Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:06 07.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Garminнови  
АвторSteff (Нерегистриран)
Публикувано20.12.06 18:45



Дано да не Ви отекча с въпроса, но може ли някой да ми обясни по-просто как мога да изтегля някаква карта на някакво място(нямя значение кое и от къде) и как да го кача на GPSa.....??? Купих си Garmin 60CS, имам всичко, дори и дата кабел за 30$ си взех !!! Направих си няколко трака качих ги на comp. гледам са с разширение MPS, а пишете.....има карти ???? Как става с тях ???? В GPSa има BG+Sofia, но не мога да разбера как се качват други??? Виждам има някакви за които пишете и са с други разширения, какви стават за мен и как се конвертират до MPS??? Простете, че не съм на Вашето ниво, но материята е страхотна и искам да се науча !!!



Тема Re: Garminнови [re: Steff]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано21.12.06 09:28



Картите са други файлове с разширение IMG и те са в специална директория на MapSource. Имаш ли MapSource?
*.mps, *.gdb и т.н. са файлове за обмен на данни като тракове, точки и маршрути.

- ако нямаш от тук изтегли MapSource и после ще ти обясня.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
=== ===

Тема Re: Garminнови [re: TUONO]  
АвторSteff (Нерегистриран)
Публикувано21.12.06 15:45



Да, аз с него си резглеждах няколко трака които си направих и именно когато ги записах те останаха като MPS !!



Тема Re: Garminнови [re: Steff]  
АвторSteff (Нерегистриран)
Публикувано25.12.06 00:20



Zashto spriahme do tuk ? Molia pomognete, Tuono izchezna niaKude.....?! Izviniavaite za latinicata !



Тема Re: Garminнови [re: Steff]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано25.12.06 08:29



Извиниме, но налълно забравих за темата. Тези дни съм доста натоварен.

Значи, има 2 начина общо взето. Официални карти се инсталират и интергрират в MapSource. Такава карта е

например. Сваляш инсталатора, стартираш и в менюто на MapSource се появява въпросната карта. Самото качване става след като първо с мишката маркираш района (например цяла България). В "листа" Maps (в лявата част на MapSource там където са Waypoint, Tracks и Route) се зареждат всички части, за Топомапс например са около 38. След това си има иконка Send to Device и си ОК.

Другият начин е да заредиш *.img файловете, които представляват картите за Гармин чрез SendMap, свален от тук >> . Просто ги зареждаш първо в софтуера и след това ги качваш в приемника.

Не трябва да забравяш, че и при двата начина когато качваш карти автоматично затриваш всичко предишни. Тук важи принципа от програмирането. Ако имаш карта А, и искаш да добавиш карта В, трябва със SendMap да качиш двете заедни и ще стане A=A+B

Малко объркано стана, но пиши пак ако не е ясно.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
=== ===

Тема Re: Garminнови [re: TUONO]  
Авторkartell (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 22:24



на мен не ми стана ясно как става тая работа с sendmap и как мога да права маршрут на гармина защото ми казва че не може да направи маршрут които да следвам



Тема Re: Garminнови [re: kartell]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано16.01.07 22:29



За да направиш маршрут ти трябва рутираща карта, която е платена. Топомапс не е рутираща и те води до точката само по права линия.

SendMap е лесен. просто разгледай бутоните. Зареждаш много *.img файлове и ги качваш в приемника. С какъв модел си?

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
===

===

Тема Re: Garmin [re: TUONO]  
Авторkartell (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 09:47



С Garmin iQue 3600 съм.
А рутираща карта може ли с Mapsource да се направи или поня някакво бледо подобие

и изобщо има ли няква вероятност да се намери такава карта free.
И искам да питам дали някой знае параметрите на гпс модула ми там за колко се жръзва първоначално за кво време опреснява и т.н.

П.С. м/у другото колко струва една рутираща карта на България да речем?



Тема Re: Garminнови [re: kartell]  
Авторsabin (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 10:07



120lv с една година безплатно получаване на новите версии.



Тема Garmina ne 6te da zapaliнови [re: Steff]  
Авторkartell (Нерегистриран)
Публикувано19.01.07 15:48



снощи се опитах да кача един ъпдеит на Garmin iQue 3600 и нещо маи оплесках нещата. Сега не иска да запали машинката като натискам бутона. Като натисна отзад ресета само светва PALM powored и тва е !
Кажете какво да права pleace !!!

Как се прави хард ресет и как му се качва совта на тва чудо сам ли се зарежда софта след ресета или ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.