Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:32 03.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Как да намеря откраднат джи пи ес  
Автор milak (непознат )
Публикувано27.11.06 22:34



Откраднаха ми джи пи еса от колата. Купих си ГАРМИН от ГЕОТРЕЙД. Как може да го открия? В ГЕОТРЕЙД ми казаха, че не може...( не ми се вярва ) А в полицията ме питат как да го проследят за да го намерят...



Тема Re: Как да намеря откраднат джи пи еснови [re: milak]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано27.11.06 22:56



За съжаление са прави от Геотрейд. Няма как да се проследи GPS, който няма предавател. А полицията се заблуждава, защото в някои коли се слага GPS+GSM модул, който през GPRS или чрез SMS предава данни към център за следене.
Нито едно самостоятелно GPS устройство не предава данни. За навигация е необходимо само приемане.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
===

===

Тема Re: Как да намеря откраднат джи пи еснови [re: milak]  
Автор DTMF (член)
Публикувано28.11.06 00:59



много ясно че не може,освен ако си го комбинирал с някой тъп смартфон който праща смс-и до някъде



Тема Re: Как да намеря откраднат джи пи еснови [re: TUONO]  
Автор milak (непознат )
Публикувано28.11.06 10:47



Добре, но като го включвах то се инициализираше със спътниците... Дори и гакта че е закупено редовно, устройството тр да си изпрати сер.номер по света( на спътнците) , не е ли така?





Тема Re: Как да намеря откраднат джи пи еснови [re: milak]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано28.11.06 11:11



За съжаление не можеш да направиш нищо - аз бях в същата ситуация в края на май,когато ми разбиха апартамента и ми откраднаха GPS-a
GARMIN имат т.нар. Stolen units database. Moжеш да си регистрираш уреда там и ако някой се опита да го регистрира впоследствие или да отключи официални карти на Гармин ще излезе, че е краден.



Тема Re: Как да намеря откраднат джи пи еснови [re: Бypaн]  
Автор milak (непознат )
Публикувано28.11.06 12:00



Ужасно е! Не смяташ ли, че тези устройства при контактуване със сателитите си изпращат данните ( сер.номер и т.н. ) Мисля, че го правят и се надявам да е така за да може по някакъв начин да си го открия чрез полицията и Гаранционната карта... Не може в 21 век да има устройства, които да не оставят следа... Още повече джи пи ес





Тема Re: Как да намеря откраднат джи пи еснови [re: milak]  
Авторiamnew (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 13:30



разбирам те напълно, но GPS е само приемник. Тоест единствено и само приема от сателиттите информация, не изпраща нищо до тях. Със същия успех може да се пробваш да проследиш откраднатия ти радио касетофон. Нали има радио и нон стоп се свързва с излъчващата станция за да приема сигнала.



Тема Re: Как да намеря откраднат джи пи еснови [re: iamnew]  
Авторнoвaka (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 13:53



Много кофти, много съм бос в тия техники , но преди време някой обясняваше как GPS изпраща данни за по точно локализиране и преизчисляване на позицията . също обясняваха, че в софия имало само за България такава "клетка" и ставало бавно и т.н. , съобщавам само като факт може и аз да не съм разбрал за какво иде реч НЕ ГУБИ НАДЕЖДА.



Тема Re: Как да намеря откраднат джи пи еснови [re: нoвaka]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано28.11.06 14:09



За съжаление не мога да вляза в hotmail за да постна отговора, който получих от Garmin, но е така - не са в състояние да проследят уреда. Хората любезно ми обясниха, че не могат да направят нищо, единствено да го регистрират в тази база данни за която казах в предишния си постинг. Изпратиха ми формуляри и т.н. За съжаление аз нямам в мен номера на уреда, така че...



Тема Re: Как да намеря откраднат джи пи еснови [re: Бypaн]  
Автор milak (непознат )
Публикувано28.11.06 17:00



blagodarq ti, ako e za registraciq( struwa mi se bezpolezno ) shte vlqza i az i shte go registriram. Ideqta mi beshe da ne go kupuwam wtori pat. Oshte wednaj ti blagodarq za usiliqta...



Тема Re: Как да намеря откраднат джи пи еснови [re: milak]  
Автор ZappoМодератор (оптимист)
Публикувано30.11.06 13:56



Кофти работа.

Все пак пусни тук какъв е модела и серийния номер, пък то не се знае дали няма да изскочи от някъде...






Тема Re: Как да намеря откраднат джи пи еснови [re: Zappo]  
Автор milak (непознат )
Публикувано09.12.06 11:50



Загубих надежда, че може да го открия... Но за всеки случай ето модела и сер.номер:

GARMIN GPSMAP 60CSx

сер. номер:

74951407

Закупен от ГЕОТРЕЙД на 17.07.2006.Откраднаха ми го м.септември



Тема Лелеенови [re: milak]  
АвторAstraGSi (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 21:48



Това е ужасно!
За съжаление наистина май само приема данни ... то нали за това му се вика GPS приемник.
Според мен самоче не са знаели кво крадат тея ... да им исъхнат ръчичките дано.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.