Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:24 20.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема HOLUX m1000  
Автор nikoO (непознат)
Публикувано11.08.07 19:50



Някой дали има HOLUX M1000?
Интересува ме какво пише на чипа а ако е възможно и снимка.
Благодаря.



Тема Re: HOLUX m1000нови [re: nikoO]  
Авторold man (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 13:45



Аз имам, но не бих искал да го разглобявам, за да направя снимка на чипа. Повече информация на http://www.holux.com/product/search.htm?filename=gpsreceiver_bluetooth_index.htm&target=gpsreceiver0&level=grandson



Тема Re: HOLUX m1000нови [re: old man]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано21.08.07 11:56



Като външна изработка добър ли е? В смисъл скърцане,луфтове,здравина? И аз мисля да си взимам, стабилно ли работи?



Тема Re: HOLUX m1000нови [re: DTMF]  
Автор PeteRHR (C18NZ)
Публикувано24.08.07 22:02



Да, работи много стабилно. Няма забиване, губене на сателити (без причина). Батерията издържа наистина много.
Батерията е Нокиа 5С.

Като изработка е добър, не се криви пластмасата, не скърца.
С Нокиа Е50 работи без никакви проблеми. Връзва се всеки път без никакви проблеми, само трябва ръчно или автоматично да е включен блутута на телефона.



Тема Re: HOLUX m1000нови [re: PeteRHR]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано24.08.07 23:38



Моя пристигна днес, в сравнение с холукс 236(стария) - не е много стабилен понеже в статично състояние показва скорост от 0.5 км/час. но пък от друга страна е по чувствителен и лови сателити и на по затънтени места. Дават му и по-голяма точност в сравнение с холукс 236/240 . Като цяло съм доволен, външната изработка е добра и си струва да се купи, тъй като е евтин и по -добър от старите сирф3. Има още да тествам

А да, със смартфона ми работи добре, но не всичко тръгва в несмартфона СЕ к810, скоро ще тествам и с К750 които е с последна софт. версия

Редактирано от DTMF на 24.08.07 23:40.



Тема Re: HOLUX m1000нови [re: DTMF]  
Автор vpk (непознат )
Публикувано25.08.07 21:00



Батерията и изработката са много добри. Работи със SE K510i. Действително показва скорост от 0.5 км/час в статично положение.



Тема Re: HOLUX m1000нови [re: vpk]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано25.08.07 22:03



В к810 не ми тръгва VLK GPS (последната версия) а с к750 и к510 работеше много добре(но бяха стари версии на програмата)

MAPNAV ми е любима за несмартфони, но ме мързи да си правя карти



Тема Re: HOLUX m1000нови [re: DTMF]  
Авторjdl (Нерегистриран)
Публикувано10.10.07 18:13



Замислил съм да взема един M-1000, има ги в момента във Вали, притеснява ме обаче писаното в GPSPassion.com относно проблемите при ползване с пешеходна скорост на MTK чипсетите. Ще споделите ли впечатленията си от вашите приемници? Това, което казвате, че в статично положение показва 0.5км/h скорост не е проблем, стига при бавно движение да актуализира позицията, а не да го прави на скокове от по десетки метри, както е при SirfIII с включен филтър.



Тема Re: HOLUX m1000нови [re: jdl]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано10.10.07 22:28



Да няма проблем, когато се движиш като пешеходец реално, тогава се активира компаса и всичко си е точно, фалшиви точки по трака не оставя. Когато го вземеш не вярвам повече да се върнеш на сирф стар 3 )

Много рядко се случва, когато наистина няма никакво покритие , да покаже лъжливо местоположение на 50-100 метра от местонахождението ти, а при сирф стар 3 се случваше много по често


в джоба на дънките , в лек автомобил и градски условия средно хваща между 7 и 11 сателита )

Редактирано от DTMF на 10.10.07 22:31.



Тема Re: HOLUX m1000нови [re: DTMF]  
Авторjdl (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 09:50



Благодаря за споделеното. На SirfIII няма да се върна, защото и не съм бил :-) За сериозни цели (планини и bike-ване) си ползвам GPSMAP76, безотказна машина. Трябва ми обаче някакво читаво Bluetooth GPS-че, за да мога да ползвам навигация с PocketPC-то (с голям обем карти) в градски условия.

От четеното в GPSPassion.com останах с впечатление, че MTK чипсетът е оптимизиран за над-пешеходни скорости, където проблемът с блуждаенето, когато си спрял, не стои, и затова са му сложили много рестриктивен филтър. Последицата - след спиране на място, трябва да вдигнеш първоначално една гранична скорост от 5MPH, за да се изключи въпросния филтър :-(, иначе не ти променя позицията, въпреки че в действителност се преместваш.

В късните версии на чипсета китайците уж били изключили филтъра, но нямам никаква идея партидите, които сега са в БГ/респ. Вали, дали не са от по-залежалите. Иначе, както някъде беше казал Tuono, от китайската ширпотреба не може да се очакват чудеса... :-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.