Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:05 22.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Диференциални поправки с Гармин - тези дни?нови  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано03.05.07 13:08



Някой скоро дали е прихващал EGNOS поправки на Гармин приемник?
Тези дни си играя с BlueTooth GPS-а CMJ-1000 и с него всичко е наред, но с Garmin Map 60CSx нищо немога да приемам от поправките. Дали не е някой проблем със софтуера на приемника?

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
===

===

Редактирано от TUONO на 03.05.07 13:08.



Тема Re: Диференциални поправки с Гармин - тези дни?нови [re: TUONO]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 13:48



Прихващах преди 2 седмици горе след витиня - в София досега не съм ги виждал тия поправки - през празниците бях до троян и никъде по пътя не ги видях - вчера обаче качих последния firmware за venture-a и тия дни ще се огледам с него как е.



Тема Re: Диференциални поправки с Гармин - тези дни? [re: TUONO]  
Автор БaxтиKeфa! ()
Публикувано03.05.07 17:32



Днес ми направи впечатление че не хващам...нарочно проверих защото когато хване един определен спътник от деференциалните и надморската ми височина почва да намаля ...стигала е до -100 метра :) 33-ти май. И днес и вчера не хващам.



Тема Re: Диференциални поправки с Гармин - тези дни?нови [re: TUONO]  
Авторwhoelse (Нерегистриран)
Публикувано04.05.07 17:32



Снощи към 21 часа хванах поправки за 3 спътника с Гармин еТрекс. Движех се по бул. "Цар Борис III" в София.



Тема Re: Диференциални поправки с Гармин - тези дни?нови [re: TUONO]  
Авторjdl (Нерегистриран)
Публикувано07.05.07 17:35



Предните седмици имаше проблеми с тях, приемника ги зареждаше, но не ги ползваше. Днес (7 май) ги приема за валидни и почти веднага след като види 33 или 39, минава в 2D/3D Differential режим.

Въпросният приемник е GPSMAP76, след последния firmware update от ноември миналата година му оправиха приемането на WAAS и премахнаха много от проблемите, които сега наблюдавам в Sirf III приемниците.

Между другото, преди седмица, когато Siff III приемник на един познат приемаше и прилагаше WAAS корекциите като валидни, измерената височина се различаваше драстично от реалната, а по същото време GPSMAP76 с неговия не Sirf III чипсет виждаше и зареждаше корекциите, но и след 20 мин чакане не превключи в Defferential режим, предполагам ги разпознаваше като нечитави...

Този проблем на Sirf III и практическата му невъзможност да осъществи lock при само 3 видими сателита при студен старт, ме възпират да се сдобия с 76CSx :-) Ще изчакам да ги поправят с поредния firmware update.



Тема Re: Диференциални поправки с Гармин - тези дни?нови [re: jdl]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано08.05.07 13:50



Нещо не става, ще пробвам през почивните дни пак. За Sirf III нищо да не те спира, разликата е сериозна а модела 76CSx предполагам, че е супер.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
===

===

Тема Re: Диференциални поправки с Гармин - тези дни?нови [re: TUONO]  
Авторjorisko (Нерегистриран)
Публикувано10.05.07 10:42



а как се разбира дали ги приемаме тези поправки?
аз съм с Garmin eTrex Legend Cx, има опция за WAAS, но отскоро го имам и не ми е ясно по какво се познава.



Тема Re: Диференциални поправки с Гармин - тези дни?нови [re: jorisko]  
Авторjorisko (Нерегистриран)
Публикувано10.05.07 11:15



схванах се как се разбира, и ги има - "виждам" от 1 до 3 сателита с "D" в дъното и в младост 1 на някои места показва точност до 2 метра :)



Тема Re: Диференциални поправки с Гармин - тези дни?нови [re: jorisko]  
АвторБaxтиKeфa! (Нерегистриран)
Публикувано10.05.07 22:44



Прекосих страната днес...няма Diff :) за малко се появява 33-ти сат но не може да го локне.



Тема Re: Диференциални поправки с Гармин - тези дни?нови [re: БaxтиKeфa!]  
Авторjdl (Нерегистриран)
Публикувано11.05.07 09:50



Работят си в момента, отнема около 2 мин при студен старт да види 33 и 39, да зареди и премине в 3D Differential!

Много подозирам, както споменах по-горе, че в последните update-и на Sirf III (които съм тествал в моделите на Garmin) е вкаран бъг... Във версия 2.60 (по спомен) корекциите работеха перфектно, след това не съм видял сигурно и повторяемо закачане и ползване на WAAS/EGNOS сателити при SirfIII с последните update-и.

Колегата от предния пост е с GPS10x.

Интерсно ми е колега с по-стар модел, примерно 60, 60C, 60CS, 76C, 75CS да сподели наблюденията си от тези дни, та да има по-широка база за сравнение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.