГСМ-а започнах да го пробвам в този регион и от началото се почна различни версий на МапНав-а , различни карти , и това все "ходи" до пътя и се разочаровах от резултата. Нямам много време в момента но силно се надявам поне по другите пътища да "ходи" където трябва.
Ако имаш някоя карта на БГ от която си доволен , може да я пробвам



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: sali]  
АвторTsvetkov43 (Нерегистриран)
Публикувано30.01.08 08:39



Благодаря за отговора!

Ясно - за съжаление нямам към момента по-добра карта от тази на DTMF. Всъщност тече един проект с ентусиазъм .... във фаза 3/42.

Иначе, не би следвало човек да се доверява на такъв навигатор! Пише го и при стартирането на повечето апарати. Още повече, че голями площи привързани към разстерни образи е меко казано геодетска первезотия /визирам цялата Република на една компилация/.

Но пък, вече зърното на любопитсвото е засято и смятам, че си имал и позитивен опит с GPS джаджи. Ултимативният лидер е векторните картни подложки за подобни навигатори.

Така че, да ти пожелая още веднъж успех и здравата обмисляй какъв векторен апарат ще си позволиш!
.



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: Tsvetkov43]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано31.01.08 01:45



Имам и още по подробна карта на Бг, с вкл'чени даже и малките села, но не ми се преработва за мапнав понеже е доста по неточна и се получава грозна картинка)



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: DTMF]  
АвторИзpoбвaл (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 15:16



Работи чудесно и с Nokia E51.





Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: A4o]  
АвторWDW (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 14:43



Някой може ли да помогне със зареждането на картата? Свалих си тази на DTMF, no не мога да язаредя в телефона! Нямам още GPS, но поне при зададените координати да видя картата!



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: WDW]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано26.02.08 00:31



Трябва да въведеш точния път до местонахождението на картата. Каква марка и модел телефон?



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: DTMF]  
АвторWDW (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 10:28



Телефона е SE K750i!
Като въвеждам картата и ми излиза адрес : e:/others/maps.mnm ! Аз тука само променям bulgaria new.mnm и това е! Но нищо не ми излиза като избера картата.
Иначе успях да подкарам googlemaps и съм много доволен - въведох си и координатите на местонаождението си и ме намери!

За сега имам сериен GPS - дали ще мога да го подкарам на моя телефон ?



Тема Пробвах го но ме мъчинови [re: WDW]  
АвторWDW (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 16:17



Настанаха едни борби с тия карти - не е истина ! Не става и това е !
Пътя от WIN-а до памаетта е : H:\MSSEMC\Media files\other\TEMP , но от самия телефон е друго ! Какво трябва да напиша за да ми го зареди? И трябва ли да правя отделна папка ? В others na телефона ли да я сложа или да правя нов такъв в основната директория на memory stick-a? В паметта на телефона ли да я запазвам или във външната памет?
И javata каква буква присвоява за отделните памети ? На мен ми излизат C:/ и D:/ ??





Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: WDW]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано27.02.08 21:30



Остави УИН-а)) Ползвай горния десен бутон на телефона и използвай функцията БРАУЗВАНЕ. Така грешки няма да има



И да не се заблудиш, външните карти са МНО, а вътрешните МНМ. Макар че в примера в самата програма при външните карти е объркано , понеже са написали МНМ, а трябва да е МНО



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: DTMF]  
АвторWDW (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 11:27



Май ще се отказвам от задачата!


За съжаление не става и това е ! В моя телефон няма бутон за браузване и въвеждам ръчно пътя. Какво ли не пробвах и не ще!
Като въвеждам външна карта не ми казва нищо, а като пробвам за вътрешна ми пропищява java exception нещо си error и файла не може да бъде намерен!
Много тъпо е направено това !



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: WDW]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано28.02.08 15:03



Има има, имам и к750

Като влезеш там дето се въвежда пътя за картата на десния бутон има браузване. Пробвай с вътрешни карти МНМ за да не те пита всеки път дали да пускаш джавата да чете картата.

Питането може да се премахне с ПАЧване на телефона , но за това иска малко четене из интернет



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: DTMF]  
АвторWDW (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 15:20



Оправих се ! Тръгна и с вътрешни и с външни карти - всъщност с трите на СФ,БГ и Бургас !
Моя телефон няма браузване! Като натисна десен бутон и ми излиза само за въвеждане на версия! Както и да е!
Сега си намерих много добра карта на София 16 МБ и ще пробвам да я конвертирам с ОЗИ-то !
Програмката е супер и съм много доволен!
Това с питането на java-ta е много досадно, но нямам намерение да си пачвам телефона! Е поне на тоя етап



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: WDW]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано29.02.08 17:44



телефона е пред мен... десен бутон ...more....external maps....select.....add map....пиша име на карта в горния прозорец... слизам в долния прозорец....натискам десен горен бутон и от изскачащото меню на втория ред пише browse..после избирам в коя памет да браузвам... например Е:/ я пробвай пак



Новата официална версия е много добра

Редактирано от DTMF на 29.02.08 17:47.



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: Rosen]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано15.03.08 01:09



Качих няколко нови карти





Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: DTMF]  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 22:08



излизат ми някакви чингели на тези линкове помогнете даите моля линк и за гугал мапс к850 и



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: TONl]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано16.08.08 22:19





Eto програма за к850 с гармински карти



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: DTMF]  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано17.08.08 21:53



извини ме но телефона е к810 и маи съм тъп но как се сваля тази програма има нещо което не знам маи излизат само някакви чингели и нищо не се сваля



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: TONl]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано17.08.08 22:32



Пробвай с някоя програма за доунлоад, или виж в десния бутон на мишката какво се предлага)) И аз съм с к810, работи нормално



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: DTMF]  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано21.08.08 04:40



приатели помагаите на к 810 не мога да си направя настроиките права всичко по съвета на DTMF но бъркам някаде браузвам пиша име на карта въвеждам път до фаила и накрая при иѕбор на картата ми пише да ползвам бутон диес за смяна на карти и до тука и пак и пак ще си хварля holuksa 1000 и телефона и ще си купя истински GPS ,а не сам позволил враѕка с интернет проблем ли е а иначе holuxa ми се връзва с телефона дава кординати височина компаса работи мамка му и прасе а следващата седмица патувам до италиа а реално това може ли да ме води или се занимавам с глупости моляяяяяяя !!!!!!!??????????????????



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: TONl]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано21.08.08 14:32



Не знам какво има да пишеш ръчно,логиката на браузването е да посочиш файла без да пишеш на ръка пътя до него.


Само в к850 се наложи да въведа пътя до картата ръчно понеже опция браузване не излезе



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: TONl]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано02.01.09 01:30



Излезе версия 4.7 на Мапнав,много нововъведения като например търсене в гугъл и водене до открития резултат.

Ето и карта за Бг която някой е направил От гугъл Мап и конвертирал за МАПНАВ.Около 55 Мб е и работи добре в сониериксон к800 и подобни.

В Нокиа симбиан картата зарежда много бавно и не се препоръчва





Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: DTMF]  
Авторhri_ (Нерегистриран)
Публикувано25.01.09 16:10



Dosta e qka taq 55mb karta na bg. Daje po gradovete chovek moje da se opravi ..
Az imam nokia 5300 ... ne e kato da zarejda mnogo barzo sektorite kogato mestq ruchno no gi zarejda. Ne sum probval kato patuvam kak shte e no naj-veroiatno telefoncheto mi shte se spravia s tazi goliama karta dobre.



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: DTMF]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано27.01.09 22:16



Колега DTMF. Със К750 съм и искам да ползвам външни карти. Дай жокер за хакване





Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: A4o]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано28.01.09 00:46



Kartite за мапнава са си безплатни и няма нужда от интернет да се ползват. Кое точно искате да хакнете?



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: DTMF]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано28.01.09 09:52



Имам впредвид заобикалянето на проблема с четенето на външни карти от К750 без досадното искане за разрешаване на четенето от външна памет



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: A4o]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано28.01.09 10:23



Да може,слага се пач в телефона наречен remove java permision.



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: DTMF]  
Автор Ba4oA4O (непознат )
Публикувано28.01.09 10:31



Благодаря, ще го потърся!



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: Ba4oA4O]  
АвторFrost (Нерегистриран)
Публикувано08.02.09 19:41



Хора може ли някой да ми помогне защото като му посоча някоя mno карта ми зарежда само някви сини черти и вектори в черен фон и нищо повече.Става въпрос за Самсунг Д880.Пробвах мапнав и на Н81 и на сони ериксон незнам какъв модел точно беше и резулата е същия.Местих картите и във вградената памет на Самсунга и във външната но проблема си остава.Моля помогнете!!!



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: Frost]  
Автор Щ-3O4 (Щука)
Публикувано09.02.09 10:26



Не си улучил мащаба-извън полето на картата си. Горе ти пише мащаба примерно М11
С клавиш 3 на GSM ма намали мащаба до 1, за да видиш земното кълбо. Преди това натискайки клавиша # трябва да си в ПОТРЕБИТЕЛСКИ КАРТИ. Не пише това, а "Н". След това с клавиш 1 и чойстика ще си нагласиш картата. Ще се справиш, няма проблем. Програмата е жестока!



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: A4o]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано09.02.09 21:40



Във форума на МАПНАВ някой е качил и 100 мегабайтова карта на Бг. Рипната от Гугъл мап с максимална големина 15.
Като за без пари картата си е много добра





Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: DTMF]  
АвторFrost (Нерегистриран)
Публикувано10.02.09 13:35



Пичове нищо не става.Пробвах ня всякакви мащаби но неще да чете картите на Samsung D880 DualSim

.Дайте някви съвети че направо ми идва да го строша от яд.Свалих и последната 100Мб карта на българия от форума на Мапнав и пак нищо.



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: Frost]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано11.02.09 01:13



Java-та на самсунзите обикновенно е слаба.

Редактирано от DTMF на 11.02.09 01:15.



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: DTMF]  
Автор bate_emo (непознат )
Публикувано02.05.09 21:31



здравейте!
Мапнав ме заинтригува, тъй като имам GPS holux 1000m с блутут и АЛКАТЕЛ С-825 с JAVA. Идеята е да ги комбинирам за навигация, но не съм сигурен, че JAVA-та на тел. е точно с необходимите възможности. Моля за компетентен отговор възможно ли е това, което съм намислил!!!
Предварително благодаря



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: bate_emo]  
Автор Tsvetkov43 (Alma8Y)
Публикувано03.05.09 13:47



Въпросът-ваша идея е малко странен ... при положение, че никой от форума няма да го изпълнява. Ако вече сте пробвали и имате проблеми - по-добре давайте по същество.

Само-отговорът е даден още преди ~ 2 години (Июл 17 2007, 15:46) от :

участник: hricava
Местонахождение: Болгария
Апарат: Alcatel OT C825

QUOTE:
=========
Eсли все написано здесь так
...... .. .. . .
ето значить что с мой Alcatel OT c825 программа не будеть работать
=========
UNQUOTE.

В оригинал по темата и с важни подробности на:



Между другото - как и с коя програма ползвате до момента M-1000 с вашият GSM (комбиниран или не)?!

Фен на MapNav, Цецо.



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: DTMF]  
Авторogi28b (Нерегистриран)
Публикувано09.05.09 17:15



Здравейте, DTMF и Цецо (Tsvetkov43).

Програмата е добра, но засега още съм под кривата круша с картата на София. Имам карта на България, 55 МБ версия, и ми се струва добра, но за добро ориентиране в София, си трябва подробна софийска карта. Ровя насам-натам, но навсякъде удрям греда, линковете в data.bg не работят - като натисна бутона за сваляне, мее праща в папка Map Nav JAVA + Maps. Като натисна бутона да отворя някоя папка в тази папка, ме праща едно ниво по-надолу, и пак същите папки. В един момент се получава , че се намирам някъде тук: Map Nav JAVA + Maps \ Map Nav JAVA + Maps \ Map Nav JAVA + Maps \ Map Nav JAVA + Maps \ Map Nav JAVA + Maps \ ....... един вид - нещо цикли....

Ровя във всякакви форуми, които намеря, включително и в този на програмата, но или не виждам карта на София, или просто няма. А дълкбоко се съмнявам, че няма, затова искам да ви помоля за линк, който със сигурност работи, и от който мога да сваля добра карта на София.

Другият ми проблем е това, че непрекъснато програмата ме пита "Allow to read user data?" Разбрах , че трябва да се пач-не телефона, но засега го отлагам, искам първо да подкарам добра карта на София. От постовете на DTMF разбрах също че трябва да използвам *.мнм за да го избегна този проблем без пачване. Как може картата от външна да стане вътрешна, как се конвертира, или какво се редактира?

Извинете за въпросите, ако ви се струват тъпи, но грам не разбирам от такъв софт. Ще бъда благодарен за линкове , които след като изчета ще мога сам да се справя. И най-важното - работещ линк с карта на София. Бих приел и по скайпа, той ми е същия като ника . Предварително ви благодаря, чудесна работа!!!



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: ogi28b]  
Автор Tsvetkov43 (Alma8Y)
Публикувано09.05.09 21:46



Здравейте Оги !!!

Първо да ви дам линк към карта за София ...., че ми се струва за по-належащо към момента....



На едно непретенциозно място ... .

Лична компилация; картният образ не е от най-новите; коректноста и точноста е много голяма - т.е. приемам всякакви смислени укори и забележки ако успеете да намерите/забележите на цялата картна площ. Предвид други ... съображенеия - това ще ви е достатъчно за доста по-дълго време от израза "на първо време".

По другите поставени въпроси - подир 1 час....

Успехи, Цецо.

P.S. има специално оформено "картно депо" у форума @ MapNav - ще проверя къде точно сочи линка. Ама ... доколкото си спомням наличните там са полу-автоматично получени компилации от GooGLE и др> подобни >> на които аз не сам силен "симпатизант".



и линка към депото -

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Tsvetkov43 на 09.05.09 21:52.</EM></FONT></P>

.... макар и не включен в описа-депо - линк към форума където пише къде и кога ... от мен ....

Редактирано от Tsvetkov43 на 09.05.09 21:59.



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: ogi28b]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано09.05.09 23:44



в дата.бг от известно време има проблеми с качените файлове. Пишете ми на bg007@dir.bg и ще ви пратя една карта на софия.
По принцип за собствени нужди качвам тракове на openstreetmap и после приготвената карта от мен я ползвам чрез МАПНАВ онлайн, а също и офлайн с МАПКРЕАТОРА създаден за мапнав)



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: ogi28b]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано09.05.09 23:49



Препоръчвам ви да ползвате картата от Цветков,със сигурност ще е по точна и по актуална от моята която е правена по една стара картинка.

За телефона, вече не са скъпи и минах на к810- освен че няма нужда от пачване разполага и с доста по голям дисплей (320/240 пиксела)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.