Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:15 25.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: bobi]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано02.12.07 18:14



в сайта на МАПНАВ я има, и е описано как се правят карти от ози

Редактирано от DTMF на 02.12.07 18:15.



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: DTMF]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано13.12.07 17:17



Днес свалих и пробвах БГ картата ти.
Поздравления и благодарности!!!

Ако имаш нещо друго интересно, сподели





Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: DTMF]  
Авторsali (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 11:19



Здравейте,
пробвах различни карти на БГ но при мен (Софийска област) като се движа ми показва че се движа до пътя а не на него, което е малко досадно-няколко милиметра до пътя . Ползвам СЕ К750 и Холикс М-1000 и последния МапНав
Може ли да се оправи тоя проблем някък?



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: sali]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано27.01.08 19:13



МОже,като се оправи картата



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: sali]  
АвторTsvetkov43 (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 09:03



Здравеите sali (Нерегистриран)!

Бихте ли описали:

- с коя версия на програмата сте
- какъв тип картна подложка - .mnm // .mno e заредена и Вие ли сте я подготвяли и/или от каде стея взели
- докато сте на карта в самата MapNav какво ниво е заредено към момента на наблюдаваният ефект или пример => М:19/20
- към същият момент - на екран Position - 4-тият ред HDOP какви типи4ни стойности показва
- имате ли записан вече TrackLog и той как се отнася/нанася в приложенията GlobalMapper, OziExplorer i GoogleEarth
- какво да се разбира под понятието софийска област - използвайте граждански имена на населени места, Lat/Lon, TrackLog
- уточнете първоначалният источник на образа който е използван за скомпилирването на сътветният регион.

Горните уточнения ще се окажат много важни за определянето на посоката и окончателното решение на наблюдаваният от Вас ефект/дефект.

Спорна седмица, Цецо.



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: Tsvetkov43]  
Авторsali (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 12:54



Здравейте,
значи проблема е при всички версии който съм пробвал
в момента съм с 4.5.0
ползвам *.mnm формат на картите, разполагам с 3-4 (на БГ) намерени в нет-а
непомня точно от къде , едната е от сайта на mapnav другите от некви форуми , като помня че имаше и коментари за тях че са калибрирани и много точни. Значи при всичките мащаби го има ефекта сега като гледам тази която е заредена в телефона в момената примерно е 11/20 и помня че го имаше този ефект. Значи отклонението е от порядъка на 2-3 милиметра до пътя като се има предвид мащаба грешката е голяма.
Става въпрос за Ботевград и селата около него, Литаково, Радотина, Краево, Рашково и посока Правец - тук е тестван
Значи предполагам че с картите нещо не е наред , защото си правих карта на Ботевград и макар и многото стара карта която намерих все пак ми показва че се движа по улиците а не до тях.
Значи не съм правил много екперименти защото скоро ми се скапа Win-a и се наложи преинсталация и доста неща ми се позагубиха
Незнам какво да правя , някой ако има някаква идей, или карта (БГ) която ползва и е сигурен че е ОК да помага



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: sali]  
АвторTsvetkov43 (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 22:17



Здравей sali !
Ориентирах се доста добре. И моето мнение е, че се касае за проблем със самата карта.
Да, 2-3 мм е много извън пътя! И самата карта /в оригинал/ едва ли е с коректни кривини
и вектори по пътя м/у населените места. Дано самите населени места да са на място.
Тази е сигурно е на цялата Република /пътна карта/ и е подготвяна от DTMF. На тази карта има
2 или 3 вариянта правени все от него. Така че , само DTMF може да каже окончателнота диагноза.

Ако за теб е удобно и често ползваш този регион - то да
направя с тренировъчна цел за него карта. ОТГОВОРИ ми тук чрез постинг! Имам познат с по-нови
карти на пътната мрежа и са разделени на участъци. Та ... за един такъв участък съм насреща,
за цялата републиканска мрежа - много бач и концентрация - мързи ме! А и без мързела - ще отнеме
доооста време....

Така вече си разбрал, че за онзи регион ти си ни репера и диагностика. Идеята е проста - щом тази
е некоректна - направи си сам, или моето предложение.

Успех, Цецо.



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: Tsvetkov43]  
Автор Tsvetkov43 (Alma8Y)
Публикувано28.01.08 22:25



P.S. moe delo e samo na golyamo selo Sofia - tam poemam otgovornosta i smyatam, che nyama dolovimi i/ili drazne6ti neto4nosti.



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: Tsvetkov43]  
Авторsali (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 16:56



Здравей Tsvetkov43,
благодаря за съдействието
значи този регион специално ми е добре познат и не ми трябва много много за ГПС-а , но просто от самото начало в смисъл като си взех ГПС приемника и в комбинация с ГСМ-а започнах да го пробвам в този регион и от началото се почна различни версий на МапНав-а , различни карти , и това все "ходи" до пътя и се разочаровах от резултата. Нямам много време в момента но силно се надявам поне по другите пътища да "ходи" където трябва.
Ако имаш някоя карта на БГ от която си доволен , може да я пробвам



Тема Re: Пробвахте ли новия MAPNAV? )нови [re: sali]  
АвторTsvetkov43 (Нерегистриран)
Публикувано30.01.08 08:39



Благодаря за отговора!

Ясно - за съжаление нямам към момента по-добра карта от тази на DTMF. Всъщност тече един проект с ентусиазъм .... във фаза 3/42.

Иначе, не би следвало човек да се доверява на такъв навигатор! Пише го и при стартирането на повечето апарати. Още повече, че голями площи привързани към разстерни образи е меко казано геодетска первезотия /визирам цялата Република на една компилация/.

Но пък, вече зърното на любопитсвото е засято и смятам, че си имал и позитивен опит с GPS джаджи. Ултимативният лидер е векторните картни подложки за подобни навигатори.

Така че, да ти пожелая още веднъж успех и здравата обмисляй какъв векторен апарат ще си позволиш!
.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.