Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:52 21.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Как да намеря откраднат джи пи ес  
Автор milak (непознат )
Публикувано27.11.06 22:34



Откраднаха ми джи пи еса от колата. Купих си ГАРМИН от ГЕОТРЕЙД. Как може да го открия? В ГЕОТРЕЙД ми казаха, че не може...( не ми се вярва ) А в полицията ме питат как да го проследят за да го намерят...



Тема Re: Как да намеря откраднат джи пи еснови [re: milak]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано27.11.06 22:56



За съжаление са прави от Геотрейд. Няма как да се проследи GPS, който няма предавател. А полицията се заблуждава, защото в някои коли се слага GPS+GSM модул, който през GPRS или чрез SMS предава данни към център за следене.
Нито едно самостоятелно GPS устройство не предава данни. За навигация е необходимо само приемане.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
===

===

Тема Re: Как да намеря откраднат джи пи еснови [re: milak]  
Автор DTMF (член)
Публикувано28.11.06 00:59



много ясно че не може,освен ако си го комбинирал с някой тъп смартфон който праща смс-и до някъде



Тема Re: Как да намеря откраднат джи пи еснови [re: TUONO]  
Автор milak (непознат )
Публикувано28.11.06 10:47



Добре, но като го включвах то се инициализираше със спътниците... Дори и гакта че е закупено редовно, устройството тр да си изпрати сер.номер по света( на спътнците) , не е ли така?





Тема Re: Как да намеря откраднат джи пи еснови [re: milak]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано28.11.06 11:11



За съжаление не можеш да направиш нищо - аз бях в същата ситуация в края на май,когато ми разбиха апартамента и ми откраднаха GPS-a
GARMIN имат т.нар. Stolen units database. Moжеш да си регистрираш уреда там и ако някой се опита да го регистрира впоследствие или да отключи официални карти на Гармин ще излезе, че е краден.



Тема Re: Как да намеря откраднат джи пи еснови [re: Бypaн]  
Автор milak (непознат )
Публикувано28.11.06 12:00



Ужасно е! Не смяташ ли, че тези устройства при контактуване със сателитите си изпращат данните ( сер.номер и т.н. ) Мисля, че го правят и се надявам да е така за да може по някакъв начин да си го открия чрез полицията и Гаранционната карта... Не може в 21 век да има устройства, които да не оставят следа... Още повече джи пи ес





Тема Re: Как да намеря откраднат джи пи еснови [re: milak]  
Авторiamnew (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 13:30



разбирам те напълно, но GPS е само приемник. Тоест единствено и само приема от сателиттите информация, не изпраща нищо до тях. Със същия успех може да се пробваш да проследиш откраднатия ти радио касетофон. Нали има радио и нон стоп се свързва с излъчващата станция за да приема сигнала.



Тема Re: Как да намеря откраднат джи пи еснови [re: iamnew]  
Авторнoвaka (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 13:53



Много кофти, много съм бос в тия техники , но преди време някой обясняваше как GPS изпраща данни за по точно локализиране и преизчисляване на позицията . също обясняваха, че в софия имало само за България такава "клетка" и ставало бавно и т.н. , съобщавам само като факт може и аз да не съм разбрал за какво иде реч НЕ ГУБИ НАДЕЖДА.



Тема Re: Как да намеря откраднат джи пи еснови [re: нoвaka]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано28.11.06 14:09



За съжаление не мога да вляза в hotmail за да постна отговора, който получих от Garmin, но е така - не са в състояние да проследят уреда. Хората любезно ми обясниха, че не могат да направят нищо, единствено да го регистрират в тази база данни за която казах в предишния си постинг. Изпратиха ми формуляри и т.н. За съжаление аз нямам в мен номера на уреда, така че...



Тема Re: Как да намеря откраднат джи пи еснови [re: Бypaн]  
Автор milak (непознат )
Публикувано28.11.06 17:00



blagodarq ti, ako e za registraciq( struwa mi se bezpolezno ) shte vlqza i az i shte go registriram. Ideqta mi beshe da ne go kupuwam wtori pat. Oshte wednaj ti blagodarq za usiliqta...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.