Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:39 25.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: DTMF]  
Автор bate_emo (непознат )
Публикувано02.05.09 21:31



здравейте!
Мапнав ме заинтригува, тъй като имам GPS holux 1000m с блутут и АЛКАТЕЛ С-825 с JAVA. Идеята е да ги комбинирам за навигация, но не съм сигурен, че JAVA-та на тел. е точно с необходимите възможности. Моля за компетентен отговор възможно ли е това, което съм намислил!!!
Предварително благодаря



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: bate_emo]  
Автор Tsvetkov43 (Alma8Y)
Публикувано03.05.09 13:47



Въпросът-ваша идея е малко странен ... при положение, че никой от форума няма да го изпълнява. Ако вече сте пробвали и имате проблеми - по-добре давайте по същество.

Само-отговорът е даден още преди ~ 2 години (Июл 17 2007, 15:46) от :

участник: hricava
Местонахождение: Болгария
Апарат: Alcatel OT C825

QUOTE:
=========
Eсли все написано здесь так
...... .. .. . .
ето значить что с мой Alcatel OT c825 программа не будеть работать
=========
UNQUOTE.

В оригинал по темата и с важни подробности на:



Между другото - как и с коя програма ползвате до момента M-1000 с вашият GSM (комбиниран или не)?!

Фен на MapNav, Цецо.



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: DTMF]  
Авторogi28b (Нерегистриран)
Публикувано09.05.09 17:15



Здравейте, DTMF и Цецо (Tsvetkov43).

Програмата е добра, но засега още съм под кривата круша с картата на София. Имам карта на България, 55 МБ версия, и ми се струва добра, но за добро ориентиране в София, си трябва подробна софийска карта. Ровя насам-натам, но навсякъде удрям греда, линковете в data.bg не работят - като натисна бутона за сваляне, мее праща в папка Map Nav JAVA + Maps. Като натисна бутона да отворя някоя папка в тази папка, ме праща едно ниво по-надолу, и пак същите папки. В един момент се получава , че се намирам някъде тук: Map Nav JAVA + Maps \ Map Nav JAVA + Maps \ Map Nav JAVA + Maps \ Map Nav JAVA + Maps \ Map Nav JAVA + Maps \ ....... един вид - нещо цикли....

Ровя във всякакви форуми, които намеря, включително и в този на програмата, но или не виждам карта на София, или просто няма. А дълкбоко се съмнявам, че няма, затова искам да ви помоля за линк, който със сигурност работи, и от който мога да сваля добра карта на София.

Другият ми проблем е това, че непрекъснато програмата ме пита "Allow to read user data?" Разбрах , че трябва да се пач-не телефона, но засега го отлагам, искам първо да подкарам добра карта на София. От постовете на DTMF разбрах също че трябва да използвам *.мнм за да го избегна този проблем без пачване. Как може картата от външна да стане вътрешна, как се конвертира, или какво се редактира?

Извинете за въпросите, ако ви се струват тъпи, но грам не разбирам от такъв софт. Ще бъда благодарен за линкове , които след като изчета ще мога сам да се справя. И най-важното - работещ линк с карта на София. Бих приел и по скайпа, той ми е същия като ника . Предварително ви благодаря, чудесна работа!!!



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: ogi28b]  
Автор Tsvetkov43 (Alma8Y)
Публикувано09.05.09 21:46



Здравейте Оги !!!

Първо да ви дам линк към карта за София ...., че ми се струва за по-належащо към момента....



На едно непретенциозно място ... .

Лична компилация; картният образ не е от най-новите; коректноста и точноста е много голяма - т.е. приемам всякакви смислени укори и забележки ако успеете да намерите/забележите на цялата картна площ. Предвид други ... съображенеия - това ще ви е достатъчно за доста по-дълго време от израза "на първо време".

По другите поставени въпроси - подир 1 час....

Успехи, Цецо.

P.S. има специално оформено "картно депо" у форума @ MapNav - ще проверя къде точно сочи линка. Ама ... доколкото си спомням наличните там са полу-автоматично получени компилации от GooGLE и др> подобни >> на които аз не сам силен "симпатизант".



и линка към депото -

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Tsvetkov43 на 09.05.09 21:52.</EM></FONT></P>

.... макар и не включен в описа-депо - линк към форума където пише къде и кога ... от мен ....

Редактирано от Tsvetkov43 на 09.05.09 21:59.



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: ogi28b]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано09.05.09 23:44



в дата.бг от известно време има проблеми с качените файлове. Пишете ми на bg007@dir.bg и ще ви пратя една карта на софия.
По принцип за собствени нужди качвам тракове на openstreetmap и после приготвената карта от мен я ползвам чрез МАПНАВ онлайн, а също и офлайн с МАПКРЕАТОРА създаден за мапнав)



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: ogi28b]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано09.05.09 23:49



Препоръчвам ви да ползвате картата от Цветков,със сигурност ще е по точна и по актуална от моята която е правена по една стара картинка.

За телефона, вече не са скъпи и минах на к810- освен че няма нужда от пачване разполага и с доста по голям дисплей (320/240 пиксела)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.