Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:58 17.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
*Кратък преглед

Тема Моля за помощ от разбиращите  
Автор MAP (himself)
Публикувано13.03.07 13:30



Много се надявам някой да може да отговори на следните въпроси за Моторола А920/925/1000:

1. Бива ли ги като GPS приемници? Много ли са далеч от истинските GPS приемници - например: твърде капризен към "видимостта", трудно 'хваща' повече то 3 спътника, наличния GPS софт (примерно nhGPS или други от този род) не указва точността на показанието... и т.н.

2. Ако не ги бива достатъчно, ще работят ли с външен ВТ приемник?

3. Става ли батерия от А1000 на А920/925?

4. Може ли да се вярва на А920 флашнат на А925

5. Кои работят по-стабилно (бъгове, засечки, хардуерни проблеми и т.н.) SE P800/900/910 или Мото А920/925/1000

Това са въпроси чиито отговори не успях да намеря след мнооого ровене в нета на Бг и Англ.

Ще съм много благодарен на всякаква информация по въпросите.

За TUONO:
Знам мнението ти относно компромисните решения и го споделям напълно, но това е единствения начин да имам 'някакъв' GPS с подръжка на карти
за 200-300 лева. Точността ми трябва за намиране на точки в морето, а картата - за да не ми се налага да нося и хартиена карта. В морето е важно да знаеш какво точно виждаш или къде е онова което не виждаш защото там пътищата са във всички посоки



Не е...това на което ти прилича

Редактирано от MAP на 13.03.07 13:34.



Тема Re: Моля за помощ от разбиращитенови [re: MAP]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано13.03.07 14:05



Не пиша за неща, с които не съм наясно, но понеже има бележка към мен ще ти отговоря.

Тази Моторола съм я виждал само веднъж и по думите на собственика бил с истински GPS - нещо, което ме съмнява. Моторола като фирма е известна с недобрите си телефони.

Проблема обаче ти е съвсем друг. Говориш за море, т.е. вода, мъгла и т.н. Забрави за всичко друго, освен за здрав Магелан, Гармин, Лоранс и т.н. Щом бюджета е ограничен, погледни чисто нов eTrex Legend за 318 лв с ДДС.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
===

===

Редактирано от TUONO на 13.03.07 14:06.



Тема Re: Моля за помощ от разбиращитенови [re: MAP]  
Автор DTMF (пристрастен)
Публикувано14.03.07 01:26



Ако ти трябва за море мисля че няма нужда от карти, достатъчно е да работи с точки ,а това го могат всички приемници, работа ще свърши и обикновен несмарт телефон с джава стига да не е антика.

От друга страна е добре да е водоустоичив,имаше едни ГПС-и доста добре изолирани от влага като Гармин Foretrex 101,201 ,мисля са под 300 лв и са удобни понеже се носят като часовник на ръката. В морето видимостта е добра и може да минеш без суперчувствителен гпс приемник. Много рибари ги ползват да си крият мрежите))))



Тема Re: Моля за помощ от разбиращитенови [re: TUONO]  
Автор MAP (himself)
Публикувано14.03.07 17:50



Забелязал съм eTrex Legend.
На него мога ли да качвам сканирани карти? А 8мб не са ли доста скромни?
В комплекта няма софт. Това значи ли че ще трябва да си го купувам отделно или има нещо фрий?

Ок, това което ме кара да мисля че смарт/гпс би ми вършил добра работа е че от това което чета в нета ми се струва че много по-лесно ще се оправям с картите, а и GSM'ите които съм носил със себе си до сега не са се оплаквали от влагата. Вярно - не съм ги пускал да плават.

Все пак съм сигурен че ако една Vista (24мб) втора ръка може да ми се побере в бюджета - това ще е най-добре.

Не е...това на което ти прилича


Тема Re: Моля за помощ от разбиращитенови [re: DTMF]  
Автор MAP (himself)
Публикувано14.03.07 17:53



Да, за рибарите които си крият буйовете под повърхността и ги търсят с GPS наистина не е нужна карта.
За краибрежно плаване е нужна



Не е...това на което ти прилича

Тема Re: Моля за помощ от разбиращитенови [re: DTMF]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано14.03.07 20:53



Точно с тези телефони ще видиш зор с картите. А растерна карта неможеш да качиш на нито един нормален ГПС, те си работят само с векторни. Затова пък всяка растерна карта можеш да си я направиш на векторна.

Растерна карта можеш на джобен компютър да добавиш, но пак е тромаво и незащитено от лоши условия. 8 мегабайта никак не са много, но картите могат да се редуцират до най-важното.

Телефоните са за да си говорим чрез тях, не за друго. Казвам ти го от опит, сменил съм всякакви смарт и несмарт апарати.


"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
===

===

Редактирано от TUONO на 14.03.07 20:54.



Тема Re: Моля за помощ от разбиращитенови [re: TUONO]  
Автор DTMF (пристрастен)
Публикувано14.03.07 21:42



Обикновен ГПС с карти не съм ползвал и не знам как е, но за смартфони няма никакъв проблем с растерни и векторни карти, е векторни карти досега не съм правил,ползвал съм готови с Route 66 само. в SE P910 i Nok 6630

Редактирано от DTMF на 14.03.07 21:43.



Тема Re: Моля за помощ от разбиращитенови [re: DTMF]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано14.03.07 21:54



И как действа 10 MB растерна карта на телефона? Малко бавничко предполагам. Route 66, TomTom и други такива не ги разглеждам сериозно заради супер бедните карти с които идват. А за морето да не говорим. Немога да отрека напълно ползата от смартфоните, но да сравняваш смартфон с истинска навигация е все едно да сравняваш една микро система "всичко в едно" със качествена Hi-Fi уредба при която всичко е отделно.

Между другото тествах последната версия на Гармин софтуера за Symbian. Само бегло прилича на това, което иснтински приемник може да предложи.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
===

===

Тема Re: Моля за помощ от разбиращитенови [re: TUONO]  
Автор DTMF (пристрастен)
Публикувано14.03.07 22:31



Съвсем прилично си действа без никакво видимо забавяне,пълната карта на България която имам е 11 МБ и си се мести автоматично при движение или ръчно при разглеждане на картата. Ползвам я в 6630

Същата карта я преработих и в джава за обикновен несмарт телефон ,получи се файл от около 6 МБ и в сониериксон к750 се получава леко забавяне при бързо разглеждане. Обикновенно в други марки телефони не тръгва понеже са ограничени от към джава и оперативни памети)))




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.