Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:28 17.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Има ли съвременни топографски карти на България?  
Авторmoorex (Нерегистриран)
Публикувано29.09.07 23:13



Освен тези туристическите на Картография ЕООД.



Тема Re: Има ли съвременни топографски карти на България?нови [re: moorex]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано30.09.07 09:07



Има руски (български) в мащаб 1:50 000 но са от 1985-1990 година.
Най-точните карти се продават по 15 лв бройката и са в мащаб 1:5000. Обхващат територия с размери 2.5 на 2.5 километра. Пак са от тези години и даже по-стари.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
===

===

Тема Re: Има ли съвременни топографски карти на Българинови [re: TUONO]  
Автор moorex (непознат )
Публикувано30.09.07 09:24



А от къде могат да се купят такива карти и имат ли покритие за цяла България? Имат ли отпечатана координатна мрежа?

За генщабските знам, нали аз се блъсках да ги калибрирам





Тема Re: Има ли съвременни топографски карти на Българинови [re: moorex]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано30.09.07 14:56



Продават ги в сградата на Агенция по кадастъра точно до сградата на картографията. Картите се наричат ЕТК и имат нанесени координатни кръстове в к-с "1970 г.". Ти едва ли ще можеш да ги координираш, обаче ако имаш интерес бих ти помогнал. Как се прави?

1. Имаш кръстове в 1970, но няма как да разбереш къде точно попадат тези кръстове, знаеш, че са само на цели числа от координатите.

2. Изпращаш ми поне 1-2 карти от тези, които ще вземеш.

3. В резултат на което аз ти изпращам мрежа от кръстове в UTM и ти вече си ги координираш.

Това е.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
===

===

Тема Re: Има ли съвременни топографски карти на Българинови [re: TUONO]  
Авторpicha (Нерегистриран)
Публикувано30.09.07 19:56



Tuono, a ne iskash li tzyal ku skanirani karti? (za bez pari!)

vaprosa e ritorichen!


Nay novi sa kartite na voennite - 1:25000 ima takiva na koito pishe che sa ot 90-te.



Тема Re: Има ли съвременни топографски карти на Българинови [re: picha]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано30.09.07 20:04



Разбирам за какво говориш, но ти не си разбрал аз какво съм казал.
Имам повече карти отколкото можеш да си представиш и това е нормално, защото аз и моите колеги сме ги правили и ги правим. Лично за мен не е проблем без пари да си намеря каквото ми трябва и каквото не ми трябва. Надявам се, че сега разбираш.

Но ако човека не ми изпрати 1-2 от картите за да му определя координатите и после той сам да си навърже ако иска още 100 карти, той няма да се справи с координирането.

Поздрави.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
===

===

Тема Re: Има ли съвременни топографски карти на България?нови [re: moorex]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано01.10.07 23:13



Защо никой не споменава картите на Домино - има на Рила, Витоша и Лозенска, мащаб 1:50000, с координатна мрежа. Според мен са доста по-добри от туристическите на Картография (не че нямам и всички техни карти де).
Освен това на Рила, а мисля и на Витоша имаше едни кафяви, пак с координатна мрежа и ако не се лъжа - 1:50000. Ама не се сещам коя е фирмата-производител. Виждал съм такива по хижите в Рила и последно мисля че в Orange или в Пингвите, тази в пресечката на Дондуков, срещу Младежкия театър, ама преди поне половин година. Нямам такава, че ми идва малко скъпа (за Рила мисля че беше 12 или 15 лева).



Тема Re: Има ли съвременни топографски карти на Българинови [re: Бypaн]  
Авторmoorex (Нерегистриран)
Публикувано02.10.07 03:45



Имам Витоша и Лозенска на Домино, но грид не видях да има :D

а тея координатни мрежи дето са по стара планина и другите карти са квадратчет с индекс само - 3Б, 7Д,,,,

Искрено се надявам специално тези карти, за които говориш да са с някакво по-полезно разграфяване.



Тема Re: Има ли съвременни топографски карти на Българинови [re: moorex]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано02.10.07 12:24



Буран вероятно говори за истинска GPS карта на хартия. Виждал съм такава на Рила и е най-доброто, което е печатано. Цената е около 14 лв, но още не мога да открия в магазините. Има си истинска мрежа в GPS координати.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
===

===

Тема Re: Има ли съвременни топографски карти на Българинови [re: TUONO]  
Автор Jefff (скитник)
Публикувано02.10.07 16:56



Последно гледах такива на хижа Ловна. Наистина изглеждат добре, но за мен са малко скъпички.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.