Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:30 26.04.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Всъщност трябва ли ни GPS?!  
Автор DVD (новак)
Публикувано03.04.06 08:44



На пръв поглед GPS-a е много хубаво и полезно нещо... дава ти скорост и посока на движението, показва ти къде се намираш помага ти да се ориентираш и т.н. В ситуации когато нямаме никакви ориентири GPS-ите действително са незаменими и даже понякога могат да ти спасят живота! Хайде сега да видим каква е действителността! Нека всеки който чете тук да каже лично за себе си дали до сега е имал реална нужда от GPS? Дали е имал ситуации в които е нямало да се справи без навигация или е щял да се изложи на голям риск? Изобщо нека всеки да каже по негова преценка до колко GPS-а му е помогнал да се измъкне от някаква ситуация!

Аз до момента съм нямал случай в който GPS-а наистина да ми е трябвал! (Тук изключвам състезанията в които той се ползва за доказване на изминатия маршрут - състезанията не са реална ситуация)



Тема Re: Всъщност трябва ли ни GPS?!нови [re: DVD]  
Автор ark (непознат)
Публикувано03.04.06 09:40



Примерите при мен са няколко, защото само от година ползвам такъв, но ето тази случка съм я запомнил добре:
Зимата, колато почва да губи масло, омазва всичко и нещата са сериозни. Часът е 22 е на вън е доста студено. Докато се чудя от къде на шибания селски път има бензиностанция се сещам за GPSа. Пускам го и той ми показва, че след 2км има бензиностанция. Пускам по изнанадолнището и наистина на оказаното място има такава. Купувам 5 литра масло и с доливане се прибирам

Имам и други случки, но само заради тази съм си избил парите от това да разкарвам познати или да ползвам пътна помощ за 100км.

и УМНАТА!


Тема За мен - данови [re: DVD]  
Авторjdl (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 10:03



Да, определено върши работа в лоши моменти. Не мога да твърдя със сигурност, че ми е спасявал живота, но на 2 пъти на билото на Стара Планина в жестока буря с нулева видимост и почти никаква ориентация ми е помагал да спестя ценни сили и да си стигна поживо, поздраво до целта, без да се лутам в мъглата, снега, ураганния вятър и -15 градуса по термомерър (без да отчитам вятъра). За мен е безценен, с уговорката, че е само техника и може да се скапе в най-лошия момент, така че не бива да му се доверява човек безрезервно, винаги трябва да има резервен вариант.



Тема Re: За мен - данови [re: jdl]  
Автор DVD (новак)
Публикувано03.04.06 11:08



Ето това е показателен случай, но просто не съм имал лошия късмет да ми се случи и на мен! Всичките ми зимни преходи са били с прилична видимост и без опасност от загубване...



Тема Re: Всъщност трябва ли ни GPS?!нови [re: DVD]  
АвторMega (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 11:46



Човек не попада всеки ден в екстремни ситуации за да каже 100% ми спаси живота. Важно е когато се наложи да го имаш и да ти помогне. Малко е като AIRBAG-а на колите. През останалото време ти помага значително! Колкото до мен, главно в София ми трябва по работа за да намирам лесно номера на улици и блокове в кварталите. Просто е незаменим. Извънграда го ползвам за удовослтвие а по планините е просто НУЖЕН!



Тема Re: Всъщност трябва ли ни GPS?!нови [re: Mega]  
Автор _Aragorn_ ()
Публикувано03.04.06 12:13



На мене чак да ми е спасявал живота - не, но миналото лято като се загубих по едни пътища в Гърция където табелките са само на Гръцки си ми помогна доста. Уверявам те че на определени места в чужбина е много трудно да намериш някой да те насочи. Докато ГПС си показва без да го питаш



Тема Re: Всъщност трябва ли ни GPS?!нови [re: DVD]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано03.04.06 12:35



Всичко, което можеш с GPS, Трябва да го можеш и без GPS.

Иначе лошо ...

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
===

===

Тема Re: Всъщност трябва ли ни GPS?!нови [re: _Aragorn_]  
АвторCвeт (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 13:09



Опеределено ми помага и то много, но чак да ми спаси живота - не( дано и не се налага)
1. Когато съм бил в някой магазин или склад в Истанбул и съм му взел координатите, после стигам до него лесно и по какъвто и да е маршрут, а не да трябва да карам само по първоначалния.
2. Всяко лято ходим на поход в Родопите и все гледаме да се забием в по-забутани места. Докато нямах GPS, много пъти сме се загубвали - просто пътеката изчезва в един момент или вместо по едното било тръгнеш по съседното и то те закара на майната си. Например миналото лято се движехме по граничната бразда с Гърция , която на места е мого обрасла и почти я няма и по някое време сме се отклонили по едно пътче и докато се усетим се оказахме на около километър навътре в Гърция. Но от от както си взех GPS - проблем няма, благодапрение и на картата на К2.
3. На риба сме на яз. Ивайловград. Като излезем през ноща с лодката и като е облачно и без луна е тъмно като в г.. . Трябва да караме бавно и непрекъснато да светим с фенерите, а сега като сме с GPS-а си караме на пълна газ без никакви фенери.
Има и много други случаи вкоито е много полезен. А определено може да ти спаси и живота само дано не се налага



Тема Re: Всъщност трябва ли ни GPS?!нови [re: TUONO]  
АвторCвeт (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 13:26



Добре още нещо
Преди 5 години летях с парапланер на Витоша. Излетях последен към 17.30ч. Малко след това паднах и се пребих под в. Камен дел. Счупих прешлен и не мога да мръдна. Добре че имах радиостанция та се обадих че съм паднал - никой не ме беше видял. Бях прелетял около километър, но от шока ли - незнам, им казвам, че съм на 50 м от старта. После и батерията на станцията ми свърши. Намериха ме почти потъмно. През ноща едвали някой щеше да обикаля някъде из Витоша да ме търси. Ако имах GPS мисля , че щеше да бъде много по добре



Тема Re: Всъщност трябва ли ни GPS?!нови [re: Cвeт]  
Автор DVD (новак)
Публикувано03.04.06 13:50



За такива ситуации много ще помогне ако в телефоните има GPS модул и при избиране на 112/911 да се изпращат и координатите... Само че дали това ще стане и кога... Засега може тези които имат покет писита да си направят програмка която при подобна ситуация да разпраща по всевъзможни начини координатите на определени телефони и пощи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.