Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:13 25.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема помощ при избор на GPS  
Автор peppy76 (непознат)
Публикувано11.12.06 12:05



Здравейте имам голямо желание да си купя GPS приемник. (сигурно има вече постове по този въпрос, моля да ме извините ако повтарям тема) но не можах да намери точно такива, които търся.
Не съм запознат много с технологията и устройствата ( само това което успях да прочета в и-нет ). От тук идват и въпросите ми, на които не можах да намеря отговори.

Ще използвам GPS-а за : лов, offroad,разходки, предпочитам джобен вариант, но да може и да се монтира в автомобил.

До колкото виждам вариантите са няколко:

1. GPS от рода на Garmin ( по-малките и леки устройства)
а) как стои въпроса с картите, има ли? ( безплатни, платени)

2. PDA с GPS-може би по-удачен вариант, ползваш и джобно PC
a) как стои въпроса с картите има ли ( безплатни, платени)?
б) има ли проблем ( и при какви условия ) с вградената антената?
в) какъв да бъде марка и модел ( за какво устройство има най-много карти и software)

3. PDA с GPS +GSM - мисля че това за мен е перфеткен вавиант като съчетание ,какво мислите удачен ли е?
а) какви да са марката и модела
б) има ли проблем ( и при какви условия ) с вградена антената?
в) какъв да бъде марка и модел ( за какво устройство има най-много карти и software)

сега за парите които мога да си позволя:
1. до 400лв.
2. до 700лв.
3. до 1000-1100лв.

Сигурен съм че тук много от вас са компетентни по въпроса, ще помоля за вашето мнение, като давате предложения на какво да се спря ще Ви помоля за повече данни относно марката и модела, приблизителна цена и от къде мога да си го купя.
Благодаря.



Тема Re: помощ при избор на GPSнови [re: peppy76]  
АвторRomeo88 (Нерегистриран)
Публикувано11.12.06 16:11



Аз използвам нещо подобно на 3-тия вариант и според мен е най - удачен, тоест
HTC Pocket pc с GSM + отделно bluethoot GPS ( Holux 236).

За периода от 2-3 месеца ( от както се сдобих с тези джаджи :) ) съм ги пробвал на Витоша, в центъра на София ( прочети в страницата на Touno http://ftp.domainbg.com/tuono/ Сирв 3 и холух 240 ) за ориентиране по адреси и т.н. и са се справили сравнително добре като оценка (5 от 6 )
Препоръчвам ти ако ибереш 3тия вариант да си вземеш покет с или без ГСМ модул зависи от парите които мислиш да отделиш нещо като това

http://www.gsm.bg/catalogue/phonedetails/?PhoneID=248
( подобно на моя ще ти свърши работа ) има си всичко (Gsm, Wifi),( бе 3 G ).

Цената е добра от 700 до 900 лв,

ако си мислиш че процесора е слаб ( има възможност за оверклок, които ти трябва да подкараш 700мб видео и Скаипа. Всички други навигациони програми като ТомТом, Роуте 66, Навигон и т.н, а да не забравяме и Руса ( важна за оффроуд за да изпозваш безплатните карти на БГтопомапс
( http://www.gsm.bg/catalogue/phonedetails/?PhoneID=248 )
Операционната система е Windows 2005 и има много ама много програми за нея, повече от за старата 2003 :)

а да не забравям и миниСД слота до 1 ГБ, стига да се качат 4-5 сотуера за навигация ( горе изброените ) + картите им за БГ и пак ще остане място за други глупости като игри и програми ....

За ГПС-а Холуса върши работа за цената си от 135 ЛВ от Nav4all.com ( в БГ за скромните 240 лв ), това че е външен ти дава възможност да си го слагаш където искаш за по добро хващане на сигнала от стелитите. :) автономна батерия, ( можеш да си вземеш 2-ра същата е като на нокия на един модел )
не хаби батерията на покета :) имаш изход за антена . и т.н.
Прочети на страницата на Touno там има статия за 240 като аз отбелязах положителните черти на 236



тоест за покет с ГСМ даваш 800-900 и за ГПС още 135 лв и за около 1000 лв си номер едно!!!!
Аз след като си взех покета си подарих ноотбука :) не ми трябваше !!! :)

Това е за сега пиши на re123@abv.bg , ако се нуждаеш от повече инфо може да се чуем по скаипа да ти доразясня :)

Този вариант е най оптимален за разходки и автомобил, и може би оффроад !!
Единствен недостатък е, че не е водоустоичив !!!

Но от друга страна с много образието от възможности :)


за 1-вия вариант до колкото съм чел използваш картите на БГтопомапс безплатни и е най оптимален за екстремни условия удар, водоустоичив и т.н. , за недостатъците прочети страницата на Тоуна и статията за ГПС на Гармин

Приятен избор!!!



Тема Re: помощ при избор на GPSнови [re: peppy76]  
Автор Trendi ()
Публикувано11.12.06 16:45



Имам това GPSMAP 60Cx и съм много доволен.





Тема Re: помощ при избор на GPSнови [re: Romeo88]  
Автор peppy76 (непознат)
Публикувано11.12.06 17:05



Благодаря на "Romeo88" много си изчерпателен със сигурност ще запазя меил-а ти, защото със сигурност ще има какво да питам
Ще посъбера още мнения и ще взема скоро решение
Един въпрос към теб а и към други "от бранша"


какво мислиш за това:
или това:

Редактирано от peppy76 на 11.12.06 17:56.



Тема Re: помощ при избор на GPSнови [re: peppy76]  
АвторRomeo88 (Нерегистриран)
Публикувано11.12.06 20:07



Fujitsu-Siemens Pocket LOOX N560 е по - добрия избор относно резолуция на екрана и процесора. На другия модел е малко нестандартна.
Имаше добри отзиви за него. Имаш си всичко вътре, което ти трябва :)
Гпс- а надявам се да е Сирв-3 , по чуствителен е !! Има недостаък малък, че улава по някога и отразения сигнал и дава грешка в измерването , но пък си възнаграден в горите и в центъра на градовете. По добре да има отклонение отколкото да не можеш да хванеш сигнал :) за повече инфо страницата Тоуно добре го е описал :) (и на практика моя е така :) )

Повечето програми са за 320х240 или 480 x 640 и не знам как ще изглеждат на такъв дисплей.
Моя е на 320х240 и нямам проблем с никоя програма за навигация и не само :)

п.с. Но относно това колкото е по мощен процесора толкова и повече ток използва :) Моя издържа на разговор до 5-6 часа , ако се приказва по малко го зареждам на 3-4 дни :)

Без ГСМ модул няма да ти се изхабява батерията на покета толкова бързо, поне така си мисля . Аз ще взема да пробвам да не изпозвам ГСМ на моя покет да видя колко ще издържи :)

Това е за сега и нека по добрия покет да попадне в твоите ръце :)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.