Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:30 19.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Дайте съвет за навигация за автомобилнови  
Автортитaн (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 09:16



Здравейте ,
искам да си сложа в колата навигация , пътувам чат-пат и ми е необходима.
Тази година служебно пътувахме до Холандия и имаше в колата Гармин Нюви 660 .. няколко пъти ни свали от магистралата ,прекара ни през някакви села и ни качи обратно на следващата отсечка, загубихме доста време и скъсахме доста нерви. Тази навигация ни беше препоръчана като добра ,но аз останах с изключително лоши впечатления от нея. Бавно опресняваше информацията , ако караш много бързо изпуска отбивките .
Та мисълта ми е , има ли по-добра навигация от този тип и бихте ли споделили опит?



Тема Re: Дайте съвет за навигация за автомобилнови [re: титaн]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано12.07.07 09:44



Навигацията, която сте ползвали наистина е добра, въпреки, че незнам каква карта е имало вътре. Въпреки всичко, звучи наивно да вярваш на която и да е навигация без да провериш предварително какъв маршрут е изчертала. Грешки в картите има и то доста, независимо от марката и модела на GPS-а и картите. Проблема се решава с фиксиране на грешките като се добавят нови точки от маршрута. Има TomTom, Route 66 и други подобни системи. Някои от тях са на отделни устройства, други за за PocketPC. Поне за европа варианти много, за България е ограничено ползването.
От всички хора, с които съм говорил и са имали проблеми с навигация почти винаги проблема е бил в тяхната неподготвеност да боравят с тази техника. Пак казвам, че неточности има във всички карти, но те са лесно решими.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
===

===

Тема Re: Дайте съвет за навигация за автомобилнови [re: TUONO]  
Автор титaн ()
Публикувано12.07.07 10:32



Да ти кажа честно останах с впечатление ,че е някаква здрава пръчка . Имахме колеги с някаква навигация Бекер в тяхната кола и те казаха,че нямали проблеми,но пък от други места чувам ,че Гармин били много добри. Видях още няколко като Навман, Виа Мишлен, Том Том . Имаше и такива ,които имат камерка и снимат забележителности по пътя и ако искаш можеш да ги запаметиш и да се върнеш после по координати , гъзариика :) Значи трябва ми нещо като този Нюви 660 ,но да е надежден и точен ,не да ме върти насам натам ;) или това е само проблем на картата?

www.homecinema-bg.com



Тема ТомТомнови [re: титaн]  
Автортpънчo (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 10:41



Карал съм доста в Европа. Мисля че ТомТом е един от най-добрите продукти в момента. В Холандия специално беше супер, все пак ТомТом се прави там. Въпреки че карах със стара версия (5.0), картата беше невероятна. Има толкова незначителни детайли в нея като брой ленти, прекъснати и непрекъснати линии...
В Германия картите не са толкова детайлни. Разбира се достатъчно детайлни да те закара до целта.
За съжаление ТомТом няма хубави карти за БГ, нито пък позволява да му се качват потребителски карти.
Приятно каране.



Тема Re: Дайте съвет за навигация за автомобил [re: титaн]  
АвторPalmRunner (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 13:39



Трябва да се внимава като караш по аутобаните с навигация. Аz много се бърках в началото и сега го правя понякога. Проблема е че като има отбивка, тя си върви паралелно с магистралата доста време и навигацията естествено не раzпоzнава че се движиш в лентата zа отбивката, а когато ти се усетиш може да е вече късно да минеш в по-лява лента щото около теб хвърчат бмв-та, тирове и какво ли не. Някой отбивки пък даже имат бетонна преграда дето zапочва 400-500м преди самия zавой. Ако навигацията не те предупреждава толкова отрано, в един момент се окаzва че вече е късно да влеzеш/иzлеzеш от отбивката. Затова трябва да се следи и посоката и да си погледнал предварително маршрута който е направила навигацията, zа да zнаеш горе-долу къде ще иzлиzаш от магистралата. Съобщенията от рода на "keep left" или "keep right" (придържай се вляво или вдясно) също може да са объркващи - колко вляво или колко вдясно също може да е от zначение понякога. Ако си твърде вдясно току виж си се окаzал в лентата на отбивката и може да е късно да се върнеш, както е в случая с бетонната преграда. Ако пък си твърде вляво може да хванеш беz да искаш съвсем друга магистрала, която се отделя съвсем плавно от таzи по която караш ... Затуй, внимателската по аутобаните, навигацията може да не е виновна





Тема Re: Дайте съвет за навигация за автомобилнови [re: PalmRunner]  
Автортитaн (Нерегистриран)
Публикувано15.07.07 14:06



Не говорех за такива отбивки , аз им гледам обикновено номерата ..но както и да е ..въпроса ми беше някой в час да ми каже коя от марките навигации е най-добра?



Тема Re: Дайте съвет за навигация за автомобилнови [re: титaн]  
АвторPalmRunner (Нерегистриран)
Публикувано16.07.07 13:34



Не говорех за такива отбивки , аз им гледам обикновено номерата

Моята доста често ми каzва грешни номера. Посоката е вярна, но ми каzва някакъв друг номер на отбивката. И на това не можеш да раzчиташ много. Но това си е от картата, не от навигацията. Но може и навигацията да е крива. Един поzнат си вzе наскоро друга марка навигация, но със същата карта. При еднакви настойки (по-краткък път) неговата иzобщо не виждаше някой преки улици и го прекарваше преz някакви zаобиколни пътища. A дори версията на картата си беше същата.


Иначе Гармина който имаш си е супер zа кола, надали ще намериш нещо много по-добро. Като съм чел по форумите и Том-Том дето се славят уж като най-добри се омотват доста често ... няма перфектни неща. За мен важното е да не се zагубя и да стигна до целта, а това че понякога може да иzхарча малко повече бенzин и че може да мина по не най-прекия път не е от голямо zначение. В повечето случаи навигацията си действа адекватно и ми спестява бая нерви когато връткам по абсолютно непоzнати места.



Тема Re: Дайте съвет за навигация за автомобилнови [re: PalmRunner]  
Автортитaн (Нерегистриран)
Публикувано11.08.07 09:27



Добре де според вас какво да си взема и откъде ? След 2 седмици трябва да пътувам пак.



Тема Re: Дайте съвет за навигация за автомобилнови [re: титaн]  
Автор PRN ()
Публикувано12.08.07 10:23



Ако имаш Гармин - сложи му нова карта (мисля че съвсем скоро излязоха нови карти - поне за щатите). Ако нямаш - купи си Томтом. Не мисля че която и да е система ще е безгрешна. Просто си отваряй очите и ако знаеш че има още 100км по магистрала, не се отбивай дори ГПС да те кара да го правиш. Освен това поглеждане към екрана върши много добра работа от време на време. С томтом обиколих целия Рим без да направи грешна стъпка това лято. Сега ще го пробвам в Лос Анжелис и Лас Вегас.



Тема Re: Дайте съвет за навигация за автомобилнови [re: PRN]  
Автортитaн (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 10:53



Мерси за отговора , все още така да се каже стоя на едно място. Има ли такива карти за Гармин ,които не са оригиналните и да стават да речем на nuvi 350 /660 ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.