Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:17 21.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Продавам Sirf III GPS-и  
АвторMega (Нерегистриран)
Публикувано19.04.07 17:05



След седмица идват новите модели на CMJ-1000 на страхотна цена.


Sirf III чипсет, Гумирано покритие, Нокия съвместима Батерия, Зарядно за 12V, Зарядно за 220V, Упътване на Български, 12 Месеца гаранция.


Цена: 135 лв.


В продажба от следващата седмица.




За поръчки ICQ: 317319201






Тема Re: Продавам Sirf III GPS-инови [re: Mega]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано20.04.07 17:10



Май съм първият с такъв приемник. От доста време се замислям да оборудвам PDA-то с GPS,защото си има предимства пред Garmin-а и най-накрая стана. Та за приемника:

1. Sirf III и то работещ много добре. Вчера направи много "мазен" трак по време на движението на влака. Даже на гадните места с високи баири наоколо се справи добре, както всеки Sirf III.

2. Покритието мисля, че е някаква специална боя, която стои като гума и е удобно за хващане.

3. Батерията е BL5 и вече пробвах да я заменя с тази на телефона, става.

4. Хубаво е, че идва с двете зарядни.

5. Цената е отлична и доставчика е сигурен, купих и Siemens M75 от там. Ето оригиналния линк:



Има два диода за светлинна индикация. Единия си е само син на цвят и показва действието на BlueTooth-a. Другия свети в жълто, зелено или червено в зависимост от ситуацията.

Сглобката е без никакви луфтове и скърцания както някои други приемници, а УСБ порта е с гумена капачка и не влизат боклуци.

Мисля, че е добър избор този приемник но времето ще покаже дали е така.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
=== ===

Тема Re: Продавам Sirf III GPS-инови [re: Mega]  
Автор PeteRHR (C18NZ)
Публикувано26.04.07 16:40



На страницата пише, че със "специален" USB кабел, можело да работи и директно вързан към компютъра (т.е. не през "синия зъб").

Може ли? Как изглежда USB буксата на приемника? Стандартен USB кабел ли трябва?

Може ли автоматично да се включи приемника при подаване на захранване през USB?



Тема Re: Продавам Sirf III GPS-инови [re: PeteRHR]  
АвторMega (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 17:10



Не знам, производителя не е дал информация. Може да се пробва с нормалния USB кабел, но още не са налични за да тестваме!





Тема Re: Продавам Sirf III GPS-инови [re: Mega]  
Автор 666666 (минаващ)
Публикувано27.04.07 12:35



А бе момче ти нямяш ли телефон?ICQ e za decata!

0898759611

Nasko



Тема Re: Продавам Sirf III GPS-инови [re: 666666]  
АвторEN (Нерегистриран)
Публикувано28.04.07 08:25



Вие още вярвате, че има честни хора този същия Иво ми продаде един qtek който работи 1 седмица има няма и след това загасна. И какво се оказа, вътрешно с 800лв.



Тема Re: Продавам Sirf III GPS-инови [re: TUONO]  
Автор Гapиk (търсещ)
Публикувано29.04.07 16:14



Заинтригуваха ме отзивите ти за този модел. Досега никога не съм ползвал GPS и имам 2 въпроса - върши ли работа в планина и нали ще работи с картата на Събин?



Тема Re: Продавам Sirf III GPS-инови [re: Гapиk]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано29.04.07 18:27



BlueTooth GPS-а е само част от цялата система, незнам с какво устройство ще го ползваш. До края на седмицата ще пусна повече инфо за приемника, защото седнах да пиша една кратка статия за навигация с обикновен JAVA телефон.

Конкретно за CMJ-1000. Работи без проблем с всички BlueTooth устройства, с които опитах да го свържа - PDA, лаптоп, GSM няколко модела и т.н.. Не разбрах съмнението за планината какво е. Приемника работи в тежки условия като гъсти гори, дерета и между сградите, защото е Sirf III чип. Не е защитен от влага и удари, но в едно наййлоново пликче за документи ще се чувства добре. PDA-то ми е защитено сериозно и затова не му се притеснявам.

Картата на Събин е за Garmin. Качил съм на Panasonic-а Garmin Que софтуера с неговата карта и работи без проблем. Въпросът е да ползваш някой от конверторите на протоколи, защото Que разбира само от Garmin протокол, докато CMJ-1000 както всеки не-Гармин подава информацията чрез NMEA съобщения. Като конвертор аз съм с GPSProxy.

В момента мъча CMJ-1000 за да проверя колко часа ще издържи с едно зареждане както и за колко време се зарежда батерията. До тук като цяло приемника се държи чудесно въпреки супер неизвестната за мен марка. Произведен е в Китай за немския пазар явно, защото вътре има два листа със сертификати, покриващи някакви изисквания в Германия.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
===

===

Тема Re: Продавам Sirf III GPS-инови [re: Mega]  
АвторMega (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 21:37



Апаратите вече са в продажба!


... колкото до по-долните неверни коментари от злобни хора!

Всчики продавани апарати са с документи и валидна гаранционна карта за 24 месеца! Няма продажба на Qtek за която да има представена реклмация.

Ако някой има проблем нека донесе апарата и гаранционната карта и ще му се поправи или смени незабавно с нов!



Тема Re: Продавам Sirf III GPS-инови [re: EN]  
АвторMega (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 21:40



... Никой в нет-а не е анонимен. Знам кой си и не ти прави чест да пишеш глупости!


Доста хора с авторитет пазаруват от мен смятам, че има от какво да са доволни ;)



... Продължавай да злобееш






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.