Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:15 10.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Навигация с обикновен Java телефон.нови  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано12.05.07 20:16



Напоследък много хора питат за навигация с обикновен Java базиран телефон. Използвах случая, че успоредно със смяната на GSM-а купих BlueTooth приемник и реших съвсем накратко да погледна дали е възможно. Има линкове към две от подходящите програми. Също така съм написал и няколко думи за CMJ-1000 - приемника, за който вече говорихме.

Написаното е тук:



"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
=== ===

Тема Re: Навигация с обикновен Java телефон.нови [re: TUONO]  
Авторblob (Нерегистриран)
Публикувано19.05.07 19:18



Благодарности на TUONO за статията. Чудесна е. Изтеглих и изпробвах софтуера на MapNav и мнението ми е, че се държи сравнително прилично, като се има предвид че софтуера е за Java телефон. Срещнах проблем с качването на моя карта в .nmn формат. просто не иска да я зареди. Не дава и никакъв exeption. Някаква идея или просто примерна карта на София с която е възможна работа на програмата. Благодаря



Тема Навигация с обикновен Java телефон.нови [re: blob]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано19.05.07 20:54



Ако си качил успешно картата идеята на MapNav е, че тя се вижда само при определен Zoom и това май се указваше при генерирането на *.nmn файла.
Статията е леко насочваща вниманието на хора с такива телефони. Моят не подържа всички функции и не съм наясно с разни неща около софтуера, но приятелите тестваха и работеше нормално. Особено със сателитна снимка е интересно.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
===

===

Тема Re: Навигация с обикновен Java телефон.нови [re: TUONO]  
АвторiPAQ194O (Нерегистриран)
Публикувано21.05.07 05:07



Привет TUONO,
прочетох въпросът ти и с интерес прочетох отговорите и статия която си написал. Както винаги е изчерпателна и интересна. Дори сам си си отговорил на въпроса на хората. Телефоните им трябва да са модел който поддържа Джава 2 и JSR75. Аз лично ползвам iPAQ1940 и Bluetooth GPS. Опитите да свързвам телефона с проемника не дадоха резултатът който може да се определи като задоволителен- малкото екранче на телефона. Въпреки това, при нужда може да се ползва в кола или в гората, но лично аз не бих си позволил този вариант. Второ, на картите които се ползват и клибрират за това не бих се доверил, при положение че големите компании като Том или Дестинатор имат скапани карти за България. Та какво ще говорим за опити в гаража на вуйчо.
Това е моето скромно мнение и никой не е длъжен да го взема под предвид...



Тема Re: Навигация с обикновен Java телефон.нови [re: TUONO]  
Автор DTMF (пристрастен)
Публикувано25.05.07 15:30



И от мен още една работеща с растерни карти,тествана е на различни модели сониериксон с блутут, програмата за правене на карти бях пуснал в тема преди време
http://mail.dir.bg/~bg007/MobiTrackPRO.jar



Тема Re: Навигация с обикновен Java телефон.нови [re: DTMF]  
Авторblob (Нерегистриран)
Публикувано31.05.07 22:48



Програмката е ОК! Само дето нещо не мога да намеря програмка за конвертиране на карти. Пробвах с Ozi - to ама нещо не стана.



Тема Re: Навигация с обикновен Java телефон.нови [re: blob]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано01.06.07 03:48



бях пуснал линк за програмата която прави картите , но нямам време да го търся отново. Става и с ОЗИ но картите трябваше да са на парчета по 512 /512 пиксела(поне за моделите телефони от преди 1- 2 години)



Тема Re: Навигация с обикновен Java телефон.нови [re: DTMF]  
Авторblob (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 11:59



Порових се из форума и маи открих програмата за която говориш. Да не става въпрос за Mobitrack Assstant ? Някаква идея откъде мога да я дръпна? Мерси предварително.



Тема Re: Навигация с обикновен Java телефон.нови [re: blob]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано02.06.07 00:00



тя е да, някъде из старите страници имаше линк, нямам време да я търся



Тема Re: Навигация с обикновен Java телефон.нови [re: blob]  
Автор gedara (непознат )
Публикувано03.06.07 14:31



blob, дай емаил да ти пратя асистанта




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.