Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:44 23.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Имам си GPS в главата...!!!  
АвторSpartan (Нерегистриран)
Публикувано23.12.06 21:57



Не вярвате ли?Хич неща да ви се хваля,а и възрастта ми не позволява - на 58 съм!До сега обаче не съм се загубил и в най-гъстата гора и в най-големите пущинаци.Знам че няма да ми повярвате,но тези които ме познават го знаят от 40 години.Не са проблем за мен Северният Джендем до вр.Ботев,околностите на Сютка,пущинаците на Кормисош,Годеч...Не е хвалба,ей,винаги знам накъде е север,дори нощно време и накъде трябва да вървя за да изляза където искам.Не знам божа дарба ли е или божие наказание,защото често ме проклинат че ги прекарвам през най-големите пущинаци и трънаци,но никога не са се оплакали че не са излезли където искат.Защо ми е тогава някакъв си гармин или магелан или холукс...?





Тема Re: Имам си GPS в главата...!!!нови [re: Spartan]  
Авторhgeorgiev (Нерегистриран)
Публикувано23.12.06 22:24



Ми не питай нас....на нас ни трябват



Тема Re: Имам си GPS в главата...!!!нови [re: Spartan]  
Автор DTMF (ентусиаст)
Публикувано23.12.06 23:37



Отиди в голям непознат град и пак ще си говорим





Тема Защотонови [re: Spartan]  
АвторAstraGSi (Нерегистриран)
Публикувано24.12.06 18:52



Защото тези места си ги минавал хиляди пъти ... и най-вероятно знаеш да се ориентираш по звездите и слънцето. Ма тва изобщо не е кой знае какво!

Да те закараме самоче някъде където не си бил и ще видим дали ще си толкова смел във ориентировката.

И GPS в главата си нямаш щото колкото и да ти е голяма

, все съм 100% сигурен, че за много от пътеките въобще не си и чувал. А GPS ти дава възможност даже да си избереш по коя искаш да минеш и къде ще те отведе ако не знаеш това.... друг въпрос е ако ги имаш в картата, но това е вече друга тема!



Тема Re: Защотонови [re: AstraGSi]  
АвторFloyd (Нерегистриран)
Публикувано24.12.06 19:10



Идеята е да имаш чувство за ориентация, дори и в непозната местност. Да знаеш от къде идваш и къде отиваш, както е рекъл Tuono. Едва ли всички горски пътечки ги има в която и да е карта за GPS. Аз също съм много добре с ориентацията, посоката, и т.н. За разлика от жена ми, която 2 километра в права посока да измине, трябва с полиция после да я търся да си я върна.


Въпреки това си имам мойто Аланче, защото ми е интересно. Ай със здраве!



Тема Re: Защотонови [re: Floyd]  
Автор piratko (играч)
Публикувано25.12.06 23:23



Объркал си се, нарича се шизофрения, не ГПС!



Всички кучета отиват в рая

Тема Re: Имам си GPS в главата...!!!нови [re: Spartan]  
АвторДиkeнз (Нерегистриран)
Публикувано27.12.06 14:01



То се превърна малко в старата тема:
Трябва ли ни GPS изобщо?

аз също обичам да скиторя из планините и не разчитам много на GPS-a
но пък е играчка А и понякога помага :)

А не знам дали си плавал нощем в морето когато има мъгла и не се вижда брега.
Мен ми се е случвало но имахме само Компас,е свърши работа и той,
НО фактът си е факт хората и без GPS дълго са се оправяли



Тема България енови [re: Spartan]  
Автор Дaниeл_ ()
Публикувано03.01.07 15:14



доволно малка и гъсто населена държава че да можем да се оправяме супер и без GPS, но определено това не го може всеки! За повечето хора това си е необходимост и им дава увереност и надежда (чукам на дърво да не го загубят или да го счупят или да останат без батерии в критичен момент)!!!

За мен важи горе-долу същото - не съм имал до сега случай в който да не съм се оправял без GPS. Ако някой е имал случай GPS-а да го спаси - моля да опише подробно!



Тема Re: България енови [re: Дaниeл_]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано03.01.07 16:15



Със сигурност не си имал случай, затова така говориш. Аз съм човек, който създава карти и нямам никакъв проблем с ориентацията, но GPS ми е спестявал много неприятности.

Имам въпрос. Витоша е позната планина. Зимата, когато небето и земята се слеят и нямаш хоризонт, когато снегът ти бие в очите а мъглата не ти дава видимост повече от 15 метра пак ли мислиш, че ще се оправиш? Добави и голямата вероятност да завари нощта със своите -17 градуса.

Просто питам, не казвам, че без GPS не става.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
===

===

Редактирано от TUONO на 03.01.07 16:17.



Тема Re: България енови [re: TUONO]  
Автор Дaниeл_ ()
Публикувано04.01.07 14:14



аз затова помолих да се опишат ситуации за да може всеки един от нас да си прецени дали наистина правилната ориентация е била решаващата в случая и какво е щяло да стане ако я е нямало...

според мен нещата са следните:

GPS-a НЕ Е необходим когато става въпрос за развлечения (планински туризъм, пътувания с кола или колело, плавания в затворени водоеми, краткотрайни плавания в морето покрай брега) защото когато става въпрос за развлечения условията винаги са приятни - при такива условия атмосферата не може да се промени драстично за кратко време, има видимост, придвижването е лесно и т.н. Ако условията не са приятни никой няма да му е до пътуване и изобщо няма да тръгне. Ако условията започнат да стават неприятни докато трае пътуването - хората ще гледат да стигнат до безопасно място възможно най-бързо - нали все пак са тръгнали за развлечение, а не да се мъчат!

GPS-a Е необходим когато става въпрос за професионални занимания или за сериозни спортни занимания (спасителни служби, ремонтни бригади, спешен транспорт, полиция, армия и т.н.) - при тези хора няма искам или не искам - имат задача и трябва да я изпълнят независимо от атмосферните условия!






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.