Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:34 27.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Приложение на Garmin Map60CSx - подробен тест  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано07.05.06 17:15



Съжалявам, че се получи дълга и трудна за четене статия, но приемникът заслужава внимание. Могат още много неща да се кажат за Map 60CSx, но засега е достатъчно.



Писах в различни дни и даже и аз не съм чел цялата статия.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
=== ===

Редактирано от TUONO на 07.05.06 17:18.



Тема Re: Приложение на Garmin Map60CSx - подробен тестнови [re: TUONO]  
Автор ZappoМодератор (оптимист)
Публикувано08.05.06 09:52



Много добра статия!





Тема Re: Приложение на Garmin Map60CSx - подробен тестнови [re: TUONO]  
Автор _Aragorn_ ()
Публикувано08.05.06 17:17



Екстра е статията, а за батериите Енергайзер са просто ВЪРХЪТ. По коледа имаше някаква промоция в техномаркет на зарядни Енергаизери от както си ги купих разбрах какво значи да имаш солидна батерия. Не мога да забравя как сложих единия комплект в фотоапарата и както знаете по коледа и нова година се снима много - все си викам "сега ще ми свършат батериите и увиснах" изщраках 10 МБ снимки преди да трябва да ги заредя. Много са добри Енергаизерите



Тема Re: Приложение на Garmin Map60CSx - подробен тестнови [re: _Aragorn_]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано08.05.06 19:47



Да ти кажа честно днес за първи път се замислих за акумулаторни Energizer, като сметнах колко пари давам за батерии. Ще нося в себе си едни алкални и едни литиеви, но вероятно ще мина на зарядни.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
===

===

Тема Re: Приложение на Garmin Map60CSx - подробен тестнови [re: TUONO]  
АвторNick (Нерегистриран)
Публикувано08.05.06 20:58



Ако "минаваш" на зарядни ти препоръчвам "Sanyo"

Те(Sanyo), заедно с Panasonic са най добри в тази област в световен мащаб. Например NiMH батериите на Sony и Kodak са всъщност Sanyo...
Важно е и зарядното да е "правилното".

Не препоръчвам "GP" и "Uniross", а пък куче марка изобщо.





Тема Re: Приложение на Garmin Map60CSx - подробен тестнови [re: Nick]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано08.05.06 21:12



SANYO 2300 имах на първия си личен GPS - Alan Map 500. Не се представиха много добре, да ти кажа честно, но не помня конкретни данни.
Като говорим за зарядни какво да взема? Бързо или бавно действащо?
Гледам, имат едни с микропроцесорно управление, които зареждат за 30 мин.
Както казах в статията, не обичам този тип батерии и не съм наясно.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
===

===

Тема GP рулиратнови [re: Nick]  
АвторЛaмepa oт Coфия (Нерегистриран)
Публикувано08.05.06 22:04



От 3 години използвам 4 броя 2300 милиамперчасови с най-бавното зарядно на GP... съм повече от доволен... спестил съм пари поне за "ероплан".



Тема Re: GP рулиратнови [re: Лaмepa oт Coфия]  
Автор Savich (непознат )
Публикувано08.05.06 22:51



В "Пулсатор" в Студенски Град продават добри акумулаторни елементи,ценита са добри,има голям асортимент,винаги са "пресни".Налага ни се често да възтановяваме различни акумулаторни пакети и не сме имали проблем до сега с техни елементи.До преди това ползвахме различни,уж фирмени,или маи само опаковката такава,защото често се случваше някоя да е "фира"



Тема Re: Приложение на Garmin Map60CSx - подробен тестнови [re: TUONO]  
АвторNick (Нерегистриран)
Публикувано09.05.06 00:00



Значи доуточнявам се набързо, че нямам много време.

1. Под "правилно" зарядно имам пред вид задължително с микропроцесорно управление: -deltaV, Temp, Timer control i т.н. ориентир цена >30.-лв Времето за заряд да бъде между 1 час и 4 часа.

2. Коментар за GP: определено реалния капацитет не отговаря на това, което пише със степен на "грешка" около 20 - 30% за различните видове. По разни сайтове пише, че и циклите са им по-малко, но това не мога да коментирам.

3. Коментар за Uniross: Капацитета общо взето отговаря, НО размерите на батериите не отговарят на R6!!! По-дълги са с 2 до 3 mm и в някои слуяаи е просто невъзможно да се поставят в устроиството(проверено с радио-станции)

ВАЖНО:
Всичко написано се отнася за NiMH - R6. Не питай как е измерван капацитета - лабораторно. И последно нямам каквато и да е връзка с която и да е от компаниите, просто всичко е резултат от опитно изследване с цел избиране на най-доброто.
Инфо: В Метро има Санио на културни цени.
И последно Санио 2300 заедно с 2100 са едни от най-успешните, така че или не са зареждани правилно или след като са били заредени са стояли да речем две седмици и са се поразредили, т.к. NiMH имат сравнително висок саморазряд.
Energizer не са ми попадали, може и да са хубави...




Тема Re: Приложение на Garmin Map60CSx - подробен тестнови [re: TUONO]  
Автор _Aragorn_ ()
Публикувано09.05.06 09:15



За Енергайзера ще кажа че са 2500 мили ампер часа. и при последното пътуване из българия с еТрекс ГПС-а ако си спомням правилно отидох до морето там седяхме 10 ден и понеже точно си го бях купил ГПС си играех с него доста след това се върнах в София и тогава някъде ми се наложи да презаредя въпросните батерии.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.